Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Perkál

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Perkál je v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, heslo, přesný význam, termín, co je to Perkál?, přesný výraz, informace, popis, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, definice, lexikon, formulace, co to je, materiály, Perkál


Pojem Perkál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Perkál?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Perkál je jemná bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se v plátnové vazbě z velmi jemných přízí (až 8 tex) v dostavě do 50/50 nití/cm jednobarevný nebo často potištěný. Použití: ložní, dámské a dětské prádlo, kapesníky.

Jiné zdroje informací o pojmu Perkál

Najít slovo Perkál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Perkál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perkál ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Perkál ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Perkál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perkál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Perkál? resp. jaká je definice termínu Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Jana Bernášková? Znáte a víte kdo je Kecka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.