Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Co to je Muzeum? Význam slova

Co znamená termín Muzeum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Muzeum je instituce, jejímž cílem je uchování hmotných pramenů, které mají trvalou hodnotu. Muzeum se soustředí na hmotné doklady o člověku, jeho činnosti a prostředí. Prameny nejen získává a uchovává, ale také zkoumá a vystavuje. Jednotlivé sbírky muzeí jsou studovány a slouží pro další vzdělávání.
Muzeální prameny jsou přístupné veřejnosti v nejrůznějších expozicích. Muzea mohou být všeobecná nebo speciálně zaměřená na určitou činnost nebo obor.

Co je to Muzeum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Muzeum? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Muzeum je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, synonymum, terminus technicus, formulace, Muzeum, co je to Muzeum?, definice pojmu, terminologie, Kultura, slovo, přesný výraz, Kultura, heslo, názvosloví, slovník, význam


Pojem Muzeum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Muzeum?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Muzeum (musaion = chrám múz, řecky mouseion) je podle definice Mezinárodní muzejní rady stálá nevýdělečná instituce ve službách společnosti a jejího rozvoje, otevřená veřejnosti, která získává, uchovává, zkoumá, zprostředkuje a vystavuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí za účelem studia, vzdělání, výchovy a potěšení.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Muzeum ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Muzeum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Muzeum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muzeum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Muzeum na Youtube

Najít heslo Muzeum ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzeum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Muzeum? resp. co přesně označuje termín Muzeum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzeum, odpověď na dotaz co je to Muzeum?. Víte např. kdo to je Richard Carapaz? Znáte a víte kdo je Škrt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Muzeum v jiné sekci než Kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.