Co je to?
Definice výrazu, termínu MeToo. Co znamená odborný pojem MeToo z kategorie Politika?

Co je to MeToo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu MeToo

MeToo je název kampaně, která má upozorňovat na problematiku sexuálního obtěžování. Svůj prostor zde najdou oběti sexuálního napadení i obtěžování.
MeToo v překladu znamená já taky a velmi rychle se rozšířila a stala populární prostřednictvím médií a sociálních sítí. Jejím počátkem byla aféra amerického producenta H. Weinsteina a dostala se i do Evropy. Obviněných je stále více, patří k nim velmi známé osobnosti.


Co je to MeToo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MeToo. Co znamená odborný pojem MeToo z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu MeToo? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo MeToo patří do sekce Politika

Klíčová slova: co je to MeToo?, terminologie, definice, význam, MeToo, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, termín, lexikon, přesný význam, terminus technicus, popis, názvosloví, co znamená, význam slova, co to je, informace


Pojem MeToo je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MeToo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hnutí Me Too je společenské hnutí, které bojuje proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání, a kde ženy, které byly v minulosti obtěžovány, sdílí své příběhy na sociálních sítích. Poprvé dnes už známá fráze Me Too byla ve stejném kontextu použita aktivistkou a obětí sexuálního zneužití Taranou Burke na svém účtu Myspace v roce 2006.
Hnutí Me Too se začalo šířit kvůli kauze Harveyho Weinsteina, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání a násilí na několika desítkách žen, které zaměstnával. Na Weinsteinovy činy upozornil investigativní novinář Ronan Farrow, který za svou reportáž obdržel Pullitzerovu cenu. V říjnu roku 2017 napsala americká herečka Alyssa Milano na Twitter „Pokud by všechny ženy, které byly někdy sexuálně zneužity nebo obtěžovány, napsaly na svou sociální síť „Me too“, možná by si lidé uvědomili závažnost problému.“ Následovaly spousty statusů, mezi nimi například od Gwyneth Paltrow, Jennifer Lawrence, Ashley Judd nebo Uma Thurman.

Více informací o pojmu MeToo lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín MeToo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo MeToo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo MeToo ve Wikizdrojích

Najít termín MeToo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MeToo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem MeToo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MeToo například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova MeToo? resp. co se skrývá pod slovem MeToo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MeToo, odpověď na dotaz co je to MeToo?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?