Co je to?
Definice výrazu, termínu Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Co je Samizdat? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Samizdat?

Samizdat je pojem pocházející z ruských slov vydáváno samo. Jedná se o obcházení cenzorských zásahů v režimech, kde dochází k represím. V minulosti se jednalo především o země bývalého komunistického bloku v období tzv. studené války.
Šlo o možnost vydávání zakázaných knih a spisů alespoň v malém množství. Většinou byly tyto tisky psány na psacích strojích a rozmnoženy přes průklepový papír či jinou obvyklou technikou. Čtenáři pak samizdat šířili dále.


Co je to Samizdat? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Samizdat. Co znamená odborný pojem Samizdat z kategorie Politika?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Samizdat? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Samizdat je v kategorii politika

Klíčová slova: terminologie, slovo, lexikon, wiki, termín, heslo, přesný výraz, formulace, názvosloví, popis, co to je, politika, odborný výraz, Samizdat, politika, přesný význam, co je to Samizdat?, odborné názvosloví


Pojem Samizdat je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Samizdat? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Samizdat (samo-vydáváno, rusky самиздат – samoizdělatelstvo) je způsob, jakým občanští aktivisté obcházejí cenzuru v represivních režimech, zejména v zemích východního bloku v době studené války. Jde o vydávání novinového obsahu vlastním nákladem v ilegalitě. Samizdaty jsou rozšiřovány v malých nákladech, opisovány, původně v ruce, později na psacím stroji a na počítači a množeny dle techniky dané doby (cyklostyl, kopírky).
Komunistické a podobné represivní systémy obvykle samizdat tvrdě potlačují a vydávající disidenty soudí a vězní.

Další informační zdroje

Hledat heslo Samizdat ve Wikizdrojích

Hledat slovo Samizdat na Google.cz

Najít heslo Samizdat ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Samizdat ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Samizdat ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Samizdat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Samizdat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Samizdat? resp. co přesně označuje termín Samizdat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samizdat, odpověď na dotaz co je to Samizdat?. Víte např. kdo to je Benjamin Roll? Znáte a víte kdo je Petra Faltýnová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Samizdat i v jiné sekci než v politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.