Co je to?
Výraz, termín, definice slova IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Co je to IMEI? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova IMEI

IMEI je patnáctimístné číslo, unikátní kód přidělený každému mobilnímu telefonu jeho výrobcem. Podle IMEI lze např. identifikovat odcizený přístroj. Pokud došlo ke ke krádeži mobilního telefonu, lze ho zablokovat právě nahlášením kódu IMEI. Zkratka IMEI pochází z anglických slov International Mobile Equipment Identity.
IMEI lze u většiny mobilů zobrazit zadáním kódu *#06# Lze ho též obvykle nalézt napsaný na štítku pod akumulátorem.


Co je to IMEI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova IMEI? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo IMEI je v kategorii hardware

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, terminologie, IMEI, přesný význam, definice, definice pojmu, termín, informace, význam slova, co znamená, slovník, význam, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, wiki, synonymum


Pojem IMEI je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu IMEI?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

IMEI je zkratka z anglického termínu International Mobile Equipment Identity. Jde o unikátní číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu.
Čísla IMEI mobilních telefonů mobilní operátor ukládá do registru mobilních zařízení (EIR). Po nahlášení krádeže mobilního telefonu operátoru je možné zablokovat zařízení s daným IMEI, takže jej v příslušné mobilní síti nelze používat.

Štítek s číslem IMEI

Štítek mobilního telefonu s údaji včetně IMEI. Autor: Echtner, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Štítek mobilního telefonu s údaji včetně IMEI. Autor: Echtner, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem IMEI na Youtube

Hledat výraz IMEI ve vyhledávači Yandex

Najít výraz IMEI ve Wikislovníku

Vyhledat výraz IMEI ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem IMEI ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMEI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo IMEI například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova IMEI? resp. jaká je definice termínu IMEI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMEI, odpověď na dotaz co je to IMEI?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?