Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Co je to Samizdat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Samizdat

Samizdat je pojem pocházející z ruských slov vydáváno samo. Jedná se o obcházení cenzorských zásahů v režimech, kde dochází k represím. V minulosti se jednalo především o země bývalého komunistického bloku v období tzv. studené války.
Šlo o možnost vydávání zakázaných knih a spisů alespoň v malém množství. Většinou byly tyto tisky psány na psacích strojích a rozmnoženy přes průklepový papír či jinou obvyklou technikou. Čtenáři pak samizdat šířili dále.


Co je to Samizdat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Samizdat patří do kategorie Politika

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, slovo, slovník, wiki, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, význam, pojem, Politika, termín, Politika, význam pojmu, odborný výraz, význam slova


Pojem Samizdat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Samizdat?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samizdat (samo-vydáváno, rusky самиздат – samoizdělatelstvo) je způsob, jakým občanští aktivisté obcházejí cenzuru v represivních režimech, zejména v zemích východního bloku v době studené války. Jde o vydávání novinového obsahu vlastním nákladem v ilegalitě. Samizdaty jsou rozšiřovány v malých nákladech, opisovány, původně v ruce, později na psacím stroji a na počítači a množeny dle techniky dané doby (cyklostyl, kopírky).
Komunistické a podobné represivní systémy obvykle samizdat tvrdě potlačují a vydávající disidenty soudí a vězní.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Samizdat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Samizdat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Samizdat ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Samizdat na Youtube

Zkusit najít termín Samizdat ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samizdat ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Samizdat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Samizdat? resp. jaký je význam slova Samizdat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samizdat, odpověď na dotaz co je to Samizdat?. Víte např. kdo to je Paleontolog? Znáte a víte kdo je Dermatolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.