Co je to?
Definice výrazu Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co to je Endemit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Endemit

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Definice výrazu Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Endemit je v kategorii příroda

Klíčová slova: termín, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, Endemit, příroda, synonymum, příroda, terminus technicus, pojem, formulace, co to je, slovo, význam slova, názvosloví, wiki, slovník


Pojem Endemit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Endemit dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endemit, respektive endemicky se vyskytující organismus, je organismus, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje. V úvahu se bere pouze přirozený výskyt. Areály výskytu jednotlivých endemitů jsou rozdílné. Někdy se jedná o jednu lokalitu s rozlohou pouze několika m2. Příkladem je třeba lipnice jesenická (Poa riphaea) či zvonek jesenický (Campanula gelida) na Petrových kamenech v Jeseníkách. Endemit vyskytující se na takto malém území se nazývá stenoendemit. Naopak jiné endemity mají areál širší, třeba celé pohoří, ostrov atd. Podle doby vzniku se dělí endemity na paleoendemity a neoendemity.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Endemit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Endemit ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Endemit ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Endemit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Endemit ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endemit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Endemit? resp. co se přesně ukrývá za slovem Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.