Co je to?
Definice odborného termínu, slova Frexit. Co znamená pojem Frexit z kategorie Politika?

Co je to Frexit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Frexit

Frexit je název užívaný pro případný odchod Francie z EU. Mluvilo se o něm v souvislosti s brexitem, kdy bylo zjištěno, že většina Francouzů vykazuje negativní postoj k EU. Přesto při průzkumu Francouzi odpovídali, že vystoupit z Evropské unie by nechtěli.
Podobné postoje zastávají i další národy, např. Řekové, Nizozemci a další. Frexit je tedy zatím pouze hypotetickou teorií.


Co je to Frexit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Frexit. Co znamená pojem Frexit z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Frexit sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frexit je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam slova, formulace, terminus technicus, synonymum, wiki, heslo, slovník, popis, přesný výraz, co znamená, informace, termín, význam, odborný výraz, definice, Politika, slovo, co to je


Pojem Frexit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frexit? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

"Frexit" znamená hypotetický odchod Francie z Evropské unie.
Výzkum Pew Research Center, který proběhl v červnu 2016, před konáním britského referenda o členství v EU shledal, že až 61 % Francouzů zastává negativní postoje k EU, druzí byli Řekové se 71 %, srovnáváni s Velkou Británii a jejími 48 %. Nicméně na otázku, zda by chtěli vystoupit z EU, odpovědělo 45 % Francouzů záporně. Pouze 33 % by jej podpořilo. François Asselineau za Lidovou stranu unie místo toho sliboval jednostranný odchod z EU.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Frexit na Google.cz

Vyhledat slovo Frexit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Frexit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Frexit ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frexit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Frexit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Frexit například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Frexit? resp. jaká je definice slova Frexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frexit, odpověď na dotaz co je to Frexit?. Víte např. kdo to je Přizdisráč? Znáte a víte kdo je Rychtář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Frexit i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.