Co je to?
Výraz, termín, definice slova IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Co je to IMEI? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu IMEI?

IMEI je patnáctimístné číslo, unikátní kód přidělený každému mobilnímu telefonu jeho výrobcem. Podle IMEI lze např. identifikovat odcizený přístroj. Pokud došlo ke ke krádeži mobilního telefonu, lze ho zablokovat právě nahlášením kódu IMEI. Zkratka IMEI pochází z anglických slov International Mobile Equipment Identity.
IMEI lze u většiny mobilů zobrazit zadáním kódu *#06# Lze ho též obvykle nalézt napsaný na štítku pod akumulátorem.


Co je to IMEI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IMEI. Co znamená odborný pojem IMEI z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova IMEI můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo IMEI je v kategorii hardware

Klíčová slova: lexikon, slovo, pojem, hardware, definice, co to je, terminologie, informace, wiki, heslo, formulace, význam, význam slova, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, hardware, definice pojmu


Pojem IMEI je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu IMEI?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IMEI je zkratka z anglického termínu International Mobile Equipment Identity. Jde o unikátní číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu.
Čísla IMEI mobilních telefonů mobilní operátor ukládá do registru mobilních zařízení (EIR). Po nahlášení krádeže mobilního telefonu operátoru je možné zablokovat zařízení s daným IMEI, takže jej v příslušné mobilní síti nelze používat.

Štítek s číslem IMEI

Štítek mobilního telefonu s údaji včetně IMEI. Autor: Echtner, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Štítek mobilního telefonu s údaji včetně IMEI. Autor: Echtner, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem IMEI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo IMEI na Google.cz

Zkusit najít slovo IMEI ve vyhledávači Qwant

Najít slovo IMEI ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem IMEI na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMEI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo IMEI například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je IMEI? resp. co přesně znamená slovo IMEI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMEI, odpověď na dotaz co je to IMEI?. Víte např. kdo to je Artěmij Panarin? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?