Co je to?
Výraz, termín, definice slova PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu PF?

PF může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. PF představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o papírovou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními PF přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. PF v původním významu se využívá již zhruba 250 roků. Za autora, resp. propagátora novoročních PF je považován Karel Chotek (1783-1868).

Dále doporučujeme:
Obrázkové PF 2022
PF 2022 zdarma ke stažení
Novoročenka do roku 2022
Textové PF do roku 2022
Textová a obrázková novoroční přání zdarma ke stažení

Co je to PF? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu PF s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín PF se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: co je to PF?, kultura, přesný význam, popis, informace, co to je, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, terminus technicus, PF, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, wiki, pojem


Pojem PF je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PF? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a Veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Hledejte pojem PF v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín PF ve Wikislovníku

Najít výraz PF ve vyhledávači Yandex

Najít pojem PF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo PF ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PF ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova PF? resp. co se přesně ukrývá za slovem PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Maskér? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?