Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rhodium?

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.


Co je to Rhodium? Význam slova, termín, Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rhodium? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rhodium je v sekci Chemie

Klíčová slova: Chemie, slovník, definice pojmu, wiki, odborný výraz, formulace, vysvětlení, slovo, Chemie, terminologie, význam, význam pojmu, co je to Rhodium?, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, definice, heslo


Pojem Rhodium je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rhodium?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Pro další informace o termínu Rhodium zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rhodium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Rhodium ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rhodium na Google.cz

Najít slovo Rhodium ve Wikislovníku

Najít výraz Rhodium ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Rhodium ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rhodium například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rhodium? resp. co znamená slovo Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Portáš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?