Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cash flow. Co znamená pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Co je Cash flow?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cash flow

Cash flow = tok peněz. Jedná se o výdej nebo příjem finančních prostředků. Často se používá jako zkrácený název v účetnictví pro výkaz přehledu o peněžních tocích. Představuje tedy rozdíl mezi výdajem a příjmem za dané období. Pro podnikové účetnictví má cash flow rozhodující vypovídací hodnotu, vyjadřuje schopnost firmy vydělávat peníze. Cash flow se proto využívá při hodnocení a schvalování investic a projektů.


Co je to Cash flow? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cash flow. Co znamená pojem Cash flow z kategorie Účetnictví?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cash flow s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Cash flow se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: informace, co to je, odborné názvosloví, popis, termín, Účetnictví, heslo, definice pojmu, lexikon, přesný význam, terminologie, terminus technicus, formulace, wiki, význam, co je to Cash flow?, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Cash flow je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cash flow? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cash flow nebo také peněžní tok je příjem nebo výdej peněžních prostředků. Cash flow za určité období představuje rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.
V podnikové praxi je cash flow důležitou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Schopnost přinést podniku peněžní prostředky je také jedním z rozhodujících kritérií při výběru a hodnocení investičních projektů. V této souvislosti se používají kritéria jako čistá současná hodnota, vnitřní výnosové procento nebo doba návratnosti.

Jiné informační zdroje o pojmu Cash flow

Zkusit najít výraz Cash flow ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cash flow ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cash flow ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Cash flow ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Cash flow ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Cash flow na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cash flow například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cash flow? resp. jaký je význam slova Cash flow? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cash flow, odpověď na dotaz co je to Cash flow?. Víte např. kdo to je Pozounista? Znáte a víte kdo je Petr Spálený? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Cash flow v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, registrační pokladna, cash flow, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.