Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Perkál?

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Perkál) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Perkál patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: Materiály, co je to Perkál?, význam, slovník, přesný výraz, odborný výraz, slovo, význam slova, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, pojem, informace, definice pojmu, synonymum, význam pojmu, co znamená


Pojem Perkál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Perkál dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Perkál je jemná bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se v plátnové vazbě z velmi jemných přízí (až 8 tex) v dostavě do 50/50 nití/cm jednobarevný nebo často potištěný. Použití: ložní, dámské a dětské prádlo, kapesníky.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perkál ve Wikimedia Commons

Najít slovo Perkál ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perkál ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Perkál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Perkál na Youtube

Vyhledat slovo Perkál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Perkál? resp. jaká je definice slova Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Pískle? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perkál v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.