Co je to?
Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PF

PF může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. PF představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o papírovou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními PF přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. PF v původním významu se využívá již zhruba 250 roků. Za autora, resp. propagátora novoročních PF je považován Karel Chotek (1783-1868).

Dále doporučujeme:
Obrázkové PF 2021
PF 2021 zdarma ke stažení
Novoročenka do roku 2021
Textové PF do roku 2021
Textová a obrázková novoroční přání zdarma ke stažení

Co je to PF? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu PF s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PF se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, wiki, terminus technicus, přesný význam, slovo, lexikon, Kultura, význam pojmu, co je to PF?, terminologie, popis, pojem, formulace, definice, slovník, vysvětlení, význam slova


Pojem PF je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PF píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a Veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo PF na Google.cz

Vyhledat pojem PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín PF ve Wikislovníku

Zkusit najít termín PF ve vyhledávači Qwant

Najít slovo PF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PF ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to PF? resp. jaká je definice slova PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Muškař? Znáte a víte kdo je Lumen? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?