Co je to?
Definice výrazu, termínu PIN. Co znamená odborný pojem PIN z kategorie Zkratky?

Co je PIN? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla PIN?

PIN čili osobní identifikační číslo je zkratka z angličtiny – personal identification number. Pomocí tohoto osobního čísla lze potvrdit totožnost. PIN se využívá např. u platebních karet, telefonů, nejrůznějších typů kódů a podobně.
PIN bývá čtyřmístné číslo. To je nutné správně zadat, bez jeho znalosti nelze předmět použít. Většinou je omezen počet pokusů, po několika chybných zadáních se zablokuje.


Co je to PIN? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PIN. Co znamená odborný pojem PIN z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem PIN s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz PIN je v kategorii zkratky

Klíčová slova: co to je, formulace, význam pojmu, zkratky, přesný výraz, wiki, význam slova, heslo, definice, synonymum, PIN, slovník, termín, informace, význam, co znamená, názvosloví, co je to PIN?


Pojem PIN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu PIN dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

PIN je akronym z anglického personal identification number, což znamená osobní identifikační číslo. Jedná se o identifikátor, pomocí kterého je možné se autorizovat např. u platební karty, mobilního telefonu, vstupních kódů apod.
Nejčastěji se jedná o čtyřmístné číslo, které se musí zadat při zapnutí (použití) předmětu a bez jeho znalosti není možné tento předmět použít. V rámci ochrany majitele je většinou systém vybaven limitovaným počtem možností zadání, než dojde k zablokování. V některých případech je ještě potom možné zadat delší číslo, tzv. PUK čili Personal Unlocking Key (osobní odblokovací kód).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo PIN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PIN ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem PIN na Youtube

Hledat výraz PIN ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PIN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi PIN ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo PIN například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu PIN? resp. co znamená výraz PIN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PIN, odpověď na dotaz co je to PIN?. Víte např. kdo to je Marie Poledňáková? Znáte a víte kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo PIN i v jiné části webu než je kategorie zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?