Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kružba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kružba

Kružba je typickým stavebním znakem pro gotiku a renesanci severu. Jde o souměrný prvek, který se nachází v obloucích oken, zábradlí, arkád a dalších.
Je založena na kruhových obloucích nebo paprskových kolech. Kružba byla tvořena pomocí kružidla, členila okenní plochu nebo oživovala stěny. Často se používala barevná skla. Později se kružby používaly i na oltářích, lavicích a kazatelnách nebo ve štítech městských domů.


Co je to Kružba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kružba se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, co to je, odborné názvosloví, formulace, Kružba, slovník, přesný výraz, lexikon, co je to Kružba?, význam slova, význam pojmu, heslo, přesný význam, slovo, vysvětlení, synonymum, odborný výraz


Pojem Kružba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kružba?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kružba je pro gotiku (a také sakrální stavby severské renesance) charakteristický souměrný architektonický prvek, vyplňující oblouky oken, arkád, zábradlí a tympanonů.
První pravou kružbu nalezneme v chórové kapli katedrály v Remeši z 13. století, kde byla použita šestilaločná kružba.

Hledejte pojem Kružba v následujících vyhledávačích

Najít pojem Kružba ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kružba ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kružba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Kružba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Kružba na Google.cz

Zkusit najít termín Kružba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružba například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kružba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kružba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružba, odpověď na dotaz co je to Kružba?. Víte např. kdo to je Flákač? Znáte a víte kdo je Ernst Kaltenbrunner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.