Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Co je Lanýž?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lanýž?

Lanýž je zástupcem rodu hub, které se vyskytují především ve středomoří. Lanýž roste obvykle v dubových lesích a to až třicet centimetrů pod zemí. Vyhledávání a sběr těchto hub tak není nejjednodušší záležitostí, k tomuto účelu se využívají cvičení psi, avšak i prasata.
Lanýž je výtečná houba, která se připravuje na mnoho provedení. Na území České republiky se jedná o poměrně vzácnou houbu, která je chráněná a tudíž se nesmí sbírat ani jakkoliv zužitkovávat.


Co je to Lanýž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Lanýž sdílejte s rodinou a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Lanýž je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, termín, co to je, odborný výraz, pojem, popis, jídlo, heslo, wiki, slovo, slovník, názvosloví, co znamená, terminologie, přesný význam, lexikon, význam pojmu, informace


Pojem Lanýž je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lanýž?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lanýž (Truffle) je rod vřeckovýtrusných hub, respektive označení jejich plodnice. Je známo mnoho druhů, většina z nich je ceněna jako kulinářská pochoutka.

Lanýž

Rozkrojený zimní lanýž. Zdroj: Pixabay
Rozkrojený zimní lanýž. Zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Lanýž ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lanýž ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Lanýž ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Lanýž ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Lanýž na Google obrázcích

Vyhledat heslo Lanýž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lanýž například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co je to Lanýž? resp. jaký je význam pojmu Lanýž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lanýž, odpověď na dotaz co je to Lanýž?. Víte např. kdo to je Kosmas? Znáte a víte kdo je Švica? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Pokuste se najít termín Lanýž i v jiné kategorii než v jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.