Co je to?
Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je to Naturopatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Naturopatie

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.


Co je to Naturopatie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Naturopatie sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Naturopatie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co je to Naturopatie?, heslo, definice pojmu, definice, slovník, formulace, pojem, význam slova, odborné názvosloví, Lékařství, co to je, terminologie, význam pojmu, Lékařství, popis, terminus technicus, vysvětlení, wiki


Pojem Naturopatie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Naturopatie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Naturopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Naturopatie na Youtube

Zkusit najít heslo Naturopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Naturopatie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Naturopatie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Naturopatie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Naturopatie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Naturopatie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Dement? Znáte a víte kdo je Velekněz? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Naturopatie v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem