Co je to?
Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Co je to Streptokok? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Streptokok

Streptokok je jedna z grampozitivních bakterií, tvořících řetízkové struktury. Podle této podoby má bakterie název, streptos je označení pro řetězovité zkroucení. Příznakem onemocnění streptokokem jsou bolesti hlavy nebo na hrudi, únava, kašel, vyrážka nebo horečka.
K streptokokům patří i pneumokoky. Diagnostikuje se pomocí vyšetření krve, popřípadě punkcí a odebráním mozkomíšního moku.


Co je to Streptokok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Streptokok. Co znamená pojem Streptokok z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Streptokok s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Streptokok se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, synonymum, Streptokok, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, pojem, popis, formulace, informace, vysvětlení, wiki, co to je, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, význam slova


Pojem Streptokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Streptokok?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Streptokok (Streptococcus) je rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání (odtud jejich pojmenování z řeckého στρεπτος – streptos, což znamená ohebný, zkroucený – jako řetěz).
Některé bakterie tohoto rodu se u lidí a zvířat vyskytují přirozeně a jsou součástí bakteriální mikroflóry kůže a sliznic, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Ovšem existují i patologické druhy těchto bakterií, které jsou původci nejrůznějších onemocnění. V dnešní době je známo více než 70 druhů streptokoků širokého spektra různě závažných infekcí.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Streptokok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Streptokok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Streptokok ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Streptokok na Youtube

Hledat pojem Streptokok na Google.cz

Najít výraz Streptokok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Streptokok například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Streptokok? resp. jaký je význam slova Streptokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streptokok, odpověď na dotaz co je to Streptokok?. Víte např. kdo to je Selena Gomez? Znáte a víte kdo je Defraudant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.