Co je to?
Odborný výraz, definice slova PF. Co znamená pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PF

PF může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. PF představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o papírovou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními PF přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. PF v původním významu se využívá již zhruba 250 roků. Za autora, resp. propagátora novoročních PF je považován Karel Chotek (1783-1868).

Dále doporučujeme:
Obrázkové PF 2022
PF 2022 zdarma ke stažení
Novoročenka do roku 2022
Textové PF do roku 2022
Textová a obrázková novoroční přání zdarma ke stažení

Co je to PF? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PF. Co znamená pojem PF z kategorie Kultura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem PF s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín PF je v kategorii kultura

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, co znamená, wiki, názvosloví, termín, PF, terminus technicus, význam, informace, význam pojmu, co to je, odborný výraz, slovo, lexikon, definice pojmu, co je to PF?, slovník


Pojem PF je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PF? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a Veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Hledejte výraz PF v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PF ve Wikimedia Commons

Hledat frázi PF ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem PF ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PF ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem PF na Youtube

Najít slovo PF na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova PF? resp. co označuje slovo PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Brigádník? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?