Co je to?
Definice výrazu, termínu IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Co je to IMEI? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu IMEI?

IMEI je patnáctimístné číslo, unikátní kód přidělený každému mobilnímu telefonu jeho výrobcem. Podle IMEI lze např. identifikovat odcizený přístroj. Pokud došlo ke ke krádeži mobilního telefonu, lze ho zablokovat právě nahlášením kódu IMEI. Zkratka IMEI pochází z anglických slov International Mobile Equipment Identity.


Co je to IMEI? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem IMEI s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín IMEI patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: informace, heslo, význam, co je to IMEI?, slovo, termín, synonymum, význam slova, lexikon, terminologie, názvosloví, co to je, co znamená, Hardware, popis, přesný význam, Hardware, wiki


Pojem IMEI je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IMEI? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IMEI je zkratka z anglického termínu International Mobile Equipment Identity. Jde o unikátní číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu.
Čísla IMEI mobilních telefonů mobilní operátor ukládá do registru mobilních zařízení (EIR). Po nahlášení krádeže mobilního telefonu operátoru je možné zablokovat zařízení s daným IMEI, takže jej v příslušné mobilní síti nelze používat.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo IMEI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz IMEI ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IMEI ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo IMEI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo IMEI ve Wikizdrojích

Vyhledat termín IMEI ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IMEI například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená IMEI? resp. jaká je definice termínu IMEI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMEI, odpověď na dotaz co je to IMEI?. Víte např. kdo to je Nicole Kidman? Znáte a víte kdo je Daniel Stach? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?