Co je to?
Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Grotta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Grotta?

Grotta je název pro přírodní nebo umělou jeskyni, která nějakým způsobem naznačuje zájmy člověka. Tento typ jeskyní je znám již od pravěku.
V přírodě bývají grotty nejčastěji u zdroje vody. Umělé jeskyně byly oblíbeným doplňkem zahrad nebo zámků v období renesance či baroka. Stěny byly zdobené, například umělými krápníky, plastikami nebo mušlemi.


Co je to Grotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Grotta můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Grotta je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, informace, slovník, lexikon, co je to Grotta?, Stavebnictví, význam slova, terminus technicus, definice pojmu, slovo, terminologie, termín, význam pojmu, Grotta, synonymum, význam, co to je


Pojem Grotta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Grotta?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Grotta, též grota, je dekorativní umělá jeskyně nebo přírodní jeskyně vzbuzující specifický zájem ze strany člověka. Slovo grotta pochází z italštiny a má stejný původ jako české krypta v latinském crypta převzatém z řeckého κρύπτη krypté, skrytý (prostor).
Uměle vytvořené grotty lze obvykle nalézt ve formě jeskynních výklenků v renesančních a barokních zahradách nebo v přízemních prostorách zámků. Stěny mohou být zdobené krápníkovou omítkou, vsazenými lasturami či plastikami.
V přírodní formě grotta často představuje malé jeskyně u vodních zdrojů. Pitoreskním příkladem je Grotta Azzurra na Capri. Francouzské dívce Bernadettě Soubirousové se Panna Marie Lurdská zjevila také v jeskyni.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Grotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Grotta ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Grotta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Grotta ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Grotta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grotta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Grotta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Grotta? resp. co to je Grotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grotta, odpověď na dotaz co je to Grotta?. Víte např. kdo to je Ed Sheeran? Znáte a víte kdo je Buddhista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?