Co je to?
Výraz, termín, definice slova BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co je to BRICS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.


Co je to BRICS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem BRICS s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz BRICS patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, zkratky, co je to BRICS?, odborný výraz, BRICS, informace, formulace, co znamená, význam, vysvětlení, slovo, definice, odborné názvosloví, slovník, heslo, přesný význam, zkratky


Pojem BRICS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BRICS? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BRICS je zkratkovité (akronymní) označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín BRICS ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem BRICS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo BRICS na Google.cz

Hledat videa s názvem BRICS na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRICS ve Wikimedia Commons

Najít slovo BRICS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BRICS například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo BRICS? resp. co se přesně ukrývá za slovem BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Franz Kafka? Znáte a víte kdo je Uličník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.