Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Co je to Bridž? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bridž?

Bridž je druh karetní hry, která je založena na schopnostech hráčů taktizovat, propočítávat a uplatňovat intuici. Jde o hru náročnou a složitějšího charakteru. Může se hrát o peníze. Bridž vychází u několika her různých národů, jasné je spojení s anglickým whistem, který bridž nahradil na konci 19. století. Proti sobě hrají dvě dvojice, vytvářející skupinu zvanou linka. Hráči ve dvojici musejí spolupracovat. Rozsazení se losuje, označuje se podle světových stran. Balíček karet pro bridž nemá žolíky a obsahuje 52 karet. Nevyšší hodnotu mají píky, po nich srdce, následují kára a kříže. Karty se řadí vzestupně.
Hra má dvě části – dražbu a sehrávku. Cílem je získat nejvyšší hru a pak ji uhrát. Každý z hráčů bridže zná pouze své karty, ale s partnerem musí postupovat společně. Informace o kartách partnera se získávají pouze z reakcí a chování, mluvit a gestikulovat nesmí. Povinností všech zúčastněných je důsledně dodržovat pravidla slušného chování.


Co je to Bridž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bridž. Co znamená odborný pojem Bridž z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bridž s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Bridž se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: definice, co je to Bridž?, odborné názvosloví, slovník, pojem, terminologie, názvosloví, wiki, formulace, přesný výraz, sport, Bridž, odborný výraz, slovo, popis, význam slova, význam pojmu, synonymum


Pojem Bridž je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bridž? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bridž (také bridge) je karetní hra pro dvě dvojice hráčů. Hraje se s balíčkem 52 bridžových karet. Hra se hraje rekreačně i závodně. Má propracovaná pravidla, která do značné míry (v rekreační podobě méně, ve sportovní více) eliminují vliv náhodného rozdání karet a preferují herní um hráčů.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Bridž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bridž na Youtube

Hledat výraz Bridž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bridž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bridž ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bridž ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bridž například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bridž? resp. co znamená Bridž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bridž, odpověď na dotaz co je to Bridž?. Víte např. kdo to je Stomatolog? Znáte a víte kdo je Fénix? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Bridž hledat i v jiných kategoriích (než sport) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?