Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.


Co je to Esoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Esoterika je v sekci Náboženství

Klíčová slova: termín, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, co je to Esoterika?, wiki, informace, popis, význam, definice, heslo, Náboženství, odborný výraz, vysvětlení, co to je, synonymum, terminus technicus


Pojem Esoterika je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Esoterika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Další zdroje informací o slovu Esoterika

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esoterika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Esoterika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Esoterika ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Esoterika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Esoterika na Google.cz

Hledat slovo Esoterika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterika například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Esoterika? resp. co znamená slovo Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Josip Broz Tito? Znáte a víte kdo je Ksindl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Esoterika hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?