Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Co je to Mnichovská dohoda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mnichovská dohoda

Mnichovská dohoda byla dohodou čtyř zemí – Německa, Francie, Itálie a Anglie. Tato dohoda, jinak též označovaná jako zrada nebo diktát, umožnila postoupení pohraničí Československa Německu. Podepsána byla v Mnichově 30. 9. 1938 a zpečetila osud Sudet. Zástupci Československa neměli na jednání přístup.
Mnichovská dohoda je příkladem politiky ústupků, ovšem očekávaný přínos tato dohoda neměla.


Co je to Mnichovská dohoda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mnichovská dohoda s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Mnichovská dohoda patří do kategorie politika

Klíčová slova: Mnichovská dohoda, politika, informace, co znamená, terminologie, vysvětlení, politika, terminus technicus, definice, co je to Mnichovská dohoda?, význam slova, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Mnichovská dohoda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mnichovská dohoda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Mnichovská dohoda (neboli Mnichovská zrada či Mnichovský diktát) byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově v tzv. Führerbau (ve všech jazykových verzích pak byla podepsána po půlnoci, tj. 30. září 1938).

Další možné informační zdroje

Najít slovo Mnichovská dohoda ve Wikislovníku

Najít výraz Mnichovská dohoda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Mnichovská dohoda ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Mnichovská dohoda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mnichovská dohoda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mnichovská dohoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mnichovská dohoda například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mnichovská dohoda? resp. co znamená Mnichovská dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mnichovská dohoda, odpověď na dotaz co je to Mnichovská dohoda?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mnichovská dohoda i v jiných kategoriích (než politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.