Co je to?
Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co je to Endemit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Endemit?

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Endemit? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Endemit je v sekci Příroda

Klíčová slova: popis, význam pojmu, odborné názvosloví, Endemit, pojem, názvosloví, Příroda, Příroda, slovník, co to je, co je to Endemit?, přesný význam, wiki, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, formulace, definice pojmu


Pojem Endemit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Endemit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Endemit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Endemit na Youtube

Najít heslo Endemit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Endemit na Google.cz

Zkusit najít pojem Endemit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Endemit? resp. jaká je definice termínu Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Kentaur? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.