Co je to?
Výraz, termín, definice slova Řapík. Co znamená odborný pojem Řapík z kategorie Příroda?

Co je to Řapík? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Řapík?

Slovo řapík má dva významy ve světě rostlin. Může se jednat o obecné označení pro stopkovitou část listu spojující čepel se stonkem.
Druhý význam najdeme v konkrétní rostlině. Řapík lékařský je rostlina, která má v oblibě vlhké a bažinaté prostředí. Jeho využití najdeme v lékařství, kde se jedná o močopudný prostředek. Dále se používá při průjmech, zánětech sliznic, při bolestech v krku, chronických zánětech horních cest dýchacích či poruchách udržování moči.


Co je to Řapík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Řapík. Co znamená odborný pojem Řapík z kategorie Příroda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Řapík patří do sekce příroda

Klíčová slova: příroda, formulace, odborné názvosloví, informace, definice, synonymum, heslo, lexikon, terminus technicus, význam slova, názvosloví, co to je, význam, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, popis


Pojem Řapík je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řapík? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Řapík (petiolus) je stopkovitá část listu s charakteristickým tvarem a vnitřní stavbou, která spojuje čepel listu se stonkem rostliny. List s řapíkem se označuje se jako řapíkatý, list bez řapíku je přisedlý. Řapík obsahuje mechanická pletiva, která se podílejí na udržení polohy listu a jeho odpružení v době zvýšeného mechanického namáhání a jeho nastavení do výhodnější polohy vůči slunečnímu svitu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Řapík na Google.cz

Najít výraz Řapík ve Wikislovníku

Najít pojem Řapík ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Řapík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Řapík na Youtube

Zkusit najít pojem Řapík ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Řapík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Řapík? resp. jaký je přesný význam slova Řapík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řapík, odpověď na dotaz co je to Řapík?. Víte např. kdo to je Whitney Houston? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?