Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kružba. Co znamená slovo Kružba z kategorie Stavebnictví?

Co je Kružba?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kružba?

Kružba je typickým stavebním znakem pro gotiku a renesanci severu. Jde o souměrný prvek, který se nachází v obloucích oken, zábradlí, arkád a dalších.
Je založena na kruhových obloucích nebo paprskových kolech. Kružba byla tvořena pomocí kružidla, členila okenní plochu nebo oživovala stěny. Často se používala barevná skla. Později se kružby používaly i na oltářích, lavicích a kazatelnách nebo ve štítech městských domů.


Co je to Kružba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kružba. Co znamená slovo Kružba z kategorie Stavebnictví?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kružba s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kružba patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: slovník, názvosloví, význam, vysvětlení, definice pojmu, definice, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, heslo, význam slova, odborné názvosloví, slovo, stavebnictví, informace, terminus technicus, Kružba, co je to Kružba?


Pojem Kružba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kružba? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kružba je pro gotiku (a také sakrální stavby severské renesance) charakteristický souměrný architektonický prvek, vyplňující oblouky oken, arkád, zábradlí a tympanonů.
První pravou kružbu nalezneme v chórové kapli katedrály v Remeši z 13. století, kde byla použita šestilaločná kružba.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kružba v následujících zdrojích

Vyhledat termín Kružba ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kružba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kružba na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Kružba na Youtube

Hledat výraz Kružba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kružba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružba například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kružba? resp. co znamená Kružba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružba, odpověď na dotaz co je to Kružba?. Víte např. kdo to je Jirchář? Znáte a víte kdo je Ben Affleck? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Kružba i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s balkony, kružba, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.