Co je to?
Výraz, termín, definice slova Belvedér. Co znamená odborný pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Co je to Belvedér? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Belvedér

Belvedér je pojem pocházející z italštiny a překládá se jako krásná vyhlídka. Architekti tímto názvem označují pavilon nebo část domu, ze které je krásný výhled do vzdálené krajiny.
Pokud stojí belvedér samostatně, bývá většinou na vyvýšenině nebo v zahradě. V budově se nachází v nejvyšší části a může být koncipován jako věžička.


Co je to Belvedér? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Belvedér. Co znamená odborný pojem Belvedér z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Belvedér sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Belvedér je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, wiki, přesný výraz, slovník, heslo, význam slova, informace, význam, Stavebnictví, terminus technicus, terminologie, slovo, co to je, lexikon, definice, význam pojmu, termín


Pojem Belvedér je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Belvedér?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Belvedér (z ital. bel vedere, krásná vyhlídka) je v architektuře pavilon nebo část budovy, která má poskytovat pěkný, příjemný nebo daleký výhled. Jako samostatná budova bývá umístěn v zahradě a na vyvýšeném místě. Jako část budovy je obvykle umístěn v její nejvyšší části a může mít podobu věžičky, kupole nebo otevřené galerie, jež se v italštině nazývá an altana, tedy česky altán.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Belvedér ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Belvedér ve Wikizdrojích

Hledat heslo Belvedér ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Belvedér ve Wikimedia Commons

Najít heslo Belvedér ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Belvedér na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Belvedér například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Belvedér? resp. co přesně označuje termín Belvedér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Belvedér, odpověď na dotaz co je to Belvedér?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Stanislaus von Prowazek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?