Co je to?
Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Co je to ICT? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu ICT

ICT je zkratka s významem informační a komunikační technologie z anglického Information and Communication Technologies. Patří sem veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi, tedy hardware (počítače), software (internetové vyhledávače, operační systémy) apod.


Co je to ICT? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz ICT patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: lexikon, význam slova, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, ICT, definice pojmu, význam, vysvětlení, zkratky, definice, slovo, pojem, formulace, wiki, slovník, co to je


Pojem ICT je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín ICT? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies), česky též IKT, zahrnují veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi. Původní koncept informačních technologií (IT) byl doplněn o prvek komunikace, kdy mezi sebou začaly komunikovat jednotlivé počítače či uzavřené sítě. ICT ovšem nejsou jen hardwarové prvky (počítače, servery…), ale také softwarové vybavení (operační systémy, síťové protokoly, internetové vyhledávače…). ICT se používá rovněž přeneseně, např. ve spojení ICT kompetence. Na českých školách začal předmět ICT nahrazovat dřívější výpočetní techniku či informatiku, neboť na rozdíl od nich lépe popisuje současnou realitu, kdy informace jsou s komunikací takřka nerozlučně spjaty. V moderním světě představují informační a komunikační technologie důležitou a nepostradatelnou součást státní, podnikatelské i soukromé sféry. Z tohoto důvodu patří jejich ovládání mezi klíčové kompetence. IT obsahuje také strojírenství(např. SCA).

Pro další informace o termínu ICT zkuste tyto odkazy

Hledat heslo ICT ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem ICT ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem ICT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi ICT ve Wikislovníku

Hledat slovo ICT ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem ICT na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo ICT například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo ICT? resp. co se vlastně skrývá pod slovem ICT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ICT, odpověď na dotaz co je to ICT?. Víte např. kdo to je Jana Werichová? Znáte a víte kdo je Úderník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu ICT v jiné sekci než zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.