Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je to Kamenec? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kamenec?

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kamenec patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: význam slova, slovník, wiki, heslo, pojem, Kamenec, přesný výraz, vysvětlení, význam, definice pojmu, popis, terminus technicus, Chemie, názvosloví, terminologie, co je to Kamenec?, co znamená, Chemie


Pojem Kamenec je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kamenec doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Kamenec ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Kamenec na Google.cz

Najít slovo Kamenec ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Vyhledat pojem Kamenec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kamenec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kamenec? resp. co to je Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Lenoch? Znáte a víte kdo je Zahradní architekt? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.