Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bod mrazu. Co znamená pojem Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Co to je Bod mrazu? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bod mrazu

Bod mrazu je název bodu, při kterém je vzduch úplně nasycený vodními parami a začíná se srážet v podobě mrazu. Pro určení bodu mrazu je důležitá vlhkost, teplota a tlak vzduchu, a také rosný bod, kdy se tvoří kapky vody v podobě rosy. Důvodem je právě nasycení vzduchu vodou. Aby se vodní pára zformovala do mrazu a ne do rosy, musí být teplota právě pod bodem mrazu. Když se teplota dostane na bod mrazu, začne se tam, kde se předměty dostanou do kontaktu s nasyceným vzduchem, vytvářet námraza a krystalky mrazu.
Při zvýšení teploty se začnou odpařovat, voda se mění v páru a vrací se zpět do vzduchu. Celý cyklus se pak znovu opakuje. Bod mrazu se pak stanovuje pomocí různých zařízení a údajů z meteorologických stanic. Z měření vlhkosti, teplot a tlaku vzduchu se odhaduje jak rosný bod, tak bod mrazu. Údaje pak slouží nejen meteorologům, ale všem lidem, jejichž činnost je závislá právě na počasí.


Co je to Bod mrazu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bod mrazu. Co znamená pojem Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bod mrazu? Potom se o definici podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bod mrazu se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: přesný význam, informace, wiki, fyzika, význam slova, význam pojmu, synonymum, terminologie, význam, slovo, lexikon, popis, definice pojmu, přesný výraz, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, co to je


Pojem Bod mrazu je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bod mrazu?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Teplota tání je teplota, při níž krystalická pevná látka přechází ze skupenství pevného do skupenství kapalného. U amorfních látek (sklo, parafín) nelze tuto hranici určit přesně (teplota tuhnutí).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Bod mrazu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bod mrazu ve Wikimedia Commons

Najít termín Bod mrazu ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bod mrazu ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bod mrazu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bod mrazu ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bod mrazu například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bod mrazu? resp. jaká je definice slova Bod mrazu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bod mrazu, odpověď na dotaz co je to Bod mrazu?. Víte např. kdo to je Oligarcha? Znáte a víte kdo je Ježíš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.