Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.


Co je to Esoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Esoterika s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Esoterika patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: význam, lexikon, wiki, definice pojmu, Esoterika, význam slova, synonymum, formulace, co je to Esoterika?, názvosloví, pojem, informace, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, slovník, co znamená


Pojem Esoterika je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Esoterika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Věštění z křišťálové koule

Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay
Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Esoterika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Esoterika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esoterika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Esoterika na Youtube

Hledat výraz Esoterika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esoterika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterika například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Esoterika? resp. co přesně znamená slovo Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Ksindl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?