Co je to?
Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Grotta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Grotta?

Grotta je název pro přírodní nebo umělou jeskyni, která nějakým způsobem naznačuje zájmy člověka. Tento typ jeskyní je znám již od pravěku.
V přírodě bývají grotty nejčastěji u zdroje vody. Umělé jeskyně byly oblíbeným doplňkem zahrad nebo zámků v období renesance či baroka. Stěny byly zdobené, například umělými krápníky, plastikami nebo mušlemi.


Co je to Grotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Grotta. Co znamená odborný pojem Grotta z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Grotta) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Grotta patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, slovo, termín, co znamená, Stavebnictví, terminus technicus, popis, vysvětlení, pojem, význam slova, co to je, názvosloví, formulace, informace, heslo, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu


Pojem Grotta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Grotta píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grotta, též grota, je dekorativní umělá jeskyně nebo přírodní jeskyně vzbuzující specifický zájem ze strany člověka. Slovo grotta pochází z italštiny a má stejný původ jako české krypta v latinském crypta převzatém z řeckého κρύπτη krypté, skrytý (prostor).
Uměle vytvořené grotty lze obvykle nalézt ve formě jeskynních výklenků v renesančních a barokních zahradách nebo v přízemních prostorách zámků. Stěny mohou být zdobené krápníkovou omítkou, vsazenými lasturami či plastikami.
V přírodní formě grotta často představuje malé jeskyně u vodních zdrojů. Pitoreskním příkladem je Grotta Azzurra na Capri. Francouzské dívce Bernadettě Soubirousové se Panna Marie Lurdská zjevila také v jeskyni.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Grotta ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Grotta na Google.cz

Hledat pojem Grotta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Grotta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Grotta na Youtube

Najít slovo Grotta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Grotta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Grotta? resp. co přesně označuje termín Grotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grotta, odpověď na dotaz co je to Grotta?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Buddhista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Grotta hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?