Co je to?
Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PF

Pf může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. Pf představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o nějakou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními Pf přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. Pf v původním významu se využívá již zhruba 250 roků.


Co je to PF? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PF se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: co je to PF?, odborné názvosloví, Kultura, formulace, slovo, vysvětlení, popis, termín, názvosloví, význam slova, přesný výraz, co to je, slovník, wiki, odborný výraz, definice, pojem, terminologie


Pojem PF je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu PF?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PF ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem PF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo PF ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem PF ve Wikizdrojích

Hledat heslo PF ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova PF? resp. co se přesně ukrývá za slovem PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Duchovní? Znáte a víte kdo je Lama? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?