Co je to?
Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.


Co je to Osoba blízká? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Osoba blízká s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osoba blízká je v kategorii Právo

Klíčová slova: pojem, Právo, odborné názvosloví, Osoba blízká, formulace, termín, terminologie, slovo, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, co je to Osoba blízká?, Právo, význam, slovník, heslo, význam slova, názvosloví


Pojem Osoba blízká je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osoba blízká? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba blízká je česká právní kategorie osob použitelná pro účely soukromého i veřejného práva. Za osobu blízkou se považují přímí příbuzní, manželé a registrovaní partneři, sourozenci, ale i jiné osoby, které by důvodně pociťovaly újmu druhého za újmu vlastní. V jistých kontextech mohou být za osobu blízkou považovány i právnické osoby.
Osoba blízká se jako pojem vyskytuje ve velkém počtu zákonů.

Pro další informace o termínu Osoba blízká zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Osoba blízká na Youtube

Zkusit najít termín Osoba blízká ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Osoba blízká ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Osoba blízká ve Wikislovníku

Vyhledat termín Osoba blízká ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osoba blízká ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Osoba blízká například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Osoba blízká? resp. co přesně označuje termín Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Pavel Bém? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.