Co je to?
Výraz, termín, definice slova BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co je to BRICS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova BRICS můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo BRICS je v sekci zkratky

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, pojem, odborný výraz, slovo, wiki, zkratky, co znamená, BRICS, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, termín, terminologie, co je to BRICS?, co to je


Pojem BRICS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu BRICS můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BRICS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz BRICS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín BRICS ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz BRICS ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo BRICS ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je BRICS? resp. jaká je definice termínu BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Bohuslav Balbín? Znáte a víte kdo je Zlosyn? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu BRICS v jiné sekci než zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.