Co je to?
Definice výrazu Sake. Co znamená odborný pojem Sake z kategorie Nápoje?

Co je Sake?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sake?

Sake je evropské označení pro tradiční nápoj vykvašený z rýže a obsahující alkohol. Samotný název v japonštině znamená právě alkoholický nápoj. V Japonsku může být vyroben i z jiných surovin, navíc výrazem sake může být pojmenován i nějaký jiný alkoholický nápoj. Pravé japonské sake lze pořídit pod názvem Nihonšu. Produkováno je fermentací z rýže, proces se opakuje několikrát. Může se servírovat jako horké, teplé či studené. Základem jsou zvláštní odrůdy rýže, jejich zrna se nejdříve obrušují, pak namáčejí a nakonec vaří. Zrna se nechají vychladit a nasadí se do nich plíseň nazývaná koji. Jejím úkolem je rozštěpit škroby na jednodušší cukry, ty pak zkvasí a vytvoří se alkohol. Obvyklý obsah alkoholu v sake je 14-17 procent.
Saké patří k japonským rituálům a oslavám. Podává se v malých pohárcích z keramiky nebo ze dřeva, kterým Japonci říkají čoko. Nápoj může být i součástí koktejlů. Nemůže se skladovat dlouhou dobu, maximálně tři měsíce při pokojové teplotě. Po otevření láhve, která obvykle mívá obsah 1,5 litru, vydrží nápoj nejdéle dva dny.


Co je to Sake? Význam slova, termín, Definice výrazu Sake. Co znamená odborný pojem Sake z kategorie Nápoje?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sake? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Sake je v sekci nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, formulace, heslo, co je to Sake?, termín, nápoje, terminus technicus, lexikon, co znamená, definice, slovo, význam slova, definice pojmu, Sake, popis


Pojem Sake je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sake dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sake, v Česku často nazývané saké, znamená japonsky „alkoholický nápoj“. V Evropě se tento název ujal pro alkoholický nápoj kvašený z rýže, nicméně vyrábí se i z celé řady jiných zdrojů. Japonec jako sake označí i víno či vodku, ale pravděpodobně použije jiný výraz.

Jiné zdroje informací o pojmu Sake

Najít pojem Sake ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Sake ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Sake na Google obrázcích

Vyhledat pojem Sake ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Sake ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sake ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sake například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Sake? resp. co je to Sake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sake, odpověď na dotaz co je to Sake?. Víte např. kdo to je Simona Kijonková? Znáte a víte kdo je Jouda? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Sake hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenice, sake, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.