Co je to?
Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu PF

PF může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. PF představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o papírovou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními PF přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. PF v původním významu se využívá již zhruba 250 roků. Za autora, resp. propagátora novoročních PF je považován Karel Chotek (1783-1868).

Dále doporučujeme:
Obrázkové PF 2021
PF 2021 zdarma ke stažení
Novoročenka do roku 2021
Textové PF do roku 2021
Textová a obrázková novoroční přání zdarma ke stažení

Co je to PF? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova PF? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PF je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, PF, informace, definice pojmu, co je to PF?, co to je, význam slova, formulace, přesný význam, definice, význam pojmu, terminologie, Kultura, lexikon, Kultura, vysvětlení, pojem, názvosloví


Pojem PF je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín PF? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a Veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Pro další informace o termínu PF zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín PF ve vyhledávači Qwant

Najít termín PF ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem PF na Youtube

Najít slovo PF ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PF ve Wikimedia Commons

Najít pojem PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova PF? resp. co se přesně ukrývá za slovem PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Lumen? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?