Co je to?
Výraz, termín, definice slova Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je to Naturopatie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Naturopatie?

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.


Co je to Naturopatie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Naturopatie sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Naturopatie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, heslo, synonymum, terminologie, názvosloví, formulace, lékařství, význam slova, co to je, wiki, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, informace, Naturopatie


Pojem Naturopatie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Naturopatie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Naturopatie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Naturopatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Naturopatie na Youtube

Vyhledat slovo Naturopatie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Naturopatie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Naturopatie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Naturopatie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Naturopatie? resp. co je to Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Jakub Michálek? Znáte a víte kdo je Mohel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem