Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dalekozrakost. Co znamená odborný pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Co je to Dalekozrakost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dalekozrakost?

Dalekozrakost je druh oční vady, která je způsobena nepoměrem mezi lomivostí optického systému oka a délkou oka. Zaostřené paprsky se tak protínají až za sítnicí, takže výsledný obraz je mlhavý a rozmazaný. Po nějakou dobu je oko samo schopno vadu vyrovnávat, tím je však více zatěžováno a s věkem se vada začíná více projevovat.
Projevem dalekozrakosti jsou bolesti hlavy, suché a unavené oči, překrvené a pálící oči. Vada se koriguje pomocí vhodných brýlí nebo čoček.


Co je to Dalekozrakost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dalekozrakost. Co znamená odborný pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dalekozrakost sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Dalekozrakost patří do sekce nemoce

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, Dalekozrakost, lexikon, vysvětlení, co znamená, přesný význam, slovo, význam slova, nemoce, názvosloví, informace, definice, význam, přesný výraz, termín


Pojem Dalekozrakost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dalekozrakost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dalekozrakost neboli hyper(metr)opie (latinsky hypermetropia či hyperopia) je oční refrakční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají až za sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Typická je neschopnost postiženého vidět ostře blízké předměty a naopak dobré vidění do dálky, což také vedlo k označení „dalekozrakost“. Při silnější vadě však postižená osoba nevidí dobře ani na dálku.

Jiné zdroje informací o pojmu Dalekozrakost

Vyhledat pojem Dalekozrakost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dalekozrakost ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dalekozrakost ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Dalekozrakost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dalekozrakost na Youtube

Vyhledat slovo Dalekozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalekozrakost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dalekozrakost? resp. co je to Dalekozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dalekozrakost, odpověď na dotaz co je to Dalekozrakost?. Víte např. kdo to je Subdodavatel? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.