Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EET. Co znamená pojem EET z kategorie Účetnictví?

Co to je EET? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu EET

EET čili elektronická evidence tržeb je systém, který by měl státu umožnit lepší výběr daní, efektivní finanční správu a zamezení šedé ekonomice. Principem EEET je zaslání účtenky z každé finanční transakce na finanční správu. To se děje prostřednictvím datových zpráv. Účtenka je okamžitě opatřena jedinečným kódem, který se pak vytiskne na zákazníkovu účtenku.
Podnikatel musí mít připojení k internetu, odpovídající zařízení, software a tiskárnu.


Co je to EET? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EET. Co znamená pojem EET z kategorie Účetnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu EET? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín EET patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, synonymum, slovník, terminologie, co to je, informace, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, co je to EET?, Účetnictví, význam, popis, význam slova, wiki


Pojem EET je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EET? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Jiné zdroje informací o pojmu EET

Zkusit najít EET ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EET ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem EET na Youtube

Najít pojem EET ve Wikizdrojích

Hledat slovo EET ve vyhledávači Qwant

Najít heslo EET ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EET například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená EET? resp. jaký je přesný význam slova EET? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EET, odpověď na dotaz co je to EET?. Víte např. kdo to je Alergolog? Znáte a víte kdo je Miroslav Toman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín EET hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.