Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prostěsdělovací styl. Co znamená pojem Prostěsdělovací styl z kategorie Literatura?

Co je Prostěsdělovací styl? Význam slova

Co znamená termín Prostěsdělovací styl? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Prostěsdělovací styl je jedním funkčních stylů. Jde o styl zcela běžné komunikace, jehož základním cílem je někomu něco sdělit. Patří k nejvíce využívaným stylům, protože jeho účelem je dorozumět se. Je používán neustále, protože je stylem základní komunikace, používá se v písemné i mluvené podobě. Protože se jedná o běžnou komunikaci, je pro tento styl většinou typická jednoduchá forma obsahu i způsobu předání sdělení. Výrazným znakem je spontánnost, vedení dialogů a hovorový jazyk. Vždy však záleží na situaci a lidech, kteří spolu komunikují. V písemné formě se uživatelé většinou drží spisovného jazyka.
Prostěsdělovací styl se vyznačuje také volbou jednoduchých vět a nekomplikovaných souvětí. Vyskytují se také jazykové berličky, parazitní a výplňová slova. Pro psané texty jsou typické zkratky, v mluveném projevu doplňuje komunikaci mimika a gestikulace. K typickým útvarům prostěsdělovacího stylu patří například pozvánka, blahopřání, email, SMS, chaty, hlášení, telefonické hovory, představení se, diskuze, přání i omluvy.


Co je to Prostěsdělovací styl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prostěsdělovací styl. Co znamená pojem Prostěsdělovací styl z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prostěsdělovací styl sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Prostěsdělovací styl patří do sekce literatura

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, co znamená, literatura, lexikon, co to je, význam pojmu, popis, význam, slovník, terminologie, přesný výraz, informace, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, slovo, wiki


Pojem Prostěsdělovací styl je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prostěsdělovací styl? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Prostěsdělovací (hovorový) styl je styl běžné každodenní komunikace – (např. v rodině, mezi přáteli, ve škole, v zaměstnání apod.). Základní potřeba tohoto stylu je dorozumění. Vyznačuje se běžnou slovní zásobou, jednoduchou větnou stavbou a kompozicí. Podává informace a citové, hodnotící postoje k nejrůznějším tématům všedního života. Projevy jsou doprovázeny gestikulací, mimikou.

Další informační zdroje o slovu Prostěsdělovací styl

Zkusit najít termín Prostěsdělovací styl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Prostěsdělovací styl ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prostěsdělovací styl ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Prostěsdělovací styl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prostěsdělovací styl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Prostěsdělovací styl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prostěsdělovací styl například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Prostěsdělovací styl? resp. co znamená výraz Prostěsdělovací styl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prostěsdělovací styl, odpověď na dotaz co je to Prostěsdělovací styl?. Víte např. kdo to je Kyborg? Znáte a víte kdo je Pedagogický pracovník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Prostěsdělovací styl i jinde než v sekci než v literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.