Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bod mrazu. Co znamená odborný pojem Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Co je to Bod mrazu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bod mrazu

Bod mrazu je název bodu, při kterém je vzduch úplně nasycený vodními parami a začíná se srážet v podobě mrazu. Pro určení bodu mrazu je důležitá vlhkost, teplota a tlak vzduchu, a také rosný bod, kdy se tvoří kapky vody v podobě rosy. Důvodem je právě nasycení vzduchu vodou. Aby se vodní pára zformovala do mrazu a ne do rosy, musí být teplota právě pod bodem mrazu. Když se teplota dostane na bod mrazu, začne se tam, kde se předměty dostanou do kontaktu s nasyceným vzduchem, vytvářet námraza a krystalky mrazu.
Při zvýšení teploty se začnou odpařovat, voda se mění v páru a vrací se zpět do vzduchu. Celý cyklus se pak znovu opakuje. Bod mrazu se pak stanovuje pomocí různých zařízení a údajů z meteorologických stanic. Z měření vlhkosti, teplot a tlaku vzduchu se odhaduje jak rosný bod, tak bod mrazu. Údaje pak slouží nejen meteorologům, ale všem lidem, jejichž činnost je závislá právě na počasí.


Co je to Bod mrazu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bod mrazu. Co znamená odborný pojem Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bod mrazu s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Bod mrazu se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: termín, co znamená, odborný výraz, popis, přesný výraz, slovo, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, co je to Bod mrazu?, terminus technicus, význam slova, slovník, fyzika, definice, terminologie, informace, co to je


Pojem Bod mrazu je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bod mrazu? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Teplota tání je teplota, při níž krystalická pevná látka přechází ze skupenství pevného do skupenství kapalného. U amorfních látek (sklo, parafín) nelze tuto hranici určit přesně (teplota tuhnutí).

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Bod mrazu ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bod mrazu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bod mrazu ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Bod mrazu ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Bod mrazu ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bod mrazu na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bod mrazu například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bod mrazu? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bod mrazu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bod mrazu, odpověď na dotaz co je to Bod mrazu?. Víte např. kdo to je Michal Kováč? Znáte a víte kdo je Čert? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.