Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Co je to Dalekozrakost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dalekozrakost?

Dalekozrakost je druh oční vady, která je způsobena nepoměrem mezi lomivostí optického systému oka a délkou oka. Zaostřené paprsky se tak protínají až za sítnicí, takže výsledný obraz je mlhavý a rozmazaný. Po nějakou dobu je oko samo schopno vadu vyrovnávat, tím je však více zatěžováno a s věkem se vada začíná více projevovat.
Projevem dalekozrakosti jsou bolesti hlavy, suché a unavené oči, překrvené a pálící oči. Vada se koriguje pomocí vhodných brýlí nebo čoček.


Co je to Dalekozrakost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dalekozrakost sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dalekozrakost patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, definice, názvosloví, informace, Dalekozrakost, význam, terminus technicus, odborný výraz, Nemoce, popis, terminologie, odborné názvosloví, wiki, význam slova, slovník, přesný výraz, heslo


Pojem Dalekozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dalekozrakost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dalekozrakost neboli hyper(metr)opie (latinsky hypermetropia či hyperopia) je oční refrakční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají až za sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Typická je neschopnost postiženého vidět ostře blízké předměty a naopak dobré vidění do dálky, což také vedlo k označení „dalekozrakost“. Při silnější vadě však postižená osoba nevidí dobře ani na dálku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Dalekozrakost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Dalekozrakost na Google.cz

Vyhledat termín Dalekozrakost ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Dalekozrakost ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dalekozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dalekozrakost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalekozrakost například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dalekozrakost? resp. co je to Dalekozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dalekozrakost, odpověď na dotaz co je to Dalekozrakost?. Víte např. kdo to je Jan Neruda? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dalekozrakost v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.