Co je to?
Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Jistina?

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.


Co je to Jistina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Jistina s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jistina je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, slovník, co znamená, názvosloví, odborný výraz, Jistina, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, formulace, heslo, termín, co je to Jistina?, Bankovnictví, pojem, definice, vysvětlení


Pojem Jistina je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Jistina dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Další zdroje informací o slovu Jistina

Vyhledat pojem Jistina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Jistina ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jistina ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Jistina na Google.cz

Vyhledat termín Jistina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistina například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jistina? resp. co vlastně znamená slovo Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Pedant? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.