Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frexit. Co znamená odborný pojem Frexit z kategorie Politika?

Co je to Frexit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frexit?

Frexit je název užívaný pro případný odchod Francie z EU. Mluvilo se o něm v souvislosti s brexitem, kdy bylo zjištěno, že většina Francouzů vykazuje negativní postoj k EU. Přesto při průzkumu Francouzi odpovídali, že vystoupit z Evropské unie by nechtěli.
Podobné postoje zastávají i další národy, např. Řekové, Nizozemci a další. Frexit je tedy zatím pouze hypotetickou teorií.


Co je to Frexit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frexit. Co znamená odborný pojem Frexit z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Frexit sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Frexit je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, co znamená, slovník, synonymum, popis, heslo, slovo, informace, politika, význam, význam slova, terminologie, definice, politika, odborný výraz, názvosloví


Pojem Frexit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frexit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

"Frexit" znamená hypotetický odchod Francie z Evropské unie.
Výzkum Pew Research Center, který proběhl v červnu 2016, před konáním britského referenda o členství v EU shledal, že až 61 % Francouzů zastává negativní postoje k EU, druzí byli Řekové se 71 %, srovnáváni s Velkou Británii a jejími 48 %. Nicméně na otázku, zda by chtěli vystoupit z EU, odpovědělo 45 % Francouzů záporně. Pouze 33 % by jej podpořilo. François Asselineau za Lidovou stranu unie místo toho sliboval jednostranný odchod z EU.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Frexit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Frexit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Frexit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frexit ve Wikimedia Commons

Hledat termín Frexit na Google.cz

Najít heslo Frexit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Frexit například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Frexit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Frexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frexit, odpověď na dotaz co je to Frexit?. Víte např. kdo to je Lajdák? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.