Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cash flow. Co znamená odborný pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Co je to Cash flow? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cash flow?

Cash flow = tok peněz. Jedná se o výdej nebo příjem finančních prostředků. Často se používá jako zkrácený název v účetnictví pro výkaz přehledu o peněžních tocích. Představuje tedy rozdíl mezi výdajem a příjmem za dané období. Pro podnikové účetnictví má cash flow rozhodující vypovídací hodnotu, vyjadřuje schopnost firmy vydělávat peníze. Cash flow se proto využívá při hodnocení a schvalování investic a projektů.


Co je to Cash flow? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cash flow. Co znamená odborný pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cash flow je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, synonymum, Účetnictví, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, wiki, popis, slovo, Účetnictví, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, formulace, definice pojmu, význam


Pojem Cash flow je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cash flow? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cash flow nebo také peněžní tok je příjem nebo výdej peněžních prostředků. Cash flow za určité období představuje rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.
V podnikové praxi je cash flow důležitou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Schopnost přinést podniku peněžní prostředky je také jedním z rozhodujících kritérií při výběru a hodnocení investičních projektů. V této souvislosti se používají kritéria jako čistá současná hodnota, vnitřní výnosové procento nebo doba návratnosti.

Další zdroje informací o slovu Cash flow

Najít pojem Cash flow ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cash flow ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cash flow ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cash flow ve Wikizdrojích

Hledat termín Cash flow ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Cash flow ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cash flow například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Cash flow? resp. jaká je definice slova Cash flow? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cash flow, odpověď na dotaz co je to Cash flow?. Víte např. kdo to je Šička? Znáte a víte kdo je David Matásek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.