Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je to Kamenec? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kamenec

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kamenec je v sekci Chemie

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, popis, heslo, Chemie, význam, terminus technicus, Kamenec, formulace, co je to Kamenec?, co to je, informace, pojem, definice, wiki, definice pojmu, vysvětlení, terminologie


Pojem Kamenec je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamenec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Zkusit najít výraz Kamenec na Google.cz

Najít slovo Kamenec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kamenec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kamenec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kamenec? resp. jaký je přesný význam slova Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Imám? Znáte a víte kdo je Mark Wahlberg? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kamenec v jiné sekci než Chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.