Co je to?
Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Co to je Mnichovská dohoda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mnichovská dohoda

Mnichovská dohoda byla dohodou čtyř zemí – Německa, Francie, Itálie a Anglie. Tato dohoda, jinak též označovaná jako zrada nebo diktát, umožnila postoupení pohraničí Československa Německu. Podepsána byla v Mnichově 30. 9. 1938 a zpečetila osud Sudet. Zástupci Československa neměli na jednání přístup.
Mnichovská dohoda je příkladem politiky ústupků, ovšem očekávaný přínos tato dohoda neměla.


Co je to Mnichovská dohoda? Význam slova, termín, Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mnichovská dohoda patří do sekce Politika

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, co to je, lexikon, co znamená, popis, definice pojmu, wiki, Mnichovská dohoda, význam pojmu, formulace, Politika, přesný výraz, odborný výraz, informace, synonymum


Pojem Mnichovská dohoda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mnichovská dohoda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mnichovská dohoda (neboli Mnichovská zrada či Mnichovský diktát) byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově v tzv. Führerbau (ve všech jazykových verzích pak byla podepsána po půlnoci, tj. 30. září 1938).

Další informační zdroje o slovu Mnichovská dohoda

Hledat heslo Mnichovská dohoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mnichovská dohoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Mnichovská dohoda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Mnichovská dohoda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Mnichovská dohoda ve Wikislovníku

Najít termín Mnichovská dohoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mnichovská dohoda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mnichovská dohoda? resp. jaký je význam slova Mnichovská dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mnichovská dohoda, odpověď na dotaz co je to Mnichovská dohoda?. Víte např. kdo to je Vampír? Znáte a víte kdo je Petr Čepek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.