Co je to?
Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.


Co je to Osoba blízká? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osoba blízká je v sekci Právo

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, synonymum, význam, odborný výraz, názvosloví, informace, slovník, termín, co znamená, lexikon, Právo, formulace, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, wiki


Pojem Osoba blízká je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osoba blízká? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osoba blízká je česká právní kategorie osob použitelná pro účely soukromého i veřejného práva. Za osobu blízkou se považují přímí příbuzní, manželé a registrovaní partneři, sourozenci, ale i jiné osoby, které by důvodně pociťovaly újmu druhého za újmu vlastní. V jistých kontextech mohou být za osobu blízkou považovány i právnické osoby.
Osoba blízká se jako pojem vyskytuje ve velkém počtu zákonů.

Hledejte pojem Osoba blízká v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Osoba blízká na Google.cz

Hledat termín Osoba blízká ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osoba blízká ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Osoba blízká na Youtube

Najít termín Osoba blízká ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Osoba blízká ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osoba blízká například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Osoba blízká? resp. co znamená výraz Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Osoba blízká hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.