Co je to?
Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Co je to PIN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu PIN?

PIN čili osobní identifikační číslo je zkratka z angličtiny – personal identification number. Pomocí tohoto osobního čísla lze potvrdit totožnost. PIN se využívá např. u platebních karet, telefonů, nejrůznějších typů kódů a podobně.
PIN bývá čtyřmístné číslo. To je nutné správně zadat, bez jeho znalosti nelze předmět použít. Většinou je omezen počet pokusů, po několika chybných zadáních se zablokuje.


Co je to PIN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PIN se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, význam pojmu, slovo, popis, termín, lexikon, co je to PIN?, co to je, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, PIN, vysvětlení, wiki, přesný význam, názvosloví, co znamená, definice


Pojem PIN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PIN píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

PIN je akronym z anglického personal identification number, což znamená osobní identifikační číslo. Jedná se o identifikátor, pomocí kterého je možné se autorizovat např. u platební karty, mobilního telefonu, vstupních kódů apod.
Nejčastěji se jedná o čtyřmístné číslo, které se musí zadat při zapnutí (použití) předmětu a bez jeho znalosti není možné tento předmět použít. V rámci ochrany majitele je většinou systém vybaven limitovaným počtem možností zadání, než dojde k zablokování. V některých případech je ještě potom možné zadat delší číslo, tzv. PUK čili Personal Unlocking Key (osobní odblokovací kód).

Jiné informační zdroje o pojmu PIN

Hledat videa s názvem PIN na Youtube

Vyhledat výraz PIN ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo PIN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo PIN ve vyhledávači Yandex

Najít pojem PIN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PIN ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo PIN například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to PIN? resp. co se skrývá pod slovem PIN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PIN, odpověď na dotaz co je to PIN?. Víte např. kdo to je Hana Zagorová? Znáte a víte kdo je Chuligán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín PIN hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?