Co je to?
Výraz, termín, definice slova Belvedér. Co znamená odborný pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Co je to Belvedér? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Belvedér?

Belvedér je pojem pocházející z italštiny a překládá se jako krásná vyhlídka. Architekti tímto názvem označují pavilon nebo část domu, ze které je krásný výhled do vzdálené krajiny.
Pokud stojí belvedér samostatně, bývá většinou na vyvýšenině nebo v zahradě. V budově se nachází v nejvyšší části a může být koncipován jako věžička.


Co je to Belvedér? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Belvedér. Co znamená odborný pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Belvedér doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Belvedér se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, přesný význam, co to je, co je to Belvedér?, co znamená, význam, přesný výraz, názvosloví, slovník, wiki, Stavebnictví, popis, informace, Stavebnictví, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, terminologie


Pojem Belvedér je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Belvedér?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Belvedér (z ital. bel vedere, krásná vyhlídka) je v architektuře pavilon nebo část budovy, která má poskytovat pěkný, příjemný nebo daleký výhled. Jako samostatná budova bývá umístěn v zahradě a na vyvýšeném místě. Jako část budovy je obvykle umístěn v její nejvyšší části a může mít podobu věžičky, kupole nebo otevřené galerie, jež se v italštině nazývá an altana, tedy česky altán.

Hledejte pojem Belvedér v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Belvedér ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Belvedér na Youtube

Vyhledat slovo Belvedér na Google.cz

Vyhledat heslo Belvedér ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Belvedér ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Belvedér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Belvedér například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Belvedér? resp. co znamená Belvedér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Belvedér, odpověď na dotaz co je to Belvedér?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Občan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?