Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Řapík. Co znamená pojem Řapík z kategorie Příroda?

Co to je Řapík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Řapík?

Slovo řapík má dva významy ve světě rostlin. Může se jednat o obecné označení pro stopkovitou část listu spojující čepel se stonkem.
Druhý význam najdeme v konkrétní rostlině. Řapík lékařský je rostlina, která má v oblibě vlhké a bažinaté prostředí. Jeho využití najdeme v lékařství, kde se jedná o močopudný prostředek. Dále se používá při průjmech, zánětech sliznic, při bolestech v krku, chronických zánětech horních cest dýchacích či poruchách udržování moči.


Co je to Řapík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Řapík. Co znamená pojem Řapík z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Řapík doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Řapík se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: slovo, význam, Příroda, přesný význam, pojem, názvosloví, vysvětlení, Příroda, synonymum, odborné názvosloví, slovník, lexikon, terminologie, co je to Řapík?, co to je, terminus technicus, formulace, termín


Pojem Řapík je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Řapík?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Řapík (petiolus) je stopkovitá část listu s charakteristickým tvarem a vnitřní stavbou, která spojuje čepel listu se stonkem rostliny. List s řapíkem se označuje se jako řapíkatý, list bez řapíku je přisedlý. Řapík obsahuje mechanická pletiva, která se podílejí na udržení polohy listu a jeho odpružení v době zvýšeného mechanického namáhání a jeho nastavení do výhodnější polohy vůči slunečnímu svitu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Řapík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řapík ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Řapík ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Řapík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řapík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Řapík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Řapík například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Řapík? resp. co se skrývá pod slovem Řapík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řapík, odpověď na dotaz co je to Řapík?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Daniel Herman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?