Co je to?
Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Osoba blízká

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.


Co je to Osoba blízká? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Osoba blízká? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osoba blízká je v kategorii Právo

Klíčová slova: wiki, lexikon, formulace, terminus technicus, heslo, co to je, Právo, termín, co znamená, definice, názvosloví, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, význam slova, Právo


Pojem Osoba blízká je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Osoba blízká dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba blízká je česká právní kategorie osob použitelná pro účely soukromého i veřejného práva. Za osobu blízkou se považují přímí příbuzní, manželé a registrovaní partneři, sourozenci, ale i jiné osoby, které by důvodně pociťovaly újmu druhého za újmu vlastní. V jistých kontextech mohou být za osobu blízkou považovány i právnické osoby.
Osoba blízká se jako pojem vyskytuje ve velkém počtu zákonů.

Více informací o slovu Osoba blízká doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Osoba blízká ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Osoba blízká ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Osoba blízká ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osoba blízká ve Wikimedia Commons

Hledat termín Osoba blízká ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Osoba blízká ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osoba blízká například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Osoba blízká? resp. co označuje slovo Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Ondřej Kaše? Znáte a víte kdo je Basista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.