Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souvětí. Co znamená odborný pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Co je to Souvětí? Význam slova

Co znamená termín Souvětí? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Souvětí je název pro spojení dvou nebo více vět do jednoho, vyššího celku. Věty v souvětí jsou buď hlavní, nebo vedlejší. Hlavní věty jsou v mluvnici nezávislé na jiných větách a není možní se na ně jinými větami dotázat. Věty vedlejší na jiných větách závisí.
Pokud souvětí obsahuje alespoň dvě navzájem na sobě nezávislé hlavní věty, nazývá se souvětí souřadné, jestliže však obsahuje pouze jednu hlavní větu a věty vedlejší, jedná se o souvětí podřadné. Věty jsou k sobě připojeny pomocí spojek, zájmen nebo příslovcí.


Co je to Souvětí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souvětí. Co znamená odborný pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Souvětí sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Souvětí patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, heslo, pojem, odborné názvosloví, lexikon, popis, Souvětí, slovo, terminus technicus, Český jazyk, informace, termín, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, co to je, synonymum


Pojem Souvětí je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Souvětí? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Souvětí je větný celek složený z více vět, který vyjadřuje složitější myšlenku nebo více myšlenek. Jednotlivé věty souvětí se někdy označují jako klauze.
V souvětí se rozlišují hlavní věty a vedlejší věty, přičemž vztahy mezi hlavními větami a typy vedlejších vět a vztahy mezi nimi jsou kategorizovány.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Souvětí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Souvětí na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souvětí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Souvětí na Google.cz

Hledat heslo Souvětí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Souvětí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Souvětí například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Souvětí? resp. co je to Souvětí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souvětí, odpověď na dotaz co je to Souvětí?. Víte např. kdo to je Povstalec? Znáte a víte kdo je Onkolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Souvětí hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.