Co je to?
Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Co je to Streptokok? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Streptokok

Streptokok je jedna z grampozitivních bakterií, tvořících řetízkové struktury. Podle této podoby má bakterie název, streptos je označení pro řetězovité zkroucení. Příznakem onemocnění streptokokem jsou bolesti hlavy nebo na hrudi, únava, kašel, vyrážka nebo horečka.
K streptokokům patří i pneumokoky. Diagnostikuje se pomocí vyšetření krve, popřípadě punkcí a odebráním mozkomíšního moku.


Co je to Streptokok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Streptokok můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Streptokok je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, formulace, co znamená, wiki, vysvětlení, význam pojmu, popis, terminologie, co to je, informace, odborný výraz, názvosloví, synonymum, slovník, Lékařství, lexikon


Pojem Streptokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Streptokok? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Streptokok (Streptococcus) je rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání (odtud jejich pojmenování z řeckého στρεπτος – streptos, což znamená ohebný, zkroucený – jako řetěz).
Některé bakterie tohoto rodu se u lidí a zvířat vyskytují přirozeně a jsou součástí bakteriální mikroflóry kůže a sliznic, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Ovšem existují i patologické druhy těchto bakterií, které jsou původci nejrůznějších onemocnění. V dnešní době je známo více než 70 druhů streptokoků širokého spektra různě závažných infekcí.

Více informací o pojmu Streptokok lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Streptokok ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Streptokok ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Streptokok ve Wikislovníku

Hledat slovo Streptokok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Streptokok na Youtube

Zkusit najít termín Streptokok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Streptokok například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Streptokok? resp. co znamená Streptokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streptokok, odpověď na dotaz co je to Streptokok?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.