Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bod mrazu. Co znamená slovo Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Co je Bod mrazu? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bod mrazu

Bod mrazu je název bodu, při kterém je vzduch úplně nasycený vodními parami a začíná se srážet v podobě mrazu. Pro určení bodu mrazu je důležitá vlhkost, teplota a tlak vzduchu, a také rosný bod, kdy se tvoří kapky vody v podobě rosy. Důvodem je právě nasycení vzduchu vodou. Aby se vodní pára zformovala do mrazu a ne do rosy, musí být teplota právě pod bodem mrazu. Když se teplota dostane na bod mrazu, začne se tam, kde se předměty dostanou do kontaktu s nasyceným vzduchem, vytvářet námraza a krystalky mrazu.
Při zvýšení teploty se začnou odpařovat, voda se mění v páru a vrací se zpět do vzduchu. Celý cyklus se pak znovu opakuje. Bod mrazu se pak stanovuje pomocí různých zařízení a údajů z meteorologických stanic. Z měření vlhkosti, teplot a tlaku vzduchu se odhaduje jak rosný bod, tak bod mrazu. Údaje pak slouží nejen meteorologům, ale všem lidem, jejichž činnost je závislá právě na počasí.


Co je to Bod mrazu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bod mrazu. Co znamená slovo Bod mrazu z kategorie Fyzika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Bod mrazu) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bod mrazu patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, fyzika, význam slova, Bod mrazu, terminologie, význam, odborný výraz, informace, definice pojmu, přesný význam, definice, slovo, vysvětlení, názvosloví, termín, fyzika, slovník


Pojem Bod mrazu je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bod mrazu? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Teplota tání je teplota, při níž krystalická pevná látka přechází ze skupenství pevného do skupenství kapalného. U amorfních látek (sklo, parafín) nelze tuto hranici určit přesně (teplota tuhnutí).

Linky na další online zdroje

Hledat termín Bod mrazu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Bod mrazu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bod mrazu ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bod mrazu ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bod mrazu na Google.cz

Zkusit najít slovo Bod mrazu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bod mrazu například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Bod mrazu? resp. co znamená výraz Bod mrazu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bod mrazu, odpověď na dotaz co je to Bod mrazu?. Víte např. kdo to je Družka? Znáte a víte kdo je Dana Bartůňková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bod mrazu i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.