Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kokořík. Co znamená pojem Kokořík z kategorie Rostliny?

Co je to Kokořík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kokořík?

Kokořík, celým názvem kokořík mnohokvětý, latinsky Polygonatum multiflorum, je původní lesní bylina z čeledi liliovitých. Jedná se o trvalku o výšce 06 – 0,8 m. Stonek rostliny je obloukovitě ohnutý, má přisedlé široké kopinaté lysé zelené listy a roste z podzemních oddenků. Květ kokoříku je krémově bílý, drobný. Zvonkovité květy jsou umístěny na převislých stopkách. Plodem této rostliny je dužnatá bobule modročerné barvy. Semena dozrávají v průběhu října. Kokořík je trvalka, která není příliš nápadná, ale vyniká hlavně jako solitéra umístěná pod keřem či stromem. Je přitažlivý jak květem, tak listem, kvete od května do června.
Rostlina má průměrné nároky, střední vlhkost, snese plné slunce, ale prospívá i v polostínu, půdu potřebuje výživnou, humózní. Používá se v tradiční medicíně jako materiál na obklady modřin a tkání. Odvar z kořene lze použít při zánětech žaludku a úplavici. Má také účinky při plicních onemocněních a ženských problémech. Využívá se také v kosmetice.


Odborný výraz, definice slova Kokořík. Co znamená pojem Kokořík z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kokořík s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kokořík je v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, co to je, význam, význam slova, význam pojmu, informace, odborný výraz, přesný výraz, co je to Kokořík?, vysvětlení, wiki, názvosloví, slovník, heslo, rostliny, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená


Pojem Kokořík je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Kokořík

Vyhledat výraz Kokořík na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kokořík ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kokořík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kokořík ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kokořík ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kokořík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokořík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kokořík? resp. co se skrývá pod slovem Kokořík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokořík, odpověď na dotaz co je to Kokořík?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Adresát? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.