Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co je Ajvar? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ajvar

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Ajvar sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Ajvar je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co je to Ajvar?, synonymum, heslo, co to je, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, terminologie, slovo, wiki, význam slova, význam pojmu, formulace, vysvětlení, definice, Ajvar


Pojem Ajvar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ajvar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Jiné informační zdroje o pojmu Ajvar

Hledat heslo Ajvar na Google.cz

Najít slovo Ajvar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ajvar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ajvar ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ajvar ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Ajvar ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ajvar? resp. jaká je definice slova Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Michael Žantovský? Znáte a víte kdo je Polyhistor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.