Co je to?
Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Grotta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Grotta?

Grotta je název pro přírodní nebo umělou jeskyni, která nějakým způsobem naznačuje zájmy člověka. Tento typ jeskyní je znám již od pravěku.
V přírodě bývají grotty nejčastěji u zdroje vody. Umělé jeskyně byly oblíbeným doplňkem zahrad nebo zámků v období renesance či baroka. Stěny byly zdobené, například umělými krápníky, plastikami nebo mušlemi.


Co je to Grotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Grotta můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Grotta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, popis, terminologie, informace, lexikon, formulace, odborný výraz, heslo, názvosloví, wiki, Stavebnictví, slovník, Stavebnictví, co je to Grotta?, terminus technicus, definice pojmu, definice, přesný význam


Pojem Grotta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Grotta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grotta, též grota, je dekorativní umělá jeskyně nebo přírodní jeskyně vzbuzující specifický zájem ze strany člověka. Slovo grotta pochází z italštiny a má stejný původ jako české krypta v latinském crypta převzatém z řeckého κρύπτη krypté, skrytý (prostor).
Uměle vytvořené grotty lze obvykle nalézt ve formě jeskynních výklenků v renesančních a barokních zahradách nebo v přízemních prostorách zámků. Stěny mohou být zdobené krápníkovou omítkou, vsazenými lasturami či plastikami.
V přírodní formě grotta často představuje malé jeskyně u vodních zdrojů. Pitoreskním příkladem je Grotta Azzurra na Capri. Francouzské dívce Bernadettě Soubirousové se Panna Marie Lurdská zjevila také v jeskyni.

Zkuste zjistit více informací o slovu Grotta v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Grotta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Grotta na Youtube

Zkusit najít pojem Grotta ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Grotta ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Grotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Grotta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Grotta například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Grotta? resp. jaký je význam slova Grotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grotta, odpověď na dotaz co je to Grotta?. Víte např. kdo to je Martin Ditmar? Znáte a víte kdo je Šumař? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?