Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Grotta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Grotta?

Grotta je název pro přírodní nebo umělou jeskyni, která nějakým způsobem naznačuje zájmy člověka. Tento typ jeskyní je znám již od pravěku.
V přírodě bývají grotty nejčastěji u zdroje vody. Umělé jeskyně byly oblíbeným doplňkem zahrad nebo zámků v období renesance či baroka. Stěny byly zdobené, například umělými krápníky, plastikami nebo mušlemi.


Co je to Grotta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Grotta? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Grotta je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, definice pojmu, formulace, význam slova, odborný výraz, pojem, heslo, termín, co je to Grotta?, synonymum, lexikon, wiki, vysvětlení, definice, terminologie, význam, slovo


Pojem Grotta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Grotta?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grotta, též grota, je dekorativní umělá jeskyně nebo přírodní jeskyně vzbuzující specifický zájem ze strany člověka. Slovo grotta pochází z italštiny a má stejný původ jako české krypta v latinském crypta převzatém z řeckého κρύπτη krypté, skrytý (prostor).
Uměle vytvořené grotty lze obvykle nalézt ve formě jeskynních výklenků v renesančních a barokních zahradách nebo v přízemních prostorách zámků. Stěny mohou být zdobené krápníkovou omítkou, vsazenými lasturami či plastikami.
V přírodní formě grotta často představuje malé jeskyně u vodních zdrojů. Pitoreskním příkladem je Grotta Azzurra na Capri. Francouzské dívce Bernadettě Soubirousové se Panna Marie Lurdská zjevila také v jeskyni.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Grotta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Grotta na Youtube

Zkusit najít pojem Grotta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Grotta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grotta ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Grotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Grotta například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Grotta? resp. jaká je definice termínu Grotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grotta, odpověď na dotaz co je to Grotta?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Kurt Meyer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Grotta i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?