Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co je to Kamenec? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kamenec?

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kamenec. Co znamená pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kamenec s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kamenec se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: synonymum, pojem, přesný význam, formulace, Kamenec, odborný výraz, Chemie, co to je, definice pojmu, popis, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, terminologie, lexikon, heslo


Pojem Kamenec je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kamenec doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kamenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kamenec na Youtube

Vyhledat termín Kamenec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamenec ve Wikimedia Commons

Najít termín Kamenec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kamenec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kamenec? resp. co znamená slovo Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Kněžna Libuše? Znáte a víte kdo je Mark Wahlberg? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.