Co je to?
Definice odborného termínu, slova Avalon. Co znamená pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Avalon?

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Avalon. Co znamená pojem Avalon z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Avalon je v sekci různé

Klíčová slova: termín, Avalon, terminus technicus, informace, synonymum, wiki, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, význam, lexikon, pojem, terminologie, slovo, co to je, význam slova


Pojem Avalon je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Avalon?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Avalon ve Wikislovníku

Hledat pojem Avalon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Avalon ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Avalon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Avalon na Google.cz

Zkusit najít frázi Avalon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Avalon? resp. co označuje slovo Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Pachtýř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Avalon v jiné sekci než různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?