Co je to?
Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je to Naturopatie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Naturopatie

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.


Co je to Naturopatie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Naturopatie s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Naturopatie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, terminologie, význam, co je to Naturopatie?, terminus technicus, co znamená, synonymum, termín, definice, lexikon, Lékařství, Naturopatie, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, popis


Pojem Naturopatie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Naturopatie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Naturopatie ve Wikislovníku

Najít výraz Naturopatie na Google.cz

Vyhledat heslo Naturopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Naturopatie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Naturopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Naturopatie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Naturopatie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Naturopatie? resp. jaký je význam slova Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je Mahdí? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem