Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je Kamenec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kamenec?

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Kamenec doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kamenec se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, definice, význam slova, chemie, slovník, formulace, popis, význam, chemie, termín, význam pojmu, pojem, názvosloví, co znamená, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví


Pojem Kamenec je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kamenec píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové.
Využití:
♦ Kamenec draselno-hlinitý (alunit) se využívá především jako antiperspirant a pro zastavení drobného krvácení.
♦ Některé kamence se používají k přípravě fotografických chemikálií.
♦ Hlinitý kamenec se používá k vyčiňování kůží a kožešin.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Kamenec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kamenec ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Hledat termín Kamenec ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kamenec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kamenec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kamenec? resp. jaká je definice slova Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Správce majetku? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.