Co je to?
Definice výrazu, termínu Půvab. Co znamená odborný pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Co je to Půvab? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Půvab?

Půvab je pojmenování vlastnosti něčeho hezkého, příjemného nebo kladným způsobem výjimečného. Pro tuto vlastnost je pak půvabný předmět nebo osoba zdrojem kladných citů. Jedná se o zcela individuální záležitost, půvab může mít pro každého jedince něco jiného.
U člověka se často mluví o osobním půvabu, o krásném těle nebo duševních vlastnostech a příjemném vystupování a chování. Tato vlastnost se označuje také jako charizma.


Co je to Půvab? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Půvab. Co znamená odborný pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Půvab patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: informace, Psychologie, synonymum, význam pojmu, význam slova, co je to Půvab?, slovník, definice, odborný výraz, význam, co to je, termín, definice pojmu, přesný výraz, slovo, Půvab, odborné názvosloví, popis


Pojem Půvab je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Půvab dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Půvab je obecné subjektivní označení pro vlastnost, která je někým vnímána jako mimořádně či výjimečně pěkného, oku lahodícího, lidské mysli mimořádně příjemného. Půvab čehokoliv většinou vyvolává v lidské mysli kladné emoce a to emoce velice příjemné. Půvab, ostatně tak jako jiné lidské emoce, je čistě subjektivní záležitost. To, co se jeví půvabné jednomu člověku, se nemusí jevit půvabné jinému člověku.

Další zdroje informací o slovu Půvab

Hledat videa s názvem Půvab na Youtube

Najít termín Půvab ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půvab ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Půvab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Půvab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Půvab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Půvab například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Půvab? resp. co přesně znamená slovo Půvab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půvab, odpověď na dotaz co je to Půvab?. Víte např. kdo to je Maskér? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.