Co je to?
Definice odborného termínu, slova Půvab. Co znamená pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Co je Půvab?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Půvab

Půvab je pojmenování vlastnosti něčeho hezkého, příjemného nebo kladným způsobem výjimečného. Pro tuto vlastnost je pak půvabný předmět nebo osoba zdrojem kladných citů. Jedná se o zcela individuální záležitost, půvab může mít pro každého jedince něco jiného.
U člověka se často mluví o osobním půvabu, o krásném těle nebo duševních vlastnostech a příjemném vystupování a chování. Tato vlastnost se označuje také jako charizma.


Co je to Půvab? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Půvab. Co znamená pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Půvab sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Půvab patří do sekce psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, definice, názvosloví, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, Půvab, informace, slovo, heslo, psychologie, přesný význam, vysvětlení, lexikon, wiki, definice pojmu, terminologie, formulace


Pojem Půvab je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Půvab? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Půvab je obecné subjektivní označení pro vlastnost, která je někým vnímána jako mimořádně či výjimečně pěkného, oku lahodícího, lidské mysli mimořádně příjemného. Půvab čehokoliv většinou vyvolává v lidské mysli kladné emoce a to emoce velice příjemné. Půvab, ostatně tak jako jiné lidské emoce, je čistě subjektivní záležitost. To, co se jeví půvabné jednomu člověku, se nemusí jevit půvabné jinému člověku.

Další informační zdroje o slovu Půvab

Vyhledat termín Půvab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Půvab ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půvab ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Půvab na Google.cz

Vyhledat slovo Půvab ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Půvab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Půvab například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Půvab? resp. co je to Půvab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půvab, odpověď na dotaz co je to Půvab?. Víte např. kdo to je Kateřina Průšová? Znáte a víte kdo je Vladimír Kovář? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Zelené oko, půvab, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.