Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Perkál

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Perkál? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Perkál se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminologie, definice, vysvětlení, Materiály, lexikon, heslo, slovo, wiki, popis, co je to Perkál?, význam pojmu, Materiály, odborný výraz, pojem, co znamená, význam slova, co to je, termín


Pojem Perkál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Perkál?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Perkál je jemná bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se v plátnové vazbě z velmi jemných přízí (až 8 tex) v dostavě do 50/50 nití/cm jednobarevný nebo často potištěný. Použití: ložní, dámské a dětské prádlo, kapesníky.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Perkál ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Perkál na Google.cz

Hledat termín Perkál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Perkál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Perkál ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Perkál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Perkál? resp. co znamená výraz Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Jenovéfa Boková? Znáte a víte kdo je Tlučhuba? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.