Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vepřovice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vepřovice?

Vepřovice jsou cihly z nepálené hlíny Používají se po celém světě, známé jsou pod různými názvy jako kotovice, adobe a dalšími. Stejným jménem jsou označovány i stavby z tohoto materiálů. Základem pro výrobu vepřovice je jílovitá hlína. Do ní se přidávají písek, vápno, hnůj, sláma a plevy. Hlína musí mít vysokou vaznost, nižší podíl prachu a organických materiálů. Dostupné suroviny se promíchají a přidá se voda. Hmota se pak udusá nebo ušlape. Umístí se do forem a suší na slunci.
Vepřovicové domy lze najít jak na venkově, tak ve městech i v současnosti.


Co je to Vepřovice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vepřovice? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Vepřovice patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: Vepřovice, slovo, lexikon, slovník, přesný výraz, termín, stavebnictví, heslo, pojem, popis, odborný výraz, definice, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, terminologie, informace, definice pojmu


Pojem Vepřovice je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vepřovice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vepřovice, též vepříky nebo kotovice, v mnoha jazycích světa nazývané adobe, jsou cihly z nepálené hlíny a také se oběma těmito názvy označují stavby z tohoto materiálu. Na Moravě – v její bývalé německé části – se dodnes udržela zkomolenina kotovice z německého slova Kotziegel = cihla z bláta. Se stavbami z nepálené hlíny je možné se setkat po celém světě.

Další informace o pojmu Vepřovice hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Vepřovice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vepřovice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vepřovice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Vepřovice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Vepřovice na Youtube

Hledat termín Vepřovice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vepřovice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Vepřovice? resp. co přesně znamená slovo Vepřovice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vepřovice, odpověď na dotaz co je to Vepřovice?. Víte např. kdo to je Jan Neruda? Znáte a víte kdo je Klára Cibulková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.