Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je to Kamenec? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kamenec?

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kamenec je v kategorii chemie

Klíčová slova: lexikon, definice, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co znamená, chemie, slovo, wiki, synonymum, heslo, terminus technicus, přesný výraz, slovník, terminologie, Kamenec, termín, pojem


Pojem Kamenec je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kamenec?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové.
Využití:
♦ Kamenec draselno-hlinitý (alunit) se využívá především jako antiperspirant a pro zastavení drobného krvácení.
♦ Některé kamence se používají k přípravě fotografických chemikálií.
♦ Hlinitý kamenec se používá k vyčiňování kůží a kožešin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kamenec v následujících zdrojích

Hledat slovo Kamenec ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kamenec ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kamenec ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamenec ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kamenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kamenec? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Údržbář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.