Co je to?
Definice výrazu, termínu Krupeto. Co znamená odborný pojem Krupeto z kategorie Jídlo?

Co je Krupeto? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Krupeto?

Krupeto neboli krupoto je označení pro Jídlo, v němž jsou hlavní ingrediencí ječné kroupy. Dalšími použitými surovinami mohou být zelenina nebo maso, popřípadě oboje. Patří k tradičním českým pokrmům, zhotovenými z místních surovin. Krupeto vyniká dobrou chutí, je levné a zasytí. V základní variantě neporušuje ani zásady zdravé výživy. Někdy se vyskytuje pod názvem kroupové rizoto, což je však zcela špatně, protože základem rizota je rýže
. Kroupy mají v české kuchyni mnohem delší tradici než rýže. K uvaření krupeta s masem se použijí ječné kroupy, vepřová plec, cibule, sádlo, sůl a koření. Kroupy se uvaří do poloměkkého stavu, scedí se a smíchají s udušeným masem. Celá směs se okoření, a pokud by byla příliš suchá, doplní se odvarem z krup. Kroupy ještě musí nasáknout. Zakrytá směs se zapéká v troubě přibližně 20 minut, pak ještě odkrytá dalších 10 minut. Krupeto se podává se salátem. Další variantou je krupeto se zeleninou, které se připravuje obdobným způsobem.


Definice výrazu, termínu Krupeto. Co znamená odborný pojem Krupeto z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Krupeto s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Krupeto je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co to je, formulace, definice, pojem, lexikon, slovo, synonymum, slovník, význam pojmu, význam slova, názvosloví, termín, Krupeto, co je to Krupeto?, přesný význam, odborný výraz, wiki, vysvětlení


Pojem Krupeto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Krupeto

Vyhledat heslo Krupeto ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Krupeto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Krupeto ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krupeto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Krupeto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Krupeto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krupeto například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Krupeto? resp. co to je Krupeto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krupeto, odpověď na dotaz co je to Krupeto?. Víte např. kdo to je Palestinec? Znáte a víte kdo je Mike Bossy? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Krupeto i v jiné sekci než v jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.