Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sofistikovaný. Co znamená pojem Sofistikovaný z kategorie Různé?

Co je Sofistikovaný?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sofistikovaný?

Sofistikovaný je odbornější pojem pro vyjádření faktu, že dotčená věc je velmi složitá, promyšlená. Označení přešlo z řečtiny do latiny, odkud je převzala angličtina a další jazyky. Sofistikované mohou být nejen předměty a systémy, ale také pracovní postupy nebo myšlenkové pochody.
Slovo se používá jak v pozitivním, tak negativním významu. Opačný význam je například prostoduchost nebo naivita.

Co je to Sofistikovaný? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sofistikovaný. Co znamená pojem Sofistikovaný z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sofistikovaný s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Sofistikovaný se nachází v sekci různé

Klíčová slova: popis, formulace, informace, wiki, slovník, lexikon, terminus technicus, názvosloví, terminologie, slovo, přesný význam, různé, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, definice, Sofistikovaný, co znamená


Pojem Sofistikovaný je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sofistikovaný? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sofistikovaný (z angl. sophisticated) znamená složitý, důmyslný, propracovaný, promyšlený; opak: jednoduchý, prostý, naivní. Užívá se jednak o složitých systémech nebo orgánech ("sofistikovaný zaměřovací systém", "sofistikovaný orgán zraku"), jednak o myšlenkách nebo postupech ("sofistikovaný argument", "sofistikovaný projekt"). Označení sofistikovaný je obvykle hodnotově neutrální, může však mít jak pozitivní, tak negativní hodnotový odstín. Tak primitivní argumentaci lze odmítnout s tím, že „věc by vyžadovala sofistikovanější výklad“, anebo naopak lze příliš vyumělkovaný a nesrozumitelný výklad označit za „příliš sofistikovaný“, lidově "překombinovaný".

Hledejte pojem Sofistikovaný v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Sofistikovaný ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sofistikovaný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Sofistikovaný ve Wikizdrojích

Najít heslo Sofistikovaný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sofistikovaný na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sofistikovaný ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sofistikovaný například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sofistikovaný? resp. jaký je význam slova Sofistikovaný? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sofistikovaný, odpověď na dotaz co je to Sofistikovaný?. Víte např. kdo to je Billie Jean King? Znáte a víte kdo je Bob Dylan? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Sofistikovaný i v jiné kategorii než v různé. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Zelený lesklý otazník, sofistikovaný, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.