Co je to?
Výraz, termín, definice slova Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co je to Endemit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Endemit?

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Endemit. Co znamená odborný pojem Endemit z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Endemit? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Endemit je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, příroda, vysvětlení, definice pojmu, informace, co je to Endemit?, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, terminologie, Endemit, názvosloví, co znamená, popis, formulace, příroda, význam pojmu, význam slova


Pojem Endemit je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Endemit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Endemit, respektive endemicky se vyskytující organismus, je organismus, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje. V úvahu se bere pouze přirozený výskyt. Areály výskytu jednotlivých endemitů jsou rozdílné. Někdy se jedná o jednu lokalitu s rozlohou pouze několika m2. Příkladem je třeba lipnice jesenická (Poa riphaea) či zvonek jesenický (Campanula gelida) na Petrových kamenech v Jeseníkách. Endemit vyskytující se na takto malém území se nazývá stenoendemit. Naopak jiné endemity mají areál širší, třeba celé pohoří, ostrov atd. Podle doby vzniku se dělí endemity na paleoendemity a neoendemity.

Jiné zdroje informací o pojmu Endemit

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endemit ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Endemit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Endemit na Youtube

Zkusit najít termín Endemit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Endemit ve Wikislovníku

Najít heslo Endemit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Endemit? resp. jaká je definice slova Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Badatel? Znáte a víte kdo je Andrés Iniesta? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.