Co je to?
Definice výrazu, termínu Slovo souznačné. Co znamená odborný pojem Slovo souznačné z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovo souznačné? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Slovo souznačné?

Slovo souznačné, jinak též synonymum, je označení pro takové slovo, které má stejný význam jako slovo jiné. Ve slovní zásobě převažují slova souznačná částečná, což znamená, že slova mají sice stejný význam, ale nepatří do stejné vrstvy jazyka a nejsou stejně často využívaná.
Úplné slovo souznačné má tedy stejný význam, užívá se stejně často a patří do téže vrstvy jazyka jako slovo jiné.


Co je to Slovo souznačné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Slovo souznačné. Co znamená odborný pojem Slovo souznačné z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Slovo souznačné patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, synonymum, terminologie, lexikon, heslo, názvosloví, popis, termín, význam, přesný výraz, význam slova, co znamená, přesný význam, co je to Slovo souznačné?, slovo, Český jazyk, pojem


Pojem Slovo souznačné je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Slovo souznačné dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další zdroje informací o slovu Slovo souznačné

Hledat videa s názvem Slovo souznačné na Youtube

Hledat pojem Slovo souznačné ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Slovo souznačné ve Wikislovníku

Najít heslo Slovo souznačné ve Wikizdrojích

Najít slovo Slovo souznačné ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slovo souznačné ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovo souznačné například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Slovo souznačné? resp. jaká je definice termínu Slovo souznačné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovo souznačné, odpověď na dotaz co je to Slovo souznačné?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Koblihář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.