Co je to?
Definice výrazu Homofobie. Co znamená odborný pojem Homofobie z kategorie Různé?

Co je Homofobie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Homofobie

Homofobie je termín, jímž se označuje nepřátelský až nenávistný postoj, strach nebo odpor vůči homosexuálům (bisexuálům nebo transgender osobám). Nejedná se o fobii ve smyslu onemocnění (chorobného strachu). Pojem homofobie v současném slova smyslu poprvé použil George Weinberg v roce 1972. Dle usnesení Evropského parlamentu lze homofobii definovat jako: "iracionální strach a odpor vůči homosexualitě a lesbicky, homosexuálně, bisexuálně a transsexuálně orientovaným osobám, založený na předsudcích podobných rasismu, xenofobii, antisemitismu a sexismu".

Co je to Homofobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Homofobie. Co znamená odborný pojem Homofobie z kategorie Různé?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Homofobie můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Homofobie je v sekci různé

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, odborný výraz, termín, wiki, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, lexikon, význam slova, formulace, co to je, přesný význam, synonymum, pojem, terminologie, názvosloví, terminus technicus


Pojem Homofobie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Homofobie píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Homofobie (z řeckých slov homós = stejný a phóbos = strach, fobie) je termín, kterým se označuje diskriminace, odpor nebo iracionální strach z homosexuality či homosexuálně zaměřených osob. Přesněji řečeno homofobie zahrnuje celou škálu negativních postojů a pocitů k samotné homosexualitě nebo k lidem, kteří se identifikují nebo jsou domněle lesby, gayové, bisexuálové, případně transgendeři. Vymezuje se jako pohrdání, předsudky, averze, nenávist či antipatie, může se zakládat na iracionálních obavách a často se vztahuje k náboženskému přesvědčení.

Další zdroje informací o slovu Homofobie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homofobie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Homofobie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Homofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Homofobie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Homofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Homofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Homofobie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Homofobie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Homofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homofobie, odpověď na dotaz co je to Homofobie?. Víte např. kdo to je Lucie Křížková? Znáte a víte kdo je Immanuel Kant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.