Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Co je Dalekozrakost?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dalekozrakost?

Dalekozrakost je druh oční vady, která je způsobena nepoměrem mezi lomivostí optického systému oka a délkou oka. Zaostřené paprsky se tak protínají až za sítnicí, takže výsledný obraz je mlhavý a rozmazaný. Po nějakou dobu je oko samo schopno vadu vyrovnávat, tím je však více zatěžováno a s věkem se vada začíná více projevovat.
Projevem dalekozrakosti jsou bolesti hlavy, suché a unavené oči, překrvené a pálící oči. Vada se koriguje pomocí vhodných brýlí nebo čoček.


Co je to Dalekozrakost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dalekozrakost s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Dalekozrakost se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, co znamená, lexikon, nemoce, co to je, popis, odborný výraz, přesný výraz, Dalekozrakost, význam slova, synonymum, co je to Dalekozrakost?, význam, heslo, wiki, informace, odborné názvosloví


Pojem Dalekozrakost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dalekozrakost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dalekozrakost neboli hyper(metr)opie (latinsky hypermetropia či hyperopia) je oční refrakční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají až za sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Typická je neschopnost postiženého vidět ostře blízké předměty a naopak dobré vidění do dálky, což také vedlo k označení „dalekozrakost“. Při silnější vadě však postižená osoba nevidí dobře ani na dálku.

Jiné informační zdroje o pojmu Dalekozrakost

Vyhledat slovo Dalekozrakost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Dalekozrakost na Google.cz

Hledat heslo Dalekozrakost ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dalekozrakost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dalekozrakost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Dalekozrakost ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalekozrakost například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dalekozrakost? resp. co znamená slovo Dalekozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dalekozrakost, odpověď na dotaz co je to Dalekozrakost?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Ernst Kaltenbrunner? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spící pacient, dalekozrakost, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.