Co je to?
Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co je to Endemit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Endemit?

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Endemit se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: co znamená, definice, slovo, Příroda, odborný výraz, význam slova, co to je, formulace, význam pojmu, přesný výraz, informace, terminologie, přesný význam, heslo, terminus technicus, synonymum, pojem, význam


Pojem Endemit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Endemit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endemit, respektive endemicky se vyskytující organismus, je organismus, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje. V úvahu se bere pouze přirozený výskyt. Areály výskytu jednotlivých endemitů jsou rozdílné. Někdy se jedná o jednu lokalitu s rozlohou pouze několika m2. Příkladem je třeba lipnice jesenická (Poa riphaea) či zvonek jesenický (Campanula gelida) na Petrových kamenech v Jeseníkách. Endemit vyskytující se na takto malém území se nazývá stenoendemit. Naopak jiné endemity mají areál širší, třeba celé pohoří, ostrov atd. Podle doby vzniku se dělí endemity na paleoendemity a neoendemity.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endemit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Endemit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Endemit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Endemit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Endemit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Endemit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Endemit? resp. jaký je význam slova Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Jim Walton? Znáte a víte kdo je Xena? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Endemit hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.