Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Perkál?

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Perkál? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Perkál patří do sekce materiály

Klíčová slova: co to je, přesný význam, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, wiki, slovník, heslo, materiály, slovo, vysvětlení, význam pojmu, význam, terminologie, pojem


Pojem Perkál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Perkál? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Perkál je jemná bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se v plátnové vazbě z velmi jemných přízí (až 8 tex) v dostavě do 50/50 nití/cm jednobarevný nebo často potištěný. Použití: ložní, dámské a dětské prádlo, kapesníky.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perkál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Perkál ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Perkál na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perkál ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Perkál ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Perkál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Perkál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Alžbeta Bartošová? Znáte a víte kdo je Nuzák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Perkál hledat i v jiných kategoriích (než materiály) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.