Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bod mrazu. Co znamená slovo Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Co je Bod mrazu?

Co znamená pojem, definice termínu Bod mrazu?

Bod mrazu je název bodu, při kterém je vzduch úplně nasycený vodními parami a začíná se srážet v podobě mrazu. Pro určení bodu mrazu je důležitá vlhkost, teplota a tlak vzduchu, a také rosný bod, kdy se tvoří kapky vody v podobě rosy. Důvodem je právě nasycení vzduchu vodou. Aby se vodní pára zformovala do mrazu a ne do rosy, musí být teplota právě pod bodem mrazu. Když se teplota dostane na bod mrazu, začne se tam, kde se předměty dostanou do kontaktu s nasyceným vzduchem, vytvářet námraza a krystalky mrazu.
Při zvýšení teploty se začnou odpařovat, voda se mění v páru a vrací se zpět do vzduchu. Celý cyklus se pak znovu opakuje. Bod mrazu se pak stanovuje pomocí různých zařízení a údajů z meteorologických stanic. Z měření vlhkosti, teplot a tlaku vzduchu se odhaduje jak rosný bod, tak bod mrazu. Údaje pak slouží nejen meteorologům, ale všem lidem, jejichž činnost je závislá právě na počasí.


Co je to Bod mrazu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bod mrazu. Co znamená slovo Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Bod mrazu patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: formulace, význam slova, informace, lexikon, co znamená, terminus technicus, definice, wiki, názvosloví, co to je, přesný význam, odborný výraz, pojem, vysvětlení, slovo, význam pojmu, co je to Bod mrazu?, termín


Pojem Bod mrazu je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bod mrazu?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Teplota tání je teplota, při níž krystalická pevná látka přechází ze skupenství pevného do skupenství kapalného. U amorfních látek (sklo, parafín) nelze tuto hranici určit přesně (teplota tuhnutí).

Pro další informace o termínu Bod mrazu zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bod mrazu ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bod mrazu na Google.cz

Hledat výraz Bod mrazu ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bod mrazu na Youtube

Vyhledat termín Bod mrazu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bod mrazu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bod mrazu například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Bod mrazu? resp. jaký je význam slova Bod mrazu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bod mrazu, odpověď na dotaz co je to Bod mrazu?. Víte např. kdo to je Pavel Helebrand? Znáte a víte kdo je Alžběta Bavorská? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bod mrazu hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, perpetuum mobile, bod mrazu, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.