Co je to?
Definice výrazu, termínu Prostěsdělovací styl. Co znamená odborný pojem Prostěsdělovací styl z kategorie Literatura?

Co je Prostěsdělovací styl?

Co znamená pojem, definice termínu Prostěsdělovací styl?

Prostěsdělovací styl je jedním funkčních stylů. Jde o styl zcela běžné komunikace, jehož základním cílem je někomu něco sdělit. Patří k nejvíce využívaným stylům, protože jeho účelem je dorozumět se. Je používán neustále, protože je stylem základní komunikace, používá se v písemné i mluvené podobě. Protože se jedná o běžnou komunikaci, je pro tento styl většinou typická jednoduchá forma obsahu i způsobu předání sdělení. Výrazným znakem je spontánnost, vedení dialogů a hovorový jazyk. Vždy však záleží na situaci a lidech, kteří spolu komunikují. V písemné formě se uživatelé většinou drží spisovného jazyka.
Prostěsdělovací styl se vyznačuje také volbou jednoduchých vět a nekomplikovaných souvětí. Vyskytují se také jazykové berličky, parazitní a výplňová slova. Pro psané texty jsou typické zkratky, v mluveném projevu doplňuje komunikaci mimika a gestikulace. K typickým útvarům prostěsdělovacího stylu patří například pozvánka, blahopřání, email, SMS, chaty, hlášení, telefonické hovory, představení se, diskuze, přání i omluvy.


Co je to Prostěsdělovací styl? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prostěsdělovací styl. Co znamená odborný pojem Prostěsdělovací styl z kategorie Literatura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prostěsdělovací styl se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Prostěsdělovací styl je v kategorii literatura

Klíčová slova: termín, slovo, přesný výraz, význam, názvosloví, heslo, co je to Prostěsdělovací styl?, literatura, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, wiki, co to je, synonymum, význam slova, vysvětlení


Pojem Prostěsdělovací styl je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prostěsdělovací styl? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prostěsdělovací (hovorový) styl je styl běžné každodenní komunikace – (např. v rodině, mezi přáteli, ve škole, v zaměstnání apod.). Základní potřeba tohoto stylu je dorozumění. Vyznačuje se běžnou slovní zásobou, jednoduchou větnou stavbou a kompozicí. Podává informace a citové, hodnotící postoje k nejrůznějším tématům všedního života. Projevy jsou doprovázeny gestikulací, mimikou.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Prostěsdělovací styl ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Prostěsdělovací styl na Youtube

Zkusit najít termín Prostěsdělovací styl ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Prostěsdělovací styl ve Wikizdrojích

Najít pojem Prostěsdělovací styl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Prostěsdělovací styl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prostěsdělovací styl například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Prostěsdělovací styl? resp. jaká je definice slova Prostěsdělovací styl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prostěsdělovací styl, odpověď na dotaz co je to Prostěsdělovací styl?. Víte např. kdo to je Jakub Arbes? Znáte a víte kdo je Inženýr? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší s knihami, prostěsdělovací styl, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.