Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co je to Ajvar? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ajvar?

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ajvar s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ajvar patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, vysvětlení, přesný význam, synonymum, jídlo, význam, formulace, slovník, termín, pojem, význam slova, definice, Ajvar, wiki, terminologie, jídlo, slovo


Pojem Ajvar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ajvar? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Ajvar ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ajvar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ajvar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ajvar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ajvar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajvar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ajvar? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Kazisvět? Znáte a víte kdo je Iman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ajvar v jiné sekci než jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.