Co je to?
Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Co znamená termín Jistina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.


Co je to Jistina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jistina je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam, odborný výraz, Bankovnictví, wiki, Bankovnictví, lexikon, formulace, heslo, odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, terminologie, co je to Jistina?, terminus technicus, popis, informace, definice, přesný význam


Pojem Jistina je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jistina můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jistina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistina ve Wikimedia Commons

Najít heslo Jistina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jistina na Google.cz

Hledat videa s názvem Jistina na Youtube

Vyhledat slovo Jistina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jistina? resp. co znamená slovo Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Notář? Znáte a víte kdo je Pedant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.