Co je to?
Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co to je Ajvar? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ajvar?

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ajvar? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ajvar patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co je to Ajvar?, slovník, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, termín, heslo, Jídlo, definice, wiki, synonymum, význam, přesný výraz, vysvětlení, Ajvar, formulace, přesný význam, lexikon


Pojem Ajvar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ajvar?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Ajvar ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajvar ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ajvar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ajvar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ajvar na Google.cz

Hledat výraz Ajvar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ajvar? resp. co vlastně znamená slovo Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.