Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Co je to Šlehačka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Šlehačka?

Šlehačka je typ krému, který se vyšlehává ze smetany ke šlehání. Ta musí mít alespoň 30 procent mléčného tuku. Šlehačka se šlehá šlehačem, metlou nebo vzniká ve zvláštní nádobě tlakem plynu. Je lehká, polotuhá a působí nadýchaně. Často se sladí a dochucuje. K tomu se používá moučkový cukr, který šlehačku zahustí. Nejčastěji se šlehačka dochucuje vanilkou.
Krém vzniká díky vysokému obsahu tuku, kdy je možno smísit smetanu se vzduchem. Vzniklý produkt nabyde na objemu, vzduch se zachytí v tukových kapičkách. Kdyby šlehání pokračovalo dále, propojily by se tukové kapičky a vzniklo by máslo.


Co je to Šlehačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šlehačka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šlehačka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, odborný výraz, pojem, slovo, odborné názvosloví, definice, Jídlo, synonymum, popis, definice pojmu, co je to Šlehačka?, význam, význam slova, Jídlo, co to je, terminologie, wiki


Pojem Šlehačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šlehačka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šlehačka je krém, který byl ušlehán například metlou, šlehačem nebo expanzí plynu. Má polotuhou, lehkou a nadýchanou konzistenci. Šlehačka bývá často oslazená a někdy též dochucená vanilkou (nebo vanilinem či ethylvanilinem). Výchozí surovinou pro přípravu šlehačky je smetana ke šlehání. Podle české legislativy má smetana ke šlehání nejméně 30 % mléčného tuku; podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Americká FDA rozlišuje lehkou smetanu ke šlehání (light whipping cream) s od 30 do 36 % tuku a těžkou smetanu (od 36 % tuku, heavy cream).

Káva se šlehačkou

Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay
Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Šlehačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Šlehačka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Šlehačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Šlehačka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Šlehačka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlehačka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlehačka například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Šlehačka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šlehačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šlehačka, odpověď na dotaz co je to Šlehačka?. Víte např. kdo to je Voltaire? Znáte a víte kdo je Zbojník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.