Co je to?
Definice odborného termínu, slova Avalon. Co znamená pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je Avalon?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Avalon

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Avalon. Co znamená pojem Avalon z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Avalon? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Avalon patří do sekce různé

Klíčová slova: odborný výraz, různé, vysvětlení, synonymum, co to je, slovo, co je to Avalon?, definice, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, význam, termín, Avalon, význam slova, slovník, odborné názvosloví, pojem


Pojem Avalon je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avalon? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Avalon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Avalon na Youtube

Najít pojem Avalon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Avalon na Google obrázcích

Najít termín Avalon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Avalon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Avalon? resp. co znamená Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Christiaan Huygens? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Hnědý vykřičník, avalon, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?