Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Co je to Dalekozrakost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dalekozrakost?

Dalekozrakost je druh oční vady, která je způsobena nepoměrem mezi lomivostí optického systému oka a délkou oka. Zaostřené paprsky se tak protínají až za sítnicí, takže výsledný obraz je mlhavý a rozmazaný. Po nějakou dobu je oko samo schopno vadu vyrovnávat, tím je však více zatěžováno a s věkem se vada začíná více projevovat.
Projevem dalekozrakosti jsou bolesti hlavy, suché a unavené oči, překrvené a pálící oči. Vada se koriguje pomocí vhodných brýlí nebo čoček.


Co je to Dalekozrakost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dalekozrakost doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dalekozrakost se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, formulace, přesný výraz, význam pojmu, termín, co znamená, odborný výraz, Dalekozrakost, wiki, odborné názvosloví, slovo, význam slova, terminologie, přesný význam, lexikon, co je to Dalekozrakost?, Nemoce


Pojem Dalekozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dalekozrakost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dalekozrakost neboli hyper(metr)opie (latinsky hypermetropia či hyperopia) je oční refrakční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají až za sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Typická je neschopnost postiženého vidět ostře blízké předměty a naopak dobré vidění do dálky, což také vedlo k označení „dalekozrakost“. Při silnější vadě však postižená osoba nevidí dobře ani na dálku.

Jiné informační zdroje o pojmu Dalekozrakost

Zkusit najít pojem Dalekozrakost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dalekozrakost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dalekozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dalekozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dalekozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dalekozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalekozrakost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dalekozrakost? resp. co vlastně znamená slovo Dalekozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dalekozrakost, odpověď na dotaz co je to Dalekozrakost?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.