Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRICS. Co znamená pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co je BRICS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo BRICS. Co znamená pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu BRICS s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín BRICS se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, zkratky, definice, heslo, co to je, synonymum, slovník, význam slova, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, co je to BRICS?, wiki, názvosloví


Pojem BRICS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BRICS? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít BRICS na Google.cz

Hledat slovo BRICS ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem BRICS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo BRICS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi BRICS ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova BRICS? resp. co přesně označuje termín BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu BRICS i v jiné kategorii než je sekce zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.