Co je to?
Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Avalon?

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.


Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Avalon patří do kategorie Různé

Klíčová slova: termín, lexikon, vysvětlení, přesný význam, informace, co to je, co je to Avalon?, Avalon, synonymum, terminus technicus, wiki, heslo, Různé, definice pojmu, Různé, slovník, odborné názvosloví, formulace


Pojem Avalon je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avalon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Pro další informace o termínu Avalon zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Avalon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Avalon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avalon ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Avalon na Youtube

Zkusit najít pojem Avalon na Google.cz

Vyhledat pojem Avalon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Avalon? resp. co označuje slovo Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Jorga Kotrbová? Znáte a víte kdo je Ženista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?