Co je to?
Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co to je Ajvar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ajvar?

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.


Co je to Ajvar? Význam slova, termín, Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ajvar s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ajvar se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Ajvar?, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, Jídlo, termín, synonymum, Ajvar, pojem, definice, terminus technicus, wiki, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, význam, přesný význam


Pojem Ajvar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ajvar?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Balkánský ajvar

Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons
Chorvatský ajvar namazaný na chlebu. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons


Pro více informací o heslu Ajvar zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Ajvar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ajvar ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ajvar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ajvar ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ajvar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajvar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajvar například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ajvar? resp. co znamená slovo Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.