Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rhodium?

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.


Co je to Rhodium? Význam slova, termín, Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rhodium můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rhodium je v sekci Chemie

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, definice pojmu, informace, vysvětlení, terminologie, Rhodium, wiki, formulace, co to je, terminus technicus, význam pojmu, popis, Chemie, Chemie, definice, slovo, odborné názvosloví


Pojem Rhodium je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rhodium? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Pro více informací o heslu Rhodium zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Rhodium ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rhodium ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rhodium na Youtube

Vyhledat heslo Rhodium na Google.cz

Najít pojem Rhodium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Rhodium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rhodium například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Rhodium? resp. jaký je význam pojmu Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Kanye West? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?