Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Co je to Šlehačka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šlehačka

Šlehačka je typ krému, který se vyšlehává ze smetany ke šlehání. Ta musí mít alespoň 30 procent mléčného tuku. Šlehačka se šlehá šlehačem, metlou nebo vzniká ve zvláštní nádobě tlakem plynu. Je lehká, polotuhá a působí nadýchaně. Často se sladí a dochucuje. K tomu se používá moučkový cukr, který šlehačku zahustí. Nejčastěji se šlehačka dochucuje vanilkou.
Krém vzniká díky vysokému obsahu tuku, kdy je možno smísit smetanu se vzduchem. Vzniklý produkt nabyde na objemu, vzduch se zachytí v tukových kapičkách. Kdyby šlehání pokračovalo dále, propojily by se tukové kapičky a vzniklo by máslo.


Co je to Šlehačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šlehačka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: termín, co to je, informace, přesný význam, slovo, význam slova, Šlehačka, význam, Jídlo, terminus technicus, wiki, pojem, slovník, názvosloví, formulace, odborné názvosloví, co je to Šlehačka?, definice pojmu


Pojem Šlehačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šlehačka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šlehačka je krém, který byl ušlehán například metlou, šlehačem nebo expanzí plynu. Má polotuhou, lehkou a nadýchanou konzistenci. Šlehačka bývá často oslazená a někdy též dochucená vanilkou (nebo vanilinem či ethylvanilinem). Výchozí surovinou pro přípravu šlehačky je smetana ke šlehání. Podle české legislativy má smetana ke šlehání nejméně 30 % mléčného tuku; podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Americká FDA rozlišuje lehkou smetanu ke šlehání (light whipping cream) s od 30 do 36 % tuku a těžkou smetanu (od 36 % tuku, heavy cream).

Káva se šlehačkou

Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay
Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít výraz Šlehačka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šlehačka na Youtube

Najít pojem Šlehačka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Šlehačka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Šlehačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlehačka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlehačka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Šlehačka? resp. co vlastně znamená slovo Šlehačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šlehačka, odpověď na dotaz co je to Šlehačka?. Víte např. kdo to je Energetik? Znáte a víte kdo je Jakub Szántó? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.