Co je to?
Definice výrazu, termínu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co je to BRICS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text BRICS s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem BRICS se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, co to je, wiki, slovník, termín, zkratky, lexikon, pojem, přesný význam, BRICS, terminus technicus, heslo, přesný výraz, popis, co je to BRICS?, definice, definice pojmu


Pojem BRICS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu BRICS píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo BRICS ve Wikizdrojích

Hledat pojem BRICS na Google.cz

Vyhledat termín BRICS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz BRICS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem BRICS na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to BRICS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Chris Cornell? Znáte a víte kdo je Pipina? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.