Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Co znamená termín Rhodium? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.


Co je to Rhodium? Význam slova, termín, Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rhodium se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: formulace, Rhodium, slovo, vysvětlení, co znamená, terminologie, definice, terminus technicus, heslo, wiki, synonymum, význam slova, slovník, definice pojmu, co je to Rhodium?, přesný výraz, pojem, informace


Pojem Rhodium je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rhodium?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Rhodium ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rhodium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Rhodium ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Rhodium ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rhodium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Rhodium na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rhodium například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rhodium? resp. jaký je význam pojmu Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Zeť? Znáte a víte kdo je Portáš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rhodium v jiné sekci než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?