Co je to?
Definice výrazu, termínu Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je to Naturopatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Naturopatie

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.


Co je to Naturopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Naturopatie sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Naturopatie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, co je to Naturopatie?, Naturopatie, definice, názvosloví, slovo, co to je, přesný výraz, terminologie, wiki, terminus technicus, význam, lékařství, přesný význam, slovník, význam pojmu, odborný výraz, co znamená


Pojem Naturopatie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Naturopatie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Pro další informace o termínu Naturopatie zkuste tyto odkazy

Najít heslo Naturopatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Naturopatie ve Wikizdrojích

Zkusit najít Naturopatie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Naturopatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Naturopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Naturopatie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Naturopatie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Naturopatie? resp. jaký je význam slova Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je Muezzin? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem