Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Avalon

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.

Co je to Avalon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Avalon je v sekci různé

Klíčová slova: formulace, termín, názvosloví, definice, terminologie, význam, co to je, vysvětlení, heslo, co je to Avalon?, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, informace, wiki, slovo, terminus technicus, přesný význam


Pojem Avalon je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Avalon?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Linky na další online zdroje

Najít termín Avalon ve Wikizdrojích

Najít slovo Avalon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Avalon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avalon ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Avalon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avalon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Avalon? resp. jaký je význam slova Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Klimaskeptik? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?