Co je to?
Výraz, termín, definice slova Muzeum. Co znamená odborný pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Co je to Muzeum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Muzeum

Muzeum je instituce, jejímž cílem je uchování hmotných pramenů, které mají trvalou hodnotu. Muzeum se soustředí na hmotné doklady o člověku, jeho činnosti a prostředí. Prameny nejen získává a uchovává, ale také zkoumá a vystavuje. Jednotlivé sbírky muzeí jsou studovány a slouží pro další vzdělávání.
Muzeální prameny jsou přístupné veřejnosti v nejrůznějších expozicích. Muzea mohou být všeobecná nebo speciálně zaměřená na určitou činnost nebo obor.

Co je to Muzeum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Muzeum. Co znamená odborný pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Muzeum doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Muzeum se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, termín, kultura, co znamená, vysvětlení, synonymum, slovník, odborný výraz, wiki, co je to Muzeum?


Pojem Muzeum je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Muzeum dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzeum (musaion = chrám múz, řecky mouseion) je podle definice Mezinárodní muzejní rady stálá nevýdělečná instituce ve službách společnosti a jejího rozvoje, otevřená veřejnosti, která získává, uchovává, zkoumá, zprostředkuje a vystavuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí za účelem studia, vzdělání, výchovy a potěšení.

Pro další informace o termínu Muzeum zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Muzeum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Muzeum ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Muzeum ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muzeum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Muzeum ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Muzeum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzeum například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Muzeum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Muzeum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzeum, odpověď na dotaz co je to Muzeum?. Víte např. kdo to je Anděl strážný? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.