Co je to?
Definice výrazu, termínu Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Co je to Bridž? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bridž

Bridž je druh karetní hry, která je založena na schopnostech hráčů taktizovat, propočítávat a uplatňovat intuici. Jde o hru náročnou a složitějšího charakteru. Může se hrát o peníze. Bridž vychází u několika her různých národů, jasné je spojení s anglickým whistem, který bridž nahradil na konci 19. století. Proti sobě hrají dvě dvojice, vytvářející skupinu zvanou linka. Hráči ve dvojici musejí spolupracovat. Rozsazení se losuje, označuje se podle světových stran. Balíček karet pro bridž nemá žolíky a obsahuje 52 karet. Nevyšší hodnotu mají píky, po nich srdce, následují kára a kříže. Karty se řadí vzestupně.
Hra má dvě části – dražbu a sehrávku. Cílem je získat nejvyšší hru a pak ji uhrát. Každý z hráčů bridže zná pouze své karty, ale s partnerem musí postupovat společně. Informace o kartách partnera se získávají pouze z reakcí a chování, mluvit a gestikulovat nesmí. Povinností všech zúčastněných je důsledně dodržovat pravidla slušného chování.


Co je to Bridž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bridž) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bridž patří do kategorie Sport

Klíčová slova: lexikon, popis, Sport, přesný význam, formulace, slovo, co je to Bridž?, definice, terminus technicus, slovník, terminologie, Bridž, význam, termín, wiki, Sport, definice pojmu, informace


Pojem Bridž je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bridž dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bridž (také bridge) je karetní hra pro dvě dvojice hráčů. Hraje se s balíčkem 52 bridžových karet. Hra se hraje rekreačně i závodně. Má propracovaná pravidla, která do značné míry (v rekreační podobě méně, ve sportovní více) eliminují vliv náhodného rozdání karet a preferují herní um hráčů.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Bridž ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Bridž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bridž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Bridž ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bridž ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bridž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bridž například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Bridž? resp. jaký je význam pojmu Bridž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bridž, odpověď na dotaz co je to Bridž?. Víte např. kdo to je Julianne Moore? Znáte a víte kdo je Zuzana Norisová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?