Co je to?
Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Avalon

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Avalon? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Avalon je v kategorii Různé

Klíčová slova: co je to Avalon?, Avalon, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, popis, lexikon, definice, synonymum, přesný význam, význam, informace, Různé, slovo, přesný výraz


Pojem Avalon je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Avalon dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Více informací o slovu Avalon doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Avalon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Avalon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Avalon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avalon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Avalon ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avalon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Avalon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Yetti? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?