Co je to?
Definice výrazu Estragon. Co znamená odborný pojem Estragon z kategorie Jídlo?

Co to je Estragon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Estragon?

Estragon je druh pelyňku, celým názvem pelyněk estragon či pelyněk kozalec. Není hořký jako pravý pelyněk, chuť je spíše sladkohořká a hřejivá a objevují se v ní i stopy pepře a anýzu. Estragon je ceněn pro pozitivní účinky na trávicí systém a také jako tonikum.
Jeho využití je široké, ale nejznámější je estragon v potravinářství, kde se využívá nejvíce ve francouzské kuchyni. Estragonem je možno kořenit jak maso a ryby, tak i polévky a omáčky a je zásadní složkou estragonového octa.


Co je to Estragon? Význam slova, termín, Definice výrazu Estragon. Co znamená odborný pojem Estragon z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Estragon s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Estragon se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: pojem, termín, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, popis, Jídlo, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, Jídlo, terminologie, význam slova, synonymum, lexikon, slovo, informace


Pojem Estragon je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estragon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pelyněk estragon (Artemisia dracunculus), též zvaný pelyněk kozalec, je rostlina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Používá se již od starověku jako léčivá rostlina, dále též jako koření.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Estragon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Estragon ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Estragon ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Estragon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Estragon na Google.cz

Hledat pojem Estragon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Estragon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Estragon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Estragon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estragon, odpověď na dotaz co je to Estragon?. Víte např. kdo to je Jessica Alba? Znáte a víte kdo je Špekoun? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.