Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frexit. Co znamená odborný pojem Frexit z kategorie Politika?

Co je to Frexit? Význam slova

Co znamená termín Frexit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Frexit je název užívaný pro případný odchod Francie z EU. Mluvilo se o něm v souvislosti s brexitem, kdy bylo zjištěno, že většina Francouzů vykazuje negativní postoj k EU. Přesto při průzkumu Francouzi odpovídali, že vystoupit z Evropské unie by nechtěli.
Podobné postoje zastávají i další národy, např. Řekové, Nizozemci a další. Frexit je tedy zatím pouze hypotetickou teorií.


Co je to Frexit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frexit. Co znamená odborný pojem Frexit z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Frexit sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Frexit patří do sekce politika

Klíčová slova: Frexit, slovo, odborné názvosloví, význam, formulace, odborný výraz, co je to Frexit?, informace, přesný výraz, heslo, vysvětlení, význam slova, wiki, definice pojmu, lexikon, názvosloví, synonymum, co to je


Pojem Frexit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frexit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

"Frexit" znamená hypotetický odchod Francie z Evropské unie.
Výzkum Pew Research Center, který proběhl v červnu 2016, před konáním britského referenda o členství v EU shledal, že až 61 % Francouzů zastává negativní postoje k EU, druzí byli Řekové se 71 %, srovnáváni s Velkou Británii a jejími 48 %. Nicméně na otázku, zda by chtěli vystoupit z EU, odpovědělo 45 % Francouzů záporně. Pouze 33 % by jej podpořilo. François Asselineau za Lidovou stranu unie místo toho sliboval jednostranný odchod z EU.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Frexit na Google.cz

Vyhledat výraz Frexit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Frexit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frexit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Frexit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Frexit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Frexit například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Frexit? resp. jaký je význam pojmu Frexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frexit, odpověď na dotaz co je to Frexit?. Víte např. kdo to je Luboš Xaver Veselý? Znáte a víte kdo je Oľga Baričičová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.