Co je to?
Definice výrazu Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Co to je Přírodní rezervace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Přírodní rezervace?

Přírodní rezervace patří mezi zvláště chráněná území s malou plochou. Přírodní rezervace je definována zákonem o ochraně přírody a krajiny. Přírodní rezervace jsou označovány nápisy a cedulemi se státním znakem. Jejich hranice se vymezují dvěma červenými pruhy.
Do přírodní rezervace bývá většinou omezený vstup. V přírodní rezervaci jsou chráněny jedinečné ekosystémy, vzácné nebo ohrožené organizmy či anorganické útvary.


Co je to Přírodní rezervace? Význam slova, termín, Definice výrazu Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přírodní rezervace patří do sekce Příroda

Klíčová slova: Přírodní rezervace, slovo, terminus technicus, význam pojmu, co to je, přesný výraz, termín, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, Příroda, synonymum, vysvětlení, pojem, co znamená, co je to Přírodní rezervace?, popis


Pojem Přírodní rezervace je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přírodní rezervace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodní rezervace (PR) je v České republice jedním z tzv. zvláště chráněných území. Na rozdíl od velkoplošných chráněných území – národního parku (NP) a chráněné krajinné oblasti (CHKO) – je maloplošným chráněným územím s regionálním významem. (Význačnější kategorií ochrany maloplošných území je národní přírodní rezervace.) Kromě ochrany menšího území soustředěných přírodních hodnot slouží k ochraně vzácného a regionálně významného biotopu (např. rašeliniště), případně většího počtu vzácných druhů rostlin nebo živočichů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Přírodní rezervace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přírodní rezervace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Přírodní rezervace na Google.cz

Vyhledat výraz Přírodní rezervace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Přírodní rezervace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přírodní rezervace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní rezervace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Přírodní rezervace? resp. co se skrývá pod slovem Přírodní rezervace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní rezervace, odpověď na dotaz co je to Přírodní rezervace?. Víte např. kdo to je Rihanna? Znáte a víte kdo je Romanista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..