Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kružba. Co znamená odborný pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kružba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kružba?

Kružba je typickým stavebním znakem pro gotiku a renesanci severu. Jde o souměrný prvek, který se nachází v obloucích oken, zábradlí, arkád a dalších.
Je založena na kruhových obloucích nebo paprskových kolech. Kružba byla tvořena pomocí kružidla, členila okenní plochu nebo oživovala stěny. Často se používala barevná skla. Později se kružby používaly i na oltářích, lavicích a kazatelnách nebo ve štítech městských domů.


Co je to Kružba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kružba. Co znamená odborný pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kružba? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kružba se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: definice, co to je, co znamená, formulace, heslo, význam slova, slovo, terminus technicus, popis, přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, význam, názvosloví, termín, lexikon, co je to Kružba?


Pojem Kružba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kružba? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kružba je pro gotiku (a také sakrální stavby severské renesance) charakteristický souměrný architektonický prvek, vyplňující oblouky oken, arkád, zábradlí a tympanonů.
První pravou kružbu nalezneme v chórové kapli katedrály v Remeši z 13. století, kde byla použita šestilaločná kružba.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Kružba na Youtube

Zkusit najít heslo Kružba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kružba ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kružba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kružba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kružba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružba například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kružba? resp. jaká je definice slova Kružba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružba, odpověď na dotaz co je to Kružba?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Jaroslava Panýrková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.