Co je to?
Definice výrazu, termínu Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Co je to Bridž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bridž?

Bridž je druh karetní hry, která je založena na schopnostech hráčů taktizovat, propočítávat a uplatňovat intuici. Jde o hru náročnou a složitějšího charakteru. Může se hrát o peníze. Bridž vychází u několika her různých národů, jasné je spojení s anglickým whistem, který bridž nahradil na konci 19. století. Proti sobě hrají dvě dvojice, vytvářející skupinu zvanou linka. Hráči ve dvojici musejí spolupracovat. Rozsazení se losuje, označuje se podle světových stran. Balíček karet pro bridž nemá žolíky a obsahuje 52 karet. Nevyšší hodnotu mají píky, po nich srdce, následují kára a kříže. Karty se řadí vzestupně.
Hra má dvě části – dražbu a sehrávku. Cílem je získat nejvyšší hru a pak ji uhrát. Každý z hráčů bridže zná pouze své karty, ale s partnerem musí postupovat společně. Informace o kartách partnera se získávají pouze z reakcí a chování, mluvit a gestikulovat nesmí. Povinností všech zúčastněných je důsledně dodržovat pravidla slušného chování.


Co je to Bridž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bridž je v sekci Sport

Klíčová slova: popis, terminologie, heslo, termín, význam, slovník, formulace, slovo, co to je, pojem, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, Sport, wiki, názvosloví, Sport


Pojem Bridž je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bridž píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bridž (také bridge) je karetní hra pro dvě dvojice hráčů. Hraje se s balíčkem 52 bridžových karet. Hra se hraje rekreačně i závodně. Má propracovaná pravidla, která do značné míry (v rekreační podobě méně, ve sportovní více) eliminují vliv náhodného rozdání karet a preferují herní um hráčů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Bridž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bridž ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Bridž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bridž ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Bridž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bridž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bridž například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bridž? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bridž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bridž, odpověď na dotaz co je to Bridž?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Moula? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Bridž hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?