Co je to?
Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co to je Ajvar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ajvar?

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ajvar doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ajvar se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, lexikon, přesný význam, informace, heslo, názvosloví, co to je, co znamená, formulace, význam pojmu, pojem, co je to Ajvar?, definice, terminologie, Ajvar, slovník, odborné názvosloví


Pojem Ajvar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ajvar píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ajvar ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ajvar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajvar ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ajvar na Youtube

Najít termín Ajvar ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ajvar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ajvar? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ajvar hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.