Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jistina

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.


Co je to Jistina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Jistina patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, synonymum, definice pojmu, definice, bankovnictví, význam pojmu, popis, formulace, co to je, pojem, slovník, wiki, informace, význam slova, Jistina, odborný výraz, přesný význam


Pojem Jistina je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jistina?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Více informací o slovu Jistina doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Jistina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Jistina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Jistina ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jistina ve Wikizdrojích

Hledat výraz Jistina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Jistina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Michal Isteník? Znáte a víte kdo je Mohamed? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.