Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.


Co je to Osoba blízká? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Osoba blízká? s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Osoba blízká je v sekci právo

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, slovník, wiki, vysvětlení, informace, slovo, Osoba blízká, právo, termín, pojem, synonymum, význam pojmu, lexikon, právo, přesný výraz, definice, odborné názvosloví


Pojem Osoba blízká je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osoba blízká? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba blízká je česká právní kategorie osob použitelná pro účely soukromého i veřejného práva. Za osobu blízkou se považují přímí příbuzní, manželé a registrovaní partneři, sourozenci, ale i jiné osoby, které by důvodně pociťovaly újmu druhého za újmu vlastní. V jistých kontextech mohou být za osobu blízkou považovány i právnické osoby.
Osoba blízká se jako pojem vyskytuje ve velkém počtu zákonů.

Další informace o pojmu Osoba blízká hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Osoba blízká ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Osoba blízká na Youtube

Vyhledat heslo Osoba blízká ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Osoba blízká ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osoba blízká ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Osoba blízká ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osoba blízká například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Osoba blízká? resp. co vlastně znamená slovo Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Konstantin Jireček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.