Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Co je to Lanýž? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lanýž

Lanýž je zástupcem rodu hub, které se vyskytují především ve středomoří. Lanýž roste obvykle v dubových lesích a to až třicet centimetrů pod zemí. Vyhledávání a sběr těchto hub tak není nejjednodušší záležitostí, k tomuto účelu se využívají cvičení psi, avšak i prasata.
Lanýž je výtečná houba, která se připravuje na mnoho provedení. Na území České republiky se jedná o poměrně vzácnou houbu, která je chráněná a tudíž se nesmí sbírat ani jakkoliv zužitkovávat.


Co je to Lanýž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Lanýž můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Lanýž je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, formulace, popis, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, wiki, lexikon, co je to Lanýž?, Lanýž, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, terminologie, pojem, termín, slovník, přesný výraz


Pojem Lanýž je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lanýž? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lanýž (Truffle) je rod vřeckovýtrusných hub, respektive označení jejich plodnice. Je známo mnoho druhů, většina z nich je ceněna jako kulinářská pochoutka.

Lanýž

Rozkrojený zimní lanýž. Zdroj: Pixabay
Rozkrojený zimní lanýž. Zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Lanýž lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Lanýž ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lanýž ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lanýž ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lanýž na Youtube

Zkusit najít pojem Lanýž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Lanýž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lanýž například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Lanýž? resp. co se skrývá pod slovem Lanýž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lanýž, odpověď na dotaz co je to Lanýž?. Víte např. kdo to je Tereza Pergnerová? Znáte a víte kdo je Švica? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lanýž hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.