Co je to?
Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co to je BRICS? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova BRICS? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo BRICS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: slovník, Zkratky, co to je, BRICS, co znamená, význam, definice, pojem, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, význam slova, popis, lexikon, co je to BRICS?, heslo, terminus technicus, wiki


Pojem BRICS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BRICS? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Více informací o slovu BRICS doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz BRICS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo BRICS ve Wikizdrojích

Hledat heslo BRICS ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo BRICS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem BRICS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem BRICS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova BRICS? resp. jaká je definice slova BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Nácek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.