Co je to?
Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Co je to Avalon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Avalon?

Název Avalon patří do stejné kategorie jako Atlantida. Jedná se o mýtický ostrov z legend o králi Artušovi. Ostrov byl proslavený svými jablky. Podle legendy jde o místo posledního odpočinku krále Artuše a jeho ženy. V literatuře se poprvé s pojmem Avalon můžeme setkat ve dvanáctém století autora Geoffreyho z Monmouthu.


Co je to Avalon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avalon. Co znamená odborný pojem Avalon z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Avalon se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: co to je, lexikon, význam pojmu, slovo, Různé, pojem, wiki, definice, definice pojmu, přesný význam, termín, vysvětlení, heslo, terminus technicus, Avalon, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz


Pojem Avalon je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avalon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.

Hledejte pojem Avalon v následujících vyhledávačích

Hledat termín Avalon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Avalon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avalon ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Avalon na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avalon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Avalon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avalon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Avalon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Avalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avalon, odpověď na dotaz co je to Avalon?. Víte např. kdo to je Au pair? Znáte a víte kdo je Ženista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Avalon hledat i v jiných kategoriích (než Různé) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?