Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hoblík. Co znamená pojem Hoblík z kategorie Nástroje?

Co je to Hoblík? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hoblík

Hoblík je označení nástroje sloužícího truhlářům nebo domácím kutilům, kteří potřebují zarovnat či vyhladit povrch dřevěného předmětu. Od jeho názvu je odvozeno i pojmenování této činnosti, hoblování. Původní hoblík byl ruční. Jeho základem je dřevěný hranol, do kterého je zapuštěn nůž. Toto želízko má lehce vyčnívající břit, takže když se hoblík pohybuje po dřevěném povrchu, odkrajuje z něj tenký kus dřeva, hoblinu. Pro snadnější práci mívá hoblík také rukojeť.
Současné ruční hoblíky bývají kovové, jsou tak přesnější a vydrží déle. Hoblík může mít různé velikosti a provedení podle toho, k jaké práci je určen. Postupně byl nahrazován elektrickým hoblíkem, se kterým se pracuje snadněji a jednodušeji.


Co je to Hoblík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hoblík. Co znamená pojem Hoblík z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hoblík patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, pojem, terminus technicus, Nástroje, wiki, definice, heslo, slovo, co znamená, názvosloví, přesný význam, informace, definice pojmu, popis, terminologie


Pojem Hoblík je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Hoblík ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hoblík ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hoblík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Hoblík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Hoblík ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Hoblík na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblík například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hoblík? resp. co je to Hoblík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblík, odpověď na dotaz co je to Hoblík?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.