Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Esoterika

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.


Co je to Esoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Esoterika můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Esoterika je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, lexikon, Náboženství, přesný význam, odborné názvosloví, Náboženství, slovník, Esoterika, odborný výraz, informace, vysvětlení, definice, heslo, co znamená, co je to Esoterika?, terminologie, terminus technicus, slovo


Pojem Esoterika je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Esoterika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Věštění z křišťálové koule

Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay
Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Esoterika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Esoterika na Youtube

Vyhledat termín Esoterika ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Esoterika na Google.cz

Hledat termín Esoterika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Esoterika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Esoterika? resp. co znamená výraz Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Kurva? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?