Co je to?
Výraz, termín, definice slova PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Co znamená termín PF? Vysvětlení pojmu, definice hesla

PF může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. PF představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o papírovou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními PF přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. PF v původním významu se využívá již zhruba 250 roků. Za autora, resp. propagátora novoročních PF je považován Karel Chotek (1783-1868).

Dále doporučujeme:
Obrázkové PF 2022
PF 2022 zdarma ke stažení
Novoročenka do roku 2022
Textové PF do roku 2022
Textová a obrázková novoroční přání zdarma ke stažení

Co je to PF? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu PF? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem PF je v kategorii kultura

Klíčová slova: heslo, kultura, vysvětlení, formulace, názvosloví, význam pojmu, co je to PF?, informace, slovo, odborný výraz, popis, terminus technicus, co to je, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, co znamená, přesný význam


Pojem PF je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PF? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a Veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Linky na další online zdroje

Najít slovo PF ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem PF ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo PF ve vyhledávači Qwant

Najít pojem PF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PF ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova PF? resp. jaká je definice termínu PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Mrzout? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?