Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Narážecí nástroj. Co znamená pojem Narážecí nástroj z kategorie Nástroje?

Co to je Narážecí nástroj? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Narážecí nástroj?

Narážecí nástroj je speciální pomocník pro zakončování vodičů strukturované kabeláže. Ty se umísťují do zářezových bloků v rozvaděči nebo v síťové místnosti. Je ho možno využít také při připojování vodičů k ukončovacím zásuvkám nebo určitým patch panelům. Naražením dojde k zatlačení vodiče do zářezového kontaktu. Tím se poruší vnější izolace vodiče a jádro se propojí s kontaktem.
Narážecím nástrojem nelze vyvinout velkou sílu, takže by nemělo dojít k poškození kontaktů. Nástroj má výměnný pracovní hrot a může být i dvoustranný. Je také vybaven úložným prostorem na hrot, se kterým se nepracuje, a může mít i výklopný demontážní háček.


Co je to Narážecí nástroj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Narážecí nástroj. Co znamená pojem Narážecí nástroj z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Narážecí nástroj s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Narážecí nástroj se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, význam, popis, Nástroje, definice, Narážecí nástroj, informace, význam slova, slovník, definice pojmu, co je to Narážecí nástroj?, heslo, formulace, synonymum, co to je


Pojem Narážecí nástroj je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Narážecí nástroj?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Narážecí nástroj (Impact Tool, Punch Down Tool) slouží pro realizaci zakončení vodičů strukturované kabeláže do zářezových bloků v síťové místnosti (typ 110 nebo 66), nebo v rozvaděči. Používá se také pro připojení vodičů k některým typům patch panelů a ukončovacích zásuvek.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Narážecí nástroj ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Narážecí nástroj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Narážecí nástroj ve Wikimedia Commons

Najít pojem Narážecí nástroj ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Narážecí nástroj na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Narážecí nástroj ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Narážecí nástroj například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Narážecí nástroj? resp. co přesně znamená slovo Narážecí nástroj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Narážecí nástroj, odpověď na dotaz co je to Narážecí nástroj?. Víte např. kdo to je Bufeťák? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Narážecí nástroj i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.