Co je to?
Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co to je BRICS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu BRICS sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz BRICS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, co to je, názvosloví, popis, význam, přesný význam, lexikon, synonymum, termín, formulace, Zkratky, terminologie, definice, BRICS, přesný výraz


Pojem BRICS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem BRICS na Youtube

Hledat slovo BRICS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo BRICS ve Wikipedii

Zkusit najít termín BRICS ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BRICS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo BRICS? resp. co se přesně ukrývá za slovem BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Mikuláš Minář? Znáte a víte kdo je Nácek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.