Co je to?
Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Co je to ICT? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ICT

ICT je zkratka s významem informační a komunikační technologie z anglického Information and Communication Technologies. Patří sem veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi, tedy hardware (počítače), software (internetové vyhledávače, operační systémy) apod.


Co je to ICT? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (ICT) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz ICT patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, definice pojmu, Zkratky, odborný výraz, heslo, význam slova, popis, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, termín, co to je, informace, synonymum, Zkratky, ICT, wiki


Pojem ICT je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín ICT? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies), česky též IKT, zahrnují veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi. Původní koncept informačních technologií (IT) byl doplněn o prvek komunikace, kdy mezi sebou začaly komunikovat jednotlivé počítače či uzavřené sítě. ICT ovšem nejsou jen hardwarové prvky (počítače, servery…), ale také softwarové vybavení (operační systémy, síťové protokoly, internetové vyhledávače…). ICT se používá rovněž přeneseně, např. ve spojení ICT kompetence. Na českých školách začal předmět ICT nahrazovat dřívější výpočetní techniku či informatiku, neboť na rozdíl od nich lépe popisuje současnou realitu, kdy informace jsou s komunikací takřka nerozlučně spjaty. V moderním světě představují informační a komunikační technologie důležitou a nepostradatelnou součást státní, podnikatelské i soukromé sféry. Z tohoto důvodu patří jejich ovládání mezi klíčové kompetence. IT obsahuje také strojírenství(např. SCA).

Další zdroje informací

Hledat heslo ICT ve Wikislovníku

Najít slovo ICT ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem ICT na Youtube

Zkusit najít slovo ICT na Google.cz

Najít pojem ICT ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz ICT ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo ICT například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo ICT? resp. co se přesně ukrývá za slovem ICT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ICT, odpověď na dotaz co je to ICT?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu ICT v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.