Co je to?
Výraz, termín, definice slova EET. Co znamená odborný pojem EET z kategorie Účetnictví?

Co je to EET? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova EET

EET čili elektronická evidence tržeb je systém, který by měl státu umožnit lepší výběr daní, efektivní finanční správu a zamezení šedé ekonomice. Principem EEET je zaslání účtenky z každé finanční transakce na finanční správu. To se děje prostřednictvím datových zpráv. Účtenka je okamžitě opatřena jedinečným kódem, který se pak vytiskne na zákazníkovu účtenku.
Podnikatel musí mít připojení k internetu, odpovídající zařízení, software a tiskárnu.


Co je to EET? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EET. Co znamená odborný pojem EET z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (EET) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz EET patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, formulace, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, slovo, lexikon, terminus technicus, co to je, informace, heslo, význam, slovník, pojem, přesný význam, vysvětlení, Účetnictví


Pojem EET je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín EET? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EET ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem EET ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem EET ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem EET na Youtube

Najít heslo EET ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo EET ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo EET například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu EET? resp. co se přesně ukrývá za slovem EET? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EET, odpověď na dotaz co je to EET?. Víte např. kdo to je Posera? Znáte a víte kdo je Johnny Cash? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.