Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Perkál?

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Perkál sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Perkál je v kategorii Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, definice, význam slova, co je to Perkál?, lexikon, synonymum, popis, co to je, termín, heslo, pojem, slovo, názvosloví, Perkál, význam


Pojem Perkál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Perkál dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perkál je jemná bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se v plátnové vazbě z velmi jemných přízí (až 8 tex) v dostavě do 50/50 nití/cm jednobarevný nebo často potištěný. Použití: ložní, dámské a dětské prádlo, kapesníky.

Pro další informace o termínu Perkál zkuste tyto odkazy

Najít pojem Perkál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perkál ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Perkál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perkál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Perkál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Perkál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Perkál? resp. jaká je definice slova Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Sunnita? Znáte a víte kdo je Násilník? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Perkál i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.