Co je to?
Definice výrazu Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je Naturopatie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Naturopatie

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.


Co je to Naturopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Naturopatie. Co znamená odborný pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Naturopatie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Naturopatie je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovo, názvosloví, lékařství, co to je, slovník, popis, lexikon, odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, synonymum, Naturopatie, význam pojmu, lékařství, přesný význam, vysvětlení, terminologie, definice pojmu


Pojem Naturopatie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Naturopatie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Hledejte výraz Naturopatie v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Naturopatie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Naturopatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Naturopatie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Naturopatie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Naturopatie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Naturopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Naturopatie například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Naturopatie? resp. co to je Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Tereza Mátlová? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Naturopatie i jinde než v sekci než v lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Zázemí operace, naturopatie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem