Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Belvedér. Co znamená pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Co je Belvedér? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Belvedér?

Belvedér je pojem pocházející z italštiny a překládá se jako krásná vyhlídka. Architekti tímto názvem označují pavilon nebo část domu, ze které je krásný výhled do vzdálené krajiny.
Pokud stojí belvedér samostatně, bývá většinou na vyvýšenině nebo v zahradě. V budově se nachází v nejvyšší části a může být koncipován jako věžička.


Co je to Belvedér? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Belvedér. Co znamená pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Belvedér? Potom se o definici podělte s ostatními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Belvedér se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam, slovník, přesný výraz, co to je, definice pojmu, pojem, názvosloví, heslo, co je to Belvedér?, synonymum, přesný význam, odborný výraz, Belvedér, význam pojmu, co znamená, informace, lexikon, termín


Pojem Belvedér je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Belvedér?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Belvedér (z ital. bel vedere, krásná vyhlídka) je v architektuře pavilon nebo část budovy, která má poskytovat pěkný, příjemný nebo daleký výhled. Jako samostatná budova bývá umístěn v zahradě a na vyvýšeném místě. Jako část budovy je obvykle umístěn v její nejvyšší části a může mít podobu věžičky, kupole nebo otevřené galerie, jež se v italštině nazývá an altana, tedy česky altán.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Belvedér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Belvedér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Belvedér ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Belvedér ve Wikizdrojích

Hledat frázi Belvedér ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Belvedér na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Belvedér například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Belvedér? resp. jaká je definice slova Belvedér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Belvedér, odpověď na dotaz co je to Belvedér?. Víte např. kdo to je Nikol Lenertová? Znáte a víte kdo je Diplomat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?