Co je to?
Definice odborného termínu, slova Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Co je to Souvětí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Souvětí

Souvětí je název pro spojení dvou nebo více vět do jednoho, vyššího celku. Věty v souvětí jsou buď hlavní, nebo vedlejší. Hlavní věty jsou v mluvnici nezávislé na jiných větách a není možní se na ně jinými větami dotázat. Věty vedlejší na jiných větách závisí.
Pokud souvětí obsahuje alespoň dvě navzájem na sobě nezávislé hlavní věty, nazývá se souvětí souřadné, jestliže však obsahuje pouze jednu hlavní větu a věty vedlejší, jedná se o souvětí podřadné. Věty jsou k sobě připojeny pomocí spojek, zájmen nebo příslovcí.


Co je to Souvětí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Souvětí? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Souvětí je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, heslo, co znamená, synonymum, informace, terminus technicus, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, význam, Český jazyk, co je to Souvětí?, popis, Souvětí, wiki, termín


Pojem Souvětí je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Souvětí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souvětí je větný celek složený z více vět, který vyjadřuje složitější myšlenku nebo více myšlenek. Jednotlivé věty souvětí se někdy označují jako klauze.
V souvětí se rozlišují hlavní věty a vedlejší věty, přičemž vztahy mezi hlavními větami a typy vedlejších vět a vztahy mezi nimi jsou kategorizovány.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souvětí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Souvětí na Google.cz

Najít heslo Souvětí ve Wikislovníku

Vyhledat termín Souvětí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Souvětí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Souvětí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Souvětí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Souvětí? resp. jaká je definice termínu Souvětí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souvětí, odpověď na dotaz co je to Souvětí?. Víte např. kdo to je Mechovák? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.