Co je to?
Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Co je Mnichovská dohoda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mnichovská dohoda

Mnichovská dohoda byla dohodou čtyř zemí – Německa, Francie, Itálie a Anglie. Tato dohoda, jinak též označovaná jako zrada nebo diktát, umožnila postoupení pohraničí Československa Německu. Podepsána byla v Mnichově 30. 9. 1938 a zpečetila osud Sudet. Zástupci Československa neměli na jednání přístup.
Mnichovská dohoda je příkladem politiky ústupků, ovšem očekávaný přínos tato dohoda neměla.


Co je to Mnichovská dohoda? Význam slova, termín, Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mnichovská dohoda můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Mnichovská dohoda je v sekci politika

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, formulace, lexikon, wiki, Mnichovská dohoda, definice pojmu, slovo, co je to Mnichovská dohoda?, pojem, politika, význam pojmu, význam, synonymum, politika, heslo


Pojem Mnichovská dohoda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mnichovská dohoda můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mnichovská dohoda (neboli Mnichovská zrada či Mnichovský diktát) byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově v tzv. Führerbau (ve všech jazykových verzích pak byla podepsána po půlnoci, tj. 30. září 1938).

Jiné informační zdroje o pojmu Mnichovská dohoda

Hledat videa s názvem Mnichovská dohoda na Youtube

Vyhledat termín Mnichovská dohoda na Google.cz

Zkusit najít frázi Mnichovská dohoda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mnichovská dohoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Mnichovská dohoda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mnichovská dohoda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mnichovská dohoda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Mnichovská dohoda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mnichovská dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mnichovská dohoda, odpověď na dotaz co je to Mnichovská dohoda?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Tomáš Vaclík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Mnichovská dohoda v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.