Co je to?
Definice výrazu Řapík. Co znamená odborný pojem Řapík z kategorie Příroda?

Co je Řapík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Řapík?

Slovo řapík má dva významy ve světě rostlin. Může se jednat o obecné označení pro stopkovitou část listu spojující čepel se stonkem.
Druhý význam najdeme v konkrétní rostlině. Řapík lékařský je rostlina, která má v oblibě vlhké a bažinaté prostředí. Jeho využití najdeme v lékařství, kde se jedná o močopudný prostředek. Dále se používá při průjmech, zánětech sliznic, při bolestech v krku, chronických zánětech horních cest dýchacích či poruchách udržování moči.


Co je to Řapík? Význam slova, termín, Definice výrazu Řapík. Co znamená odborný pojem Řapík z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Řapík? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Řapík je v sekci příroda

Klíčová slova: přesný význam, informace, vysvětlení, popis, heslo, odborný výraz, pojem, příroda, odborné názvosloví, co to je, definice, co je to Řapík?, synonymum, definice pojmu, formulace, význam slova, slovo, příroda


Pojem Řapík je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řapík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Řapík (petiolus) je stopkovitá část listu s charakteristickým tvarem a vnitřní stavbou, která spojuje čepel listu se stonkem rostliny. List s řapíkem se označuje se jako řapíkatý, list bez řapíku je přisedlý. Řapík obsahuje mechanická pletiva, která se podílejí na udržení polohy listu a jeho odpružení v době zvýšeného mechanického namáhání a jeho nastavení do výhodnější polohy vůči slunečnímu svitu.

Více informací o pojmu Řapík lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Řapík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Řapík ve Wikizdrojích

Hledat termín Řapík na Google.cz

Zkusit najít výraz Řapík ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Řapík ve vyhledávači Yandex

Najít termín Řapík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řapík například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Řapík? resp. jaký je význam pojmu Řapík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řapík, odpověď na dotaz co je to Řapík?. Víte např. kdo to je Vanda Hybnerová? Znáte a víte kdo je Evangelík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Řapík i v jiné kategorii než v příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?