Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.


Co je to Osoba blízká? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Osoba blízká? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Osoba blízká je v kategorii právo

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, synonymum, právo, co znamená, odborný výraz, lexikon, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, právo, slovo, názvosloví, terminologie, přesný výraz, Osoba blízká, co to je, přesný význam


Pojem Osoba blízká je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Osoba blízká?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba blízká je česká právní kategorie osob použitelná pro účely soukromého i veřejného práva. Za osobu blízkou se považují přímí příbuzní, manželé a registrovaní partneři, sourozenci, ale i jiné osoby, které by důvodně pociťovaly újmu druhého za újmu vlastní. V jistých kontextech mohou být za osobu blízkou považovány i právnické osoby.
Osoba blízká se jako pojem vyskytuje ve velkém počtu zákonů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Osoba blízká na Youtube

Najít heslo Osoba blízká ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osoba blízká ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Osoba blízká ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Osoba blízká ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osoba blízká ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Osoba blízká například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Osoba blízká? resp. jaká je definice termínu Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Pythagoras? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Osoba blízká v jiné sekci než právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.