Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šlehačka. Co znamená slovo Šlehačka z kategorie Jídlo?

Co je Šlehačka?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šlehačka

Šlehačka je typ krému, který se vyšlehává ze smetany ke šlehání. Ta musí mít alespoň 30 procent mléčného tuku. Šlehačka se šlehá šlehačem, metlou nebo vzniká ve zvláštní nádobě tlakem plynu. Je lehká, polotuhá a působí nadýchaně. Často se sladí a dochucuje. K tomu se používá moučkový cukr, který šlehačku zahustí. Nejčastěji se šlehačka dochucuje vanilkou.
Krém vzniká díky vysokému obsahu tuku, kdy je možno smísit smetanu se vzduchem. Vzniklý produkt nabyde na objemu, vzduch se zachytí v tukových kapičkách. Kdyby šlehání pokračovalo dále, propojily by se tukové kapičky a vzniklo by máslo.


Co je to Šlehačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šlehačka. Co znamená slovo Šlehačka z kategorie Jídlo?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šlehačka s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Šlehačka patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: slovo, co to je, pojem, terminus technicus, formulace, jídlo, jídlo, definice pojmu, Šlehačka, slovník, význam slova, názvosloví, definice, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, význam, popis


Pojem Šlehačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Šlehačka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šlehačka je krém, který byl ušlehán například metlou, šlehačem nebo expanzí plynu. Má polotuhou, lehkou a nadýchanou konzistenci. Šlehačka bývá často oslazená a někdy též dochucená vanilkou (nebo vanilinem či ethylvanilinem). Výchozí surovinou pro přípravu šlehačky je smetana ke šlehání. Podle české legislativy má smetana ke šlehání nejméně 30 % mléčného tuku; podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Americká FDA rozlišuje lehkou smetanu ke šlehání (light whipping cream) s od 30 do 36 % tuku a těžkou smetanu (od 36 % tuku, heavy cream).

Káva se šlehačkou

Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay
Hrnek kávy se šlehačkou. Autor: Robert Kubíček, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Šlehačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Šlehačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Šlehačka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Šlehačka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlehačka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Šlehačka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlehačka například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Šlehačka? resp. jaký je přesný význam slova Šlehačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šlehačka, odpověď na dotaz co je to Šlehačka?. Víte např. kdo to je Ladislav Smoljak? Znáte a víte kdo je Václav Cílek? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Šlehačka i v jiné sekci než je kategorie jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.