Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Řapík. Co znamená pojem Řapík z kategorie Příroda?

Co to je Řapík? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Řapík

Slovo řapík má dva významy ve světě rostlin. Může se jednat o obecné označení pro stopkovitou část listu spojující čepel se stonkem.
Druhý význam najdeme v konkrétní rostlině. Řapík lékařský je rostlina, která má v oblibě vlhké a bažinaté prostředí. Jeho využití najdeme v lékařství, kde se jedná o močopudný prostředek. Dále se používá při průjmech, zánětech sliznic, při bolestech v krku, chronických zánětech horních cest dýchacích či poruchách udržování moči.


Co je to Řapík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Řapík. Co znamená pojem Řapík z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Řapík s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Řapík je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, Příroda, heslo, informace, definice pojmu, popis, Příroda, formulace, význam, význam slova, Řapík, názvosloví, co je to Řapík?, přesný výraz, pojem, přesný význam, co to je


Pojem Řapík je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řapík? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řapík (petiolus) je stopkovitá část listu s charakteristickým tvarem a vnitřní stavbou, která spojuje čepel listu se stonkem rostliny. List s řapíkem se označuje se jako řapíkatý, list bez řapíku je přisedlý. Řapík obsahuje mechanická pletiva, která se podílejí na udržení polohy listu a jeho odpružení v době zvýšeného mechanického namáhání a jeho nastavení do výhodnější polohy vůči slunečnímu svitu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řapík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Řapík ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Řapík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Řapík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řapík ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Řapík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Řapík například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Řapík? resp. co přesně znamená slovo Řapík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řapík, odpověď na dotaz co je to Řapík?. Víte např. kdo to je Diktátor? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Řapík i v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?