Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cash flow. Co znamená pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Co je to Cash flow? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cash flow?

Cash flow = tok peněz. Jedná se o výdej nebo příjem finančních prostředků. Často se používá jako zkrácený název v účetnictví pro výkaz přehledu o peněžních tocích. Představuje tedy rozdíl mezi výdajem a příjmem za dané období. Pro podnikové účetnictví má cash flow rozhodující vypovídací hodnotu, vyjadřuje schopnost firmy vydělávat peníze. Cash flow se proto využívá při hodnocení a schvalování investic a projektů.


Co je to Cash flow? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cash flow. Co znamená pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cash flow s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Cash flow se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, popis, odborné názvosloví, co to je, co znamená, pojem, vysvětlení, definice, termín, wiki, přesný význam, Účetnictví, význam slova, lexikon, slovo, přesný výraz, formulace, synonymum


Pojem Cash flow je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cash flow?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cash flow nebo také peněžní tok je příjem nebo výdej peněžních prostředků. Cash flow za určité období představuje rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.
V podnikové praxi je cash flow důležitou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Schopnost přinést podniku peněžní prostředky je také jedním z rozhodujících kritérií při výběru a hodnocení investičních projektů. V této souvislosti se používají kritéria jako čistá současná hodnota, vnitřní výnosové procento nebo doba návratnosti.

Hledejte výraz Cash flow v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cash flow ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Cash flow ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Cash flow ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Cash flow na Google.cz

Zkusit najít pojem Cash flow ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Cash flow na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cash flow například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cash flow? resp. jaká je definice termínu Cash flow? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cash flow, odpověď na dotaz co je to Cash flow?. Víte např. kdo to je Jana Werichová? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.