Co je to?
Definice výrazu, termínu Krupeto. Co znamená odborný pojem Krupeto z kategorie Jídlo?

Co je Krupeto?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krupeto?

Krupeto neboli krupoto je označení pro Jídlo, v němž jsou hlavní ingrediencí ječné kroupy. Dalšími použitými surovinami mohou být zelenina nebo maso, popřípadě oboje. Patří k tradičním českým pokrmům, zhotovenými z místních surovin. Krupeto vyniká dobrou chutí, je levné a zasytí. V základní variantě neporušuje ani zásady zdravé výživy. Někdy se vyskytuje pod názvem kroupové rizoto, což je však zcela špatně, protože základem rizota je rýže
. Kroupy mají v české kuchyni mnohem delší tradici než rýže. K uvaření krupeta s masem se použijí ječné kroupy, vepřová plec, cibule, sádlo, sůl a koření. Kroupy se uvaří do poloměkkého stavu, scedí se a smíchají s udušeným masem. Celá směs se okoření, a pokud by byla příliš suchá, doplní se odvarem z krup. Kroupy ještě musí nasáknout. Zakrytá směs se zapéká v troubě přibližně 20 minut, pak ještě odkrytá dalších 10 minut. Krupeto se podává se salátem. Další variantou je krupeto se zeleninou, které se připravuje obdobným způsobem.


Co je to Krupeto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Krupeto. Co znamená odborný pojem Krupeto z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krupeto? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Krupeto je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovo, Krupeto, vysvětlení, význam, co je to Krupeto?, wiki, pojem, terminologie, heslo, synonymum, jídlo, odborné názvosloví, jídlo, slovník, přesný výraz, termín, terminus technicus, přesný význam


Pojem Krupeto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Krupeto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Krupeto na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Krupeto ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krupeto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krupeto na Youtube

Vyhledat termín Krupeto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krupeto například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krupeto? resp. co znamená Krupeto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krupeto, odpověď na dotaz co je to Krupeto?. Víte např. kdo to je Farář? Znáte a víte kdo je Boleslav I? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Krupeto i v jiné části webu než je kategorie jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, třešně, krupeto, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.