Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Estragon. Co znamená pojem Estragon z kategorie Jídlo?

Co je Estragon?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Estragon

Estragon je druh pelyňku, celým názvem pelyněk estragon či pelyněk kozalec. Není hořký jako pravý pelyněk, chuť je spíše sladkohořká a hřejivá a objevují se v ní i stopy pepře a anýzu. Estragon je ceněn pro pozitivní účinky na trávicí systém a také jako tonikum.
Jeho využití je široké, ale nejznámější je estragon v potravinářství, kde se využívá nejvíce ve francouzské kuchyni. Estragonem je možno kořenit jak maso a ryby, tak i polévky a omáčky a je zásadní složkou estragonového octa.


Co je to Estragon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Estragon. Co znamená pojem Estragon z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Estragon se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, význam, terminologie, lexikon, jídlo, slovo, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, informace, formulace, co to je, význam pojmu, definice pojmu, co je to Estragon?


Pojem Estragon je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estragon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pelyněk estragon (Artemisia dracunculus), též zvaný pelyněk kozalec, je rostlina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Používá se již od starověku jako léčivá rostlina, dále též jako koření.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Estragon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estragon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estragon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Estragon ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Estragon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Estragon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Estragon například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Estragon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Estragon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estragon, odpověď na dotaz co je to Estragon?. Víte např. kdo to je Alan Turing? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.