Co je to?
Definice výrazu Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Co to je Přírodní rezervace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přírodní rezervace?

Přírodní rezervace patří mezi zvláště chráněná území s malou plochou. Přírodní rezervace je definována zákonem o ochraně přírody a krajiny. Přírodní rezervace jsou označovány nápisy a cedulemi se státním znakem. Jejich hranice se vymezují dvěma červenými pruhy.
Do přírodní rezervace bývá většinou omezený vstup. V přírodní rezervaci jsou chráněny jedinečné ekosystémy, vzácné nebo ohrožené organizmy či anorganické útvary.


Co je to Přírodní rezervace? Význam slova, termín, Definice výrazu Přírodní rezervace. Co znamená odborný pojem Přírodní rezervace z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Přírodní rezervace můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přírodní rezervace je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, Příroda, slovo, slovník, vysvětlení, popis, pojem, co znamená, lexikon, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, přesný význam, význam, formulace, definice, heslo


Pojem Přírodní rezervace je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přírodní rezervace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodní rezervace (PR) je v České republice jedním z tzv. zvláště chráněných území. Na rozdíl od velkoplošných chráněných území – národního parku (NP) a chráněné krajinné oblasti (CHKO) – je maloplošným chráněným územím s regionálním významem. (Význačnější kategorií ochrany maloplošných území je národní přírodní rezervace.) Kromě ochrany menšího území soustředěných přírodních hodnot slouží k ochraně vzácného a regionálně významného biotopu (např. rašeliniště), případně většího počtu vzácných druhů rostlin nebo živočichů.

Další informační zdroje o slovu Přírodní rezervace

Najít výraz Přírodní rezervace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Přírodní rezervace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Přírodní rezervace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Přírodní rezervace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přírodní rezervace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Přírodní rezervace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní rezervace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Přírodní rezervace? resp. jaká je definice slova Přírodní rezervace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní rezervace, odpověď na dotaz co je to Přírodní rezervace?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Vězeň? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..