Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přírodní rezervace. Co znamená slovo Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Co je Přírodní rezervace?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přírodní rezervace?

Přírodní rezervace patří mezi zvláště chráněná území s malou plochou. Přírodní rezervace je definována zákonem o ochraně přírody a krajiny. Přírodní rezervace jsou označovány nápisy a cedulemi se státním znakem. Jejich hranice se vymezují dvěma červenými pruhy.
Do přírodní rezervace bývá většinou omezený vstup. V přírodní rezervaci jsou chráněny jedinečné ekosystémy, vzácné nebo ohrožené organizmy či anorganické útvary.


Co je to Přírodní rezervace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přírodní rezervace. Co znamená slovo Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Přírodní rezervace s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Přírodní rezervace patří do kategorie příroda

Klíčová slova: wiki, význam, terminologie, co to je, odborný výraz, pojem, synonymum, informace, termín, co znamená, názvosloví, slovo, co je to Přírodní rezervace?, heslo, přesný význam, význam slova, vysvětlení, formulace


Pojem Přírodní rezervace je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přírodní rezervace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodní rezervace (PR) je v České republice jedním z tzv. zvláště chráněných území. Na rozdíl od velkoplošných chráněných území – národního parku (NP) a chráněné krajinné oblasti (CHKO) – je maloplošným chráněným územím s regionálním významem. (Význačnější kategorií ochrany maloplošných území je národní přírodní rezervace.) Kromě ochrany menšího území soustředěných přírodních hodnot slouží k ochraně vzácného a regionálně významného biotopu (např. rašeliniště), případně většího počtu vzácných druhů rostlin nebo živočichů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Přírodní rezervace v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Přírodní rezervace na Google obrázcích

Hledat pojem Přírodní rezervace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přírodní rezervace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Přírodní rezervace ve Wikizdrojích

Najít heslo Přírodní rezervace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Přírodní rezervace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní rezervace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teďka už zajisté víte co znamená Přírodní rezervace? resp. co vlastně znamená slovo Přírodní rezervace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní rezervace, odpověď na dotaz co je to Přírodní rezervace?. Víte např. kdo to je Petra Černocká? Znáte a víte kdo je Bábovka? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Přírodní rezervace i v jiné kategorii než je sekce příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..