Co je to?
Definice odborného termínu, slova Frexit. Co znamená pojem Frexit z kategorie Politika?

Co je to Frexit? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Frexit

Frexit je název užívaný pro případný odchod Francie z EU. Mluvilo se o něm v souvislosti s brexitem, kdy bylo zjištěno, že většina Francouzů vykazuje negativní postoj k EU. Přesto při průzkumu Francouzi odpovídali, že vystoupit z Evropské unie by nechtěli.
Podobné postoje zastávají i další národy, např. Řekové, Nizozemci a další. Frexit je tedy zatím pouze hypotetickou teorií.


Co je to Frexit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Frexit. Co znamená pojem Frexit z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Frexit doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frexit se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: co je to Frexit?, Politika, terminus technicus, Frexit, význam slova, Politika, popis, přesný význam, význam pojmu, terminologie, pojem, definice pojmu, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, wiki


Pojem Frexit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Frexit?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

"Frexit" znamená hypotetický odchod Francie z Evropské unie.
Výzkum Pew Research Center, který proběhl v červnu 2016, před konáním britského referenda o členství v EU shledal, že až 61 % Francouzů zastává negativní postoje k EU, druzí byli Řekové se 71 %, srovnáváni s Velkou Británii a jejími 48 %. Nicméně na otázku, zda by chtěli vystoupit z EU, odpovědělo 45 % Francouzů záporně. Pouze 33 % by jej podpořilo. François Asselineau za Lidovou stranu unie místo toho sliboval jednostranný odchod z EU.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frexit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Frexit na Youtube

Hledat heslo Frexit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Frexit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Frexit ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Frexit na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frexit například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Frexit? resp. co označuje slovo Frexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frexit, odpověď na dotaz co je to Frexit?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Farmaceut? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.