Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je to Kamenec? Význam slova

Co znamená termín Kamenec? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kamenec sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kamenec patří do sekce chemie

Klíčová slova: význam slova, slovník, terminologie, pojem, slovo, popis, heslo, synonymum, chemie, lexikon, názvosloví, chemie, definice pojmu, termín, co to je, formulace, přesný význam, vysvětlení


Pojem Kamenec je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kamenec? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové.
Využití:
♦ Kamenec draselno-hlinitý (alunit) se využívá především jako antiperspirant a pro zastavení drobného krvácení.
♦ Některé kamence se používají k přípravě fotografických chemikálií.
♦ Hlinitý kamenec se používá k vyčiňování kůží a kožešin.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Najít výraz Kamenec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kamenec ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kamenec ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kamenec na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamenec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kamenec? resp. jaká je definice slova Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Taxikář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.