Co je to?
Výraz, termín, definice slova Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co je Endemit?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Endemit?

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Endemit sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Endemit je v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, wiki, význam pojmu, synonymum, význam, co znamená, lexikon, informace, slovník, co to je, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, pojem, terminologie, slovo, příroda


Pojem Endemit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Endemit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endemit, respektive endemicky se vyskytující organismus, je organismus, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje. V úvahu se bere pouze přirozený výskyt. Areály výskytu jednotlivých endemitů jsou rozdílné. Někdy se jedná o jednu lokalitu s rozlohou pouze několika m2. Příkladem je třeba lipnice jesenická (Poa riphaea) či zvonek jesenický (Campanula gelida) na Petrových kamenech v Jeseníkách. Endemit vyskytující se na takto malém území se nazývá stenoendemit. Naopak jiné endemity mají areál širší, třeba celé pohoří, ostrov atd. Podle doby vzniku se dělí endemity na paleoendemity a neoendemity.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Endemit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Endemit ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endemit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Endemit ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Endemit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endemit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaký je význam slova Endemit? resp. co označuje slovo Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Michaela Jílková? Znáte a víte kdo je Ředitel? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, chobotnice, endemit, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.