Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vepřovice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vepřovice?

Vepřovice jsou cihly z nepálené hlíny Používají se po celém světě, známé jsou pod různými názvy jako kotovice, adobe a dalšími. Stejným jménem jsou označovány i stavby z tohoto materiálů. Základem pro výrobu vepřovice je jílovitá hlína. Do ní se přidávají písek, vápno, hnůj, sláma a plevy. Hlína musí mít vysokou vaznost, nižší podíl prachu a organických materiálů. Dostupné suroviny se promíchají a přidá se voda. Hmota se pak udusá nebo ušlape. Umístí se do forem a suší na slunci.
Vepřovicové domy lze najít jak na venkově, tak ve městech i v současnosti.


Co je to Vepřovice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vepřovice sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Vepřovice patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, vysvětlení, formulace, popis, slovo, odborný výraz, význam slova, heslo, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, co je to Vepřovice?, názvosloví, terminus technicus, definice, přesný výraz, Vepřovice


Pojem Vepřovice je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vepřovice?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Vepřovice, též vepříky nebo kotovice, v mnoha jazycích světa nazývané adobe, jsou cihly z nepálené hlíny a také se oběma těmito názvy označují stavby z tohoto materiálu. Na Moravě – v její bývalé německé části – se dodnes udržela zkomolenina kotovice z německého slova Kotziegel = cihla z bláta. Se stavbami z nepálené hlíny je možné se setkat po celém světě.

Jiné informační zdroje o pojmu Vepřovice

Zkusit najít pojem Vepřovice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vepřovice na Youtube

Vyhledat výraz Vepřovice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Vepřovice ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Vepřovice na Google.cz

Hledat termín Vepřovice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vepřovice například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vepřovice? resp. co znamená Vepřovice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vepřovice, odpověď na dotaz co je to Vepřovice?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je Jaroslav Barták? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.