Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Co je to Bridž? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bridž

Bridž je druh karetní hry, která je založena na schopnostech hráčů taktizovat, propočítávat a uplatňovat intuici. Jde o hru náročnou a složitějšího charakteru. Může se hrát o peníze. Bridž vychází u několika her různých národů, jasné je spojení s anglickým whistem, který bridž nahradil na konci 19. století. Proti sobě hrají dvě dvojice, vytvářející skupinu zvanou linka. Hráči ve dvojici musejí spolupracovat. Rozsazení se losuje, označuje se podle světových stran. Balíček karet pro bridž nemá žolíky a obsahuje 52 karet. Nevyšší hodnotu mají píky, po nich srdce, následují kára a kříže. Karty se řadí vzestupně.
Hra má dvě části – dražbu a sehrávku. Cílem je získat nejvyšší hru a pak ji uhrát. Každý z hráčů bridže zná pouze své karty, ale s partnerem musí postupovat společně. Informace o kartách partnera se získávají pouze z reakcí a chování, mluvit a gestikulovat nesmí. Povinností všech zúčastněných je důsledně dodržovat pravidla slušného chování.


Co je to Bridž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bridž? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bridž je v kategorii sport

Klíčová slova: wiki, heslo, význam slova, Bridž, význam, definice pojmu, definice, slovo, termín, odborné názvosloví, co je to Bridž?, terminus technicus, informace, co to je, odborný výraz, lexikon, popis, formulace


Pojem Bridž je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bridž?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bridž (také bridge) je karetní hra pro dvě dvojice hráčů. Hraje se s balíčkem 52 bridžových karet. Hra se hraje rekreačně i závodně. Má propracovaná pravidla, která do značné míry (v rekreační podobě méně, ve sportovní více) eliminují vliv náhodného rozdání karet a preferují herní um hráčů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Bridž ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Bridž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Bridž na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bridž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bridž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bridž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bridž například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bridž? resp. jaká je definice termínu Bridž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bridž, odpověď na dotaz co je to Bridž?. Víte např. kdo to je Ladislav Vízek? Znáte a víte kdo je Eva Hudečková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bridž v jiné sekci než sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?