Co je to?
Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Co je to Endemit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Endemit?

Endemit je název pro živočišný nebo rostlinný druh, který se vyskytuje pouze v přesně vymezené konkrétní oblasti a nikde jinde. Na tomto území endemit také vznikl a pouze zde se rozšířil.
Pojmenování bývá využíváno zvláště tam, kde se nějaký druh omezuje na území státu nebo je jeho stanoviště značně omezené.


Co je to Endemit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Endemit. Co znamená pojem Endemit z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Endemit patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, Příroda, informace, synonymum, definice, popis, pojem, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, terminologie, význam pojmu, význam slova, termín, co znamená, význam, definice pojmu


Pojem Endemit je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Endemit v následujících zdrojích

Hledat heslo Endemit ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Endemit ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endemit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Endemit ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Endemit na Youtube

Vyhledat pojem Endemit ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Endemit například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Endemit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Endemit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endemit, odpověď na dotaz co je to Endemit?. Víte např. kdo to je Knihomol? Znáte a víte kdo je Kentaur? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Endemit i v jiných kategoriích (než Příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.