Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Co je to Šlehačka? Význam slova

Co znamená termín Šlehačka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Šlehačka je typ krému, který se vyšlehává ze smetany ke šlehání. Ta musí mít alespoň 30 procent mléčného tuku. Šlehačka se šlehá šlehačem, metlou nebo vzniká ve zvláštní nádobě tlakem plynu. Je lehká, polotuhá a působí nadýchaně. Často se sladí a dochucuje. K tomu se používá moučkový cukr, který šlehačku zahustí. Nejčastěji se šlehačka dochucuje vanilkou.
Krém vzniká díky vysokému obsahu tuku, kdy je možno smísit smetanu se vzduchem. Vzniklý produkt nabyde na objemu, vzduch se zachytí v tukových kapičkách. Kdyby šlehání pokračovalo dále, propojily by se tukové kapičky a vzniklo by máslo.


Co je to Šlehačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šlehačka. Co znamená odborný pojem Šlehačka z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Šlehačka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šlehačka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, význam, jídlo, termín, definice pojmu, Šlehačka, slovo, pojem, názvosloví, formulace, odborný výraz, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, lexikon, co to je, vysvětlení, wiki


Pojem Šlehačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šlehačka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šlehačka je krém, který byl ušlehán například metlou, šlehačem nebo expanzí plynu. Má polotuhou, lehkou a nadýchanou konzistenci. Šlehačka bývá často oslazená a někdy též dochucená vanilkou (nebo vanilinem či ethylvanilinem). Výchozí surovinou pro přípravu šlehačky je smetana ke šlehání. Podle české legislativy má smetana ke šlehání nejméně 30 % mléčného tuku; podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Americká FDA rozlišuje lehkou smetanu ke šlehání (light whipping cream) s od 30 do 36 % tuku a těžkou smetanu (od 36 % tuku, heavy cream).

Káva se šlehačkou

Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay
Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Šlehačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šlehačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Šlehačka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Šlehačka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlehačka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Šlehačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlehačka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Šlehačka? resp. co znamená Šlehačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šlehačka, odpověď na dotaz co je to Šlehačka?. Víte např. kdo to je Webmaster? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.