Co je to?
Definice výrazu, termínu Půvab. Co znamená odborný pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Co je to Půvab? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Půvab?

Půvab je pojmenování vlastnosti něčeho hezkého, příjemného nebo kladným způsobem výjimečného. Pro tuto vlastnost je pak půvabný předmět nebo osoba zdrojem kladných citů. Jedná se o zcela individuální záležitost, půvab může mít pro každého jedince něco jiného.
U člověka se často mluví o osobním půvabu, o krásném těle nebo duševních vlastnostech a příjemném vystupování a chování. Tato vlastnost se označuje také jako charizma.


Co je to Půvab? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Půvab. Co znamená odborný pojem Půvab z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Půvab se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, termín, terminologie, formulace, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, pojem, heslo, lexikon, co je to Půvab?, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, co to je, význam, Psychologie, přesný výraz


Pojem Půvab je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Půvab? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Půvab je obecné subjektivní označení pro vlastnost, která je někým vnímána jako mimořádně či výjimečně pěkného, oku lahodícího, lidské mysli mimořádně příjemného. Půvab čehokoliv většinou vyvolává v lidské mysli kladné emoce a to emoce velice příjemné. Půvab, ostatně tak jako jiné lidské emoce, je čistě subjektivní záležitost. To, co se jeví půvabné jednomu člověku, se nemusí jevit půvabné jinému člověku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Půvab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půvab ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Půvab ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Půvab ve Wikimedia Commons

Najít výraz Půvab ve Wikislovníku

Hledat výraz Půvab ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Půvab například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Půvab? resp. jaká je definice termínu Půvab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půvab, odpověď na dotaz co je to Půvab?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Sangvinik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Půvab hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.