Co je to?
Výraz, termín, definice slova Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Co je to Recenze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Recenze?

Recenze je v současné době nejčastěji chápána jako písemný útvar, který má za úkol informovat čtenáře o nějakém novém produktu, případně o události nebo situaci.
Recenze se vyskytuje jak v odborných periodikách, tak i v časopisech nebo magazínech určených široké základně lidí.
Recenze má poměrně vysoký význam, pokud je dobře napsaná, může posloužit i jako reklamní produkt, na který dá obrovské procento lidí.


Co je to Recenze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Recenze je v kategorii literatura

Klíčová slova: co znamená, informace, literatura, význam slova, pojem, přesný význam, synonymum, wiki, slovník, vysvětlení, definice, význam pojmu, lexikon, popis, Recenze, terminus technicus, terminologie, význam


Pojem Recenze je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Recenze? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Recenze (z lat. re-censeó, (znovu) posoudit, zhodnotit) je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Autor recenze je recenzent. Recenze může být určena k publikaci, anebo naopak jako podklad recenzního řízení, v němž se o publikaci rozhoduje.

Další informační zdroje

Najít heslo Recenze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Recenze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recenze ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Recenze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Recenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Recenze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Recenze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Recenze? resp. co znamená Recenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recenze, odpověď na dotaz co je to Recenze?. Víte např. kdo to je Julius Caesar? Znáte a víte kdo je Občan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.