Co je to?
Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Co je to Streptokok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Streptokok

Streptokok je jedna z grampozitivních bakterií, tvořících řetízkové struktury. Podle této podoby má bakterie název, streptos je označení pro řetězovité zkroucení. Příznakem onemocnění streptokokem jsou bolesti hlavy nebo na hrudi, únava, kašel, vyrážka nebo horečka.
K streptokokům patří i pneumokoky. Diagnostikuje se pomocí vyšetření krve, popřípadě punkcí a odebráním mozkomíšního moku.


Co je to Streptokok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Streptokok) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Streptokok patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice, co znamená, význam, co to je, vysvětlení, význam pojmu, termín, přesný význam, Streptokok, popis, definice pojmu, Lékařství, slovo, lexikon, slovník, názvosloví, wiki, terminus technicus


Pojem Streptokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Streptokok? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Streptokok (Streptococcus) je rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání (odtud jejich pojmenování z řeckého στρεπτος – streptos, což znamená ohebný, zkroucený – jako řetěz).
Některé bakterie tohoto rodu se u lidí a zvířat vyskytují přirozeně a jsou součástí bakteriální mikroflóry kůže a sliznic, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Ovšem existují i patologické druhy těchto bakterií, které jsou původci nejrůznějších onemocnění. V dnešní době je známo více než 70 druhů streptokoků širokého spektra různě závažných infekcí.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Streptokok na Youtube

Najít heslo Streptokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Streptokok na Google.cz

Hledat termín Streptokok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Streptokok ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Streptokok ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Streptokok například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Streptokok? resp. co je to Streptokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streptokok, odpověď na dotaz co je to Streptokok?. Víte např. kdo to je Ješita? Znáte a víte kdo je Cenzor? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.