Co je to?
Definice výrazu Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Co to je Kamenec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kamenec?

Kamenec je podvojná sůl kyseliny sírové, krystalický síran hlinitodraselný. Má široké použití, je bílé barvy a bez zápachu. Je znám svými léčivými a antiseptickými vlastnostmi. Má dlouhou životnost a dlouhodobý účinek.
Využívá se pro zastavení krácení u drobných poranění, například po holení, protož silně stahuje kůži. Omezuje pocení, je tedy vhodný jako antiperspirant, protože navíc neutralizuje pachy. Zjemňuje pleť a může působit jako prevence akné. Lze ho použít i po bodnutí hmyzem, kdy zmírní bolest a zmenší otok, je vhodný také jako preventivní prostředek zánětů pokožky. Nezanechává skvrny na oblečení. Přírodní kamenec je vhodný i pro alergiky.


Co je to Kamenec? Význam slova, termín, Definice výrazu Kamenec. Co znamená odborný pojem Kamenec z kategorie Chemie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kamenec? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Kamenec je v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, termín, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, popis, co je to Kamenec?, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, přesný význam, slovník, terminologie, chemie, pojem, význam, formulace, přesný výraz


Pojem Kamenec je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kamenec?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové.
Využití:
♦ Kamenec draselno-hlinitý (alunit) se využívá především jako antiperspirant a pro zastavení drobného krvácení.
♦ Některé kamence se používají k přípravě fotografických chemikálií.
♦ Hlinitý kamenec se používá k vyčiňování kůží a kožešin.

Jiné zdroje informací o pojmu Kamenec

Zkusit najít pojem Kamenec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Kamenec na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamenec ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kamenec ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Kamenec ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kamenec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenec například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kamenec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kamenec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenec, odpověď na dotaz co je to Kamenec?. Víte např. kdo to je Jiří VI? Znáte a víte kdo je Osobní bankéř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.