Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Co je to Přírodní rezervace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přírodní rezervace?

Přírodní rezervace patří mezi zvláště chráněná území s malou plochou. Přírodní rezervace je definována zákonem o ochraně přírody a krajiny. Přírodní rezervace jsou označovány nápisy a cedulemi se státním znakem. Jejich hranice se vymezují dvěma červenými pruhy.
Do přírodní rezervace bývá většinou omezený vstup. V přírodní rezervaci jsou chráněny jedinečné ekosystémy, vzácné nebo ohrožené organizmy či anorganické útvary.


Co je to Přírodní rezervace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přírodní rezervace? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Přírodní rezervace je v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný význam, slovo, synonymum, přesný výraz, slovník, definice pojmu, definice, pojem, informace, popis, lexikon, význam, formulace, Přírodní rezervace, co je to Přírodní rezervace?, co znamená, názvosloví, odborný výraz


Pojem Přírodní rezervace je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přírodní rezervace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodní rezervace (PR) je v České republice jedním z tzv. zvláště chráněných území. Na rozdíl od velkoplošných chráněných území – národního parku (NP) a chráněné krajinné oblasti (CHKO) – je maloplošným chráněným územím s regionálním významem. (Význačnější kategorií ochrany maloplošných území je národní přírodní rezervace.) Kromě ochrany menšího území soustředěných přírodních hodnot slouží k ochraně vzácného a regionálně významného biotopu (např. rašeliniště), případně většího počtu vzácných druhů rostlin nebo živočichů.

Další informační zdroje o slovu Přírodní rezervace

Najít termín Přírodní rezervace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Přírodní rezervace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Přírodní rezervace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Přírodní rezervace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Přírodní rezervace ve Wikizdrojích

Najít výraz Přírodní rezervace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní rezervace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Přírodní rezervace? resp. jaký je význam pojmu Přírodní rezervace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní rezervace, odpověď na dotaz co je to Přírodní rezervace?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Šílenec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..