Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lodyha. Co znamená odborný pojem Lodyha z kategorie Rostliny?

Co je to Lodyha? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lodyha

Lodyha je označení pro dužnatý, tedy nedřevnatý stonek bylin. Nachází se nad zemí a od stvolu se liší tím, že jsou na něm listy. Listy jsou na lodyze rozmístěny po celé délce stonku. Stonek vydrží pouze jedno vegetační období, pak odumírá.
Lodyha patří k nejčastějším druhům stonku. Typickými rostlinami s tímto stonkem jsou kopřiva, hluchavka a další.


Co je to Lodyha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lodyha. Co znamená odborný pojem Lodyha z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Lodyha je v sekci rostliny

Klíčová slova: Lodyha, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, formulace, význam pojmu, co to je, odborný výraz, slovo, rostliny, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, wiki, popis, terminologie


Pojem Lodyha je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lodyha?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lodyha (caulis) je nadzemní nedřevnatý stonek bylin, který nese listy (na rozdíl od stvolu). Listy nejsou jen na jedné části stonku – jsou rozmístěny po celé jeho délce, stonek navíc přetrvává jen jedno vegetační období. Je to nejčastější druh stonku, mezi rostliny s tímto stonkem patří hluchavka, mák polní, kopřiva, mochna.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Lodyha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Lodyha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lodyha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lodyha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lodyha ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lodyha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodyha například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lodyha? resp. jaká je definice slova Lodyha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodyha, odpověď na dotaz co je to Lodyha?. Víte např. kdo to je Anna Volínová? Znáte a víte kdo je Primož Roglič? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lodyha hledat i v jiných kategoriích (než rostliny) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?