Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Avalon?

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Avalon patří do kategorie různé

Klíčová slova: slovo, popis, terminologie, pojem, wiki, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, význam, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, termín, přesný význam, Avalon, co je to Avalon?


Pojem Avalon je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avalon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Pro více informací o heslu Avalon zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Avalon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Avalon na Youtube

Hledat heslo Avalon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avalon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Avalon ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Avalon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Avalon? resp. co znamená Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Yetti? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?