Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.


Co je to Esoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Esoterika se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Esoterika se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, pojem, Esoterika, odborný výraz, synonymum, popis, wiki, termín, Náboženství, význam slova, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, informace, definice pojmu, co je to Esoterika?, názvosloví


Pojem Esoterika je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esoterika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Věštění z křišťálové koule

Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay
Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Esoterika na Youtube

Hledat heslo Esoterika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esoterika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Esoterika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Esoterika ve Wikizdrojích

Hledat slovo Esoterika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Esoterika? resp. jaký je přesný význam slova Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Geront? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?