Co je to?
Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Avalon?

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Avalon? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Avalon patří do sekce Různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, heslo, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, wiki, Avalon, Různé, formulace, slovo, co to je, pojem, termín


Pojem Avalon je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Avalon můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Avalon ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Avalon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Avalon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Avalon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Avalon na Youtube

Hledat pojem Avalon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Avalon? resp. co to je Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Celiatik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?