Co je to?
Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co to je BRICS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu BRICS?

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova BRICS můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo BRICS je v sekci Zkratky

Klíčová slova: wiki, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, lexikon, formulace, heslo, Zkratky, pojem, odborný výraz, terminologie, Zkratky, termín, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, popis


Pojem BRICS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu BRICS?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Další možné informační zdroje

Najít termín BRICS ve Wikizdrojích

Hledat termín BRICS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Hledat heslo BRICS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem BRICS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo BRICS ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je BRICS? resp. jaká je definice termínu BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Houmles? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.