Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.


Co je to Esoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Esoterika je v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, slovník, synonymum, wiki, význam pojmu, terminologie, názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, význam, popis, terminus technicus, Náboženství, termín, definice pojmu, co znamená, heslo


Pojem Esoterika je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Esoterika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Věštění z křišťálové koule

Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay
Věštění budoucnosti zařazujeme do esoteriky. Autor: Tumisu, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esoterika ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Esoterika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Esoterika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Esoterika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Esoterika ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Esoterika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Esoterika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Cukrouš? Znáte a víte kdo je Kurva? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?