Co je to?
Definice výrazu, termínu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co je to Ajvar? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ajvar?

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ajvar s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Ajvar se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, informace, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, jídlo, co to je, terminologie, co je to Ajvar?, Ajvar, formulace, synonymum, slovník, odborný výraz, lexikon


Pojem Ajvar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ajvar dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Další možné informační zdroje

Najít heslo Ajvar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ajvar na Youtube

Vyhledat heslo Ajvar ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ajvar ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ajvar ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ajvar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ajvar? resp. jaká je definice termínu Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Emma Smetana? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Ajvar i v jiné sekci než v jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.