Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Co je to Samizdat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Samizdat

Samizdat je pojem pocházející z ruských slov vydáváno samo. Jedná se o obcházení cenzorských zásahů v režimech, kde dochází k represím. V minulosti se jednalo především o země bývalého komunistického bloku v období tzv. studené války.
Šlo o možnost vydávání zakázaných knih a spisů alespoň v malém množství. Většinou byly tyto tisky psány na psacích strojích a rozmnoženy přes průklepový papír či jinou obvyklou technikou. Čtenáři pak samizdat šířili dále.


Co je to Samizdat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Samizdat můžete samozřejmě sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Samizdat je v sekci politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, Samizdat, wiki, co to je, terminus technicus, názvosloví, termín, politika, politika, heslo, synonymum, slovo, definice, popis, lexikon, co je to Samizdat?, význam


Pojem Samizdat je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Samizdat píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Samizdat (samo-vydáváno, rusky самиздат – samoizdělatelstvo) je způsob, jakým občanští aktivisté obcházejí cenzuru v represivních režimech, zejména v zemích východního bloku v době studené války. Jde o vydávání novinového obsahu vlastním nákladem v ilegalitě. Samizdaty jsou rozšiřovány v malých nákladech, opisovány, původně v ruce, později na psacím stroji a na počítači a množeny dle techniky dané doby (cyklostyl, kopírky).
Komunistické a podobné represivní systémy obvykle samizdat tvrdě potlačují a vydávající disidenty soudí a vězní.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Samizdat ve Wikizdrojích

Hledat slovo Samizdat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samizdat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Samizdat ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Samizdat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Samizdat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Samizdat například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Samizdat? resp. co se skrývá pod slovem Samizdat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samizdat, odpověď na dotaz co je to Samizdat?. Víte např. kdo to je Josef Suk? Znáte a víte kdo je Edwin Hubble? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.