Co je to?
Definice výrazu Streptokok. Co znamená odborný pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Co je Streptokok? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Streptokok?

Streptokok je jedna z grampozitivních bakterií, tvořících řetízkové struktury. Podle této podoby má bakterie název, streptos je označení pro řetězovité zkroucení. Příznakem onemocnění streptokokem jsou bolesti hlavy nebo na hrudi, únava, kašel, vyrážka nebo horečka.
K streptokokům patří i pneumokoky. Diagnostikuje se pomocí vyšetření krve, popřípadě punkcí a odebráním mozkomíšního moku.


Co je to Streptokok? Význam slova, termín, Definice výrazu Streptokok. Co znamená odborný pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Streptokok můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Streptokok je v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, definice, co znamená, odborné názvosloví, informace, terminologie, termín, heslo, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, co je to Streptokok?, pojem, Streptokok, přesný význam, význam pojmu, co to je


Pojem Streptokok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Streptokok dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Streptokok (Streptococcus) je rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání (odtud jejich pojmenování z řeckého στρεπτος – streptos, což znamená ohebný, zkroucený – jako řetěz).
Některé bakterie tohoto rodu se u lidí a zvířat vyskytují přirozeně a jsou součástí bakteriální mikroflóry kůže a sliznic, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Ovšem existují i patologické druhy těchto bakterií, které jsou původci nejrůznějších onemocnění. V dnešní době je známo více než 70 druhů streptokoků širokého spektra různě závažných infekcí.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Streptokok ve Wikizdrojích

Hledat frázi Streptokok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Streptokok na Youtube

Zkusit najít frázi Streptokok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Streptokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Streptokok na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Streptokok například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Streptokok? resp. co to je Streptokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streptokok, odpověď na dotaz co je to Streptokok?. Víte např. kdo to je Zlata Adamovská? Znáte a víte kdo je Roman Šmucler? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Streptokok i v jiné sekci než v lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.