Co je to?
Odborný výraz, definice slova Patetický. Co znamená pojem Patetický z kategorie Filozofie?

Co je to Patetický? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Patetický?

Patetický je označení pro takový projev řečníka, který je založen na působení na city posluchačů, popřípadě čtenářů. Tyto projevy byly součástí klasického řeckého umění promluvy. Autor projevu používá metafory se silným emočním nábojem, výrazně gestikuluje, mluví nadneseně i přehání.
Patetický projev je přemrštěný, expresivní i citový, i když obsah takové prostředky nevyžaduje. Obrazové prostředky nebývají vhodně použity, častá jsou také klišé.


Co je to Patetický? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Patetický. Co znamená pojem Patetický z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Patetický sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Patetický je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, informace, co znamená, heslo, význam, co to je, Filozofie, názvosloví, termín, Filozofie, formulace, definice pojmu, popis, přesný význam, slovo, definice, terminologie


Pojem Patetický je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Patetický ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Patetický ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patetický ve Wikimedia Commons

Najít pojem Patetický ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Patetický ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Patetický ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Patetický například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Patetický? resp. jaká je definice termínu Patetický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patetický, odpověď na dotaz co je to Patetický?. Víte např. kdo to je Belzebub? Znáte a víte kdo je Pedofil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.