Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Kružba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kružba?

Kružba je typickým stavebním znakem pro gotiku a renesanci severu. Jde o souměrný prvek, který se nachází v obloucích oken, zábradlí, arkád a dalších.
Je založena na kruhových obloucích nebo paprskových kolech. Kružba byla tvořena pomocí kružidla, členila okenní plochu nebo oživovala stěny. Často se používala barevná skla. Později se kružby používaly i na oltářích, lavicích a kazatelnách nebo ve štítech městských domů.


Co je to Kružba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kružba je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, formulace, význam, heslo, definice, popis, Stavebnictví, pojem, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, informace, co to je, co je to Kružba?, Kružba, lexikon, význam pojmu


Pojem Kružba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kružba?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kružba je pro gotiku (a také sakrální stavby severské renesance) charakteristický souměrný architektonický prvek, vyplňující oblouky oken, arkád, zábradlí a tympanonů.
První pravou kružbu nalezneme v chórové kapli katedrály v Remeši z 13. století, kde byla použita šestilaločná kružba.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Kružba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kružba na Google.cz

Hledat videa s názvem Kružba na Youtube

Zkusit najít termín Kružba ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kružba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kružba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kružba? resp. jaká je definice slova Kružba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružba, odpověď na dotaz co je to Kružba?. Víte např. kdo to je Shakira? Znáte a víte kdo je Císař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.