Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sofistikovaný. Co znamená slovo Sofistikovaný z kategorie Různé?

Co je Sofistikovaný? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sofistikovaný?

Sofistikovaný je odbornější pojem pro vyjádření faktu, že dotčená věc je velmi složitá, promyšlená. Označení přešlo z řečtiny do latiny, odkud je převzala angličtina a další jazyky. Sofistikované mohou být nejen předměty a systémy, ale také pracovní postupy nebo myšlenkové pochody.
Slovo se používá jak v pozitivním, tak negativním významu. Opačný význam je například prostoduchost nebo naivita.

Co je to Sofistikovaný? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sofistikovaný. Co znamená slovo Sofistikovaný z kategorie Různé?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Sofistikovaný patří do kategorie různé

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, vysvětlení, názvosloví, význam slova, různé, Sofistikovaný, wiki, co to je, význam, termín, význam pojmu, synonymum, formulace, přesný výraz, slovník, co je to Sofistikovaný?, terminologie


Pojem Sofistikovaný je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sofistikovaný?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sofistikovaný (z angl. sophisticated) znamená složitý, důmyslný, propracovaný, promyšlený; opak: jednoduchý, prostý, naivní. Užívá se jednak o složitých systémech nebo orgánech ("sofistikovaný zaměřovací systém", "sofistikovaný orgán zraku"), jednak o myšlenkách nebo postupech ("sofistikovaný argument", "sofistikovaný projekt"). Označení sofistikovaný je obvykle hodnotově neutrální, může však mít jak pozitivní, tak negativní hodnotový odstín. Tak primitivní argumentaci lze odmítnout s tím, že „věc by vyžadovala sofistikovanější výklad“, anebo naopak lze příliš vyumělkovaný a nesrozumitelný výklad označit za „příliš sofistikovaný“, lidově "překombinovaný".

Hledejte pojem Sofistikovaný v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Sofistikovaný ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sofistikovaný ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sofistikovaný na Youtube

Zkusit najít heslo Sofistikovaný ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Sofistikovaný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sofistikovaný ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sofistikovaný například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sofistikovaný? resp. co označuje slovo Sofistikovaný? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sofistikovaný, odpověď na dotaz co je to Sofistikovaný?. Víte např. kdo to je Škarohlíd? Znáte a víte kdo je Van Morrison? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sofistikovaný i v jiné sekci než v různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.