Co je to?
Odborný výraz, definice slova Patetický. Co znamená pojem Patetický z kategorie Filozofie?

Co je to Patetický? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Patetický?

Patetický je označení pro takový projev řečníka, který je založen na působení na city posluchačů, popřípadě čtenářů. Tyto projevy byly součástí klasického řeckého umění promluvy. Autor projevu používá metafory se silným emočním nábojem, výrazně gestikuluje, mluví nadneseně i přehání.
Patetický projev je přemrštěný, expresivní i citový, i když obsah takové prostředky nevyžaduje. Obrazové prostředky nebývají vhodně použity, častá jsou také klišé.


Co je to Patetický? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Patetický. Co znamená pojem Patetický z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Patetický? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Patetický se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: slovo, synonymum, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, definice, přesný význam, odborný výraz, co to je, význam pojmu, slovník, terminologie, wiki, informace, přesný výraz, Patetický, co je to Patetický?, význam


Pojem Patetický je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Patetický dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Patos nebo pathos (z řec. pathein, podléhat něčemu, trpět) znamená v klasické rétorice jeden ze tří způsobů přesvědčování (vedle osobní přesvědčivosti řečníka u a věcných argumentů čili logu), totiž emotivní apelování na posluchače nebo čtenáře. Patetický řečník používá citově nabité metafory, povznesený jazyk i způsob přednesu a velká, působivá gesta. Může na posluchače útočit výčitkami i přímo vyzývat k činu. Jako patetickou označujeme promluvu, která je příliš nadnesená, přehnaná (až přemrštěná), citově vzrušená, emotivní, expresivní, аčkoliv tomu celkový kontext a význam promluvy neodpovídá. Často se v patetické promluvě objevují klišé, nevhodné použití metafor apod. Patos se často objevuje tehdy, snaží-li se autor ve čtenáři (divákovi) vyvolat city jako lásku, nadšení, nenávist, odpor, strach aj. a ačkoliv je občas nevyhnutelný, obvykle ukazuje na omezené vyjadřovací schopnosti autora.

Zkuste zjistit více informací o slovu Patetický v následujících zdrojích

Najít heslo Patetický ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Patetický ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Patetický ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Patetický ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Patetický ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Patetický ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Patetický například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Patetický? resp. jaká je definice termínu Patetický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patetický, odpověď na dotaz co je to Patetický?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Sodomita? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.