Co je to?
Odborný výraz, definice slova ICT. Co znamená slovo ICT z kategorie Zkratky?

Co je ICT?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu ICT?

ICT je zkratka s významem informační a komunikační technologie z anglického Information and Communication Technologies. Patří sem veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi, tedy hardware (počítače), software (internetové vyhledávače, operační systémy) apod.


Co je to ICT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ICT. Co znamená slovo ICT z kategorie Zkratky?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem ICT patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: co je to ICT?, wiki, synonymum, ICT, lexikon, slovo, přesný význam, slovník, odborný výraz, popis, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, co to je, význam slova, význam, přesný výraz


Pojem ICT je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu ICT?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies), česky též IKT, zahrnují veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi. Původní koncept informačních technologií (IT) byl doplněn o prvek komunikace, kdy mezi sebou začaly komunikovat jednotlivé počítače či uzavřené sítě. ICT ovšem nejsou jen hardwarové prvky (počítače, servery…), ale také softwarové vybavení (operační systémy, síťové protokoly, internetové vyhledávače…). ICT se používá rovněž přeneseně, např. ve spojení ICT kompetence. Na českých školách začal předmět ICT nahrazovat dřívější výpočetní techniku či informatiku, neboť na rozdíl od nich lépe popisuje současnou realitu, kdy informace jsou s komunikací takřka nerozlučně spjaty. V moderním světě představují informační a komunikační technologie důležitou a nepostradatelnou součást státní, podnikatelské i soukromé sféry. Z tohoto důvodu patří jejich ovládání mezi klíčové kompetence. IT obsahuje také strojírenství(např. SCA).

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ICT ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem ICT ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem ICT ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo ICT ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz ICT ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem ICT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ICT například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to ICT? resp. co je to ICT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ICT, odpověď na dotaz co je to ICT?. Víte např. kdo to je Chalífa? Znáte a víte kdo je Ovčan? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.