Co je to?
Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Co je to Streptokok? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Streptokok

Streptokok je jedna z grampozitivních bakterií, tvořících řetízkové struktury. Podle této podoby má bakterie název, streptos je označení pro řetězovité zkroucení. Příznakem onemocnění streptokokem jsou bolesti hlavy nebo na hrudi, únava, kašel, vyrážka nebo horečka.
K streptokokům patří i pneumokoky. Diagnostikuje se pomocí vyšetření krve, popřípadě punkcí a odebráním mozkomíšního moku.


Co je to Streptokok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Streptokok doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Streptokok se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, definice pojmu, definice, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, Streptokok, co to je, vysvětlení, termín, názvosloví, význam, Lékařství, wiki, přesný výraz, co znamená, Lékařství


Pojem Streptokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Streptokok? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Streptokok (Streptococcus) je rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání (odtud jejich pojmenování z řeckého στρεπτος – streptos, což znamená ohebný, zkroucený – jako řetěz).
Některé bakterie tohoto rodu se u lidí a zvířat vyskytují přirozeně a jsou součástí bakteriální mikroflóry kůže a sliznic, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Ovšem existují i patologické druhy těchto bakterií, které jsou původci nejrůznějších onemocnění. V dnešní době je známo více než 70 druhů streptokoků širokého spektra různě závažných infekcí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Streptokok v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Streptokok ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Streptokok ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Streptokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Streptokok ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Streptokok ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Streptokok na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Streptokok například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Streptokok? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Streptokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streptokok, odpověď na dotaz co je to Streptokok?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Streptokok v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.