Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Co je Souvětí?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Souvětí

Souvětí je název pro spojení dvou nebo více vět do jednoho, vyššího celku. Věty v souvětí jsou buď hlavní, nebo vedlejší. Hlavní věty jsou v mluvnici nezávislé na jiných větách a není možní se na ně jinými větami dotázat. Věty vedlejší na jiných větách závisí.
Pokud souvětí obsahuje alespoň dvě navzájem na sobě nezávislé hlavní věty, nazývá se souvětí souřadné, jestliže však obsahuje pouze jednu hlavní větu a věty vedlejší, jedná se o souvětí podřadné. Věty jsou k sobě připojeny pomocí spojek, zájmen nebo příslovcí.


Co je to Souvětí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Souvětí s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Souvětí se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, terminologie, informace, formulace, lexikon, odborný výraz, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, Český jazyk, heslo, co je to Souvětí?, co to je, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Souvětí je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Souvětí můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souvětí je větný celek složený z více vět, který vyjadřuje složitější myšlenku nebo více myšlenek. Jednotlivé věty souvětí se někdy označují jako klauze.
V souvětí se rozlišují hlavní věty a vedlejší věty, přičemž vztahy mezi hlavními větami a typy vedlejších vět a vztahy mezi nimi jsou kategorizovány.

Pro více informací o heslu Souvětí zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Souvětí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souvětí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Souvětí ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Souvětí ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Souvětí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Souvětí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Souvětí například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Souvětí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Souvětí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souvětí, odpověď na dotaz co je to Souvětí?. Víte např. kdo to je Jindřiška Kikinčuková? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.