Co je to?
Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Co je to PIN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PIN

PIN čili osobní identifikační číslo je zkratka z angličtiny – personal identification number. Pomocí tohoto osobního čísla lze potvrdit totožnost. PIN se využívá např. u platebních karet, telefonů, nejrůznějších typů kódů a podobně.
PIN bývá čtyřmístné číslo. To je nutné správně zadat, bez jeho znalosti nelze předmět použít. Většinou je omezen počet pokusů, po několika chybných zadáních se zablokuje.


Co je to PIN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PIN se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: PIN, terminus technicus, informace, přesný výraz, termín, slovo, odborné názvosloví, co znamená, popis, význam slova, lexikon, slovník, co to je, odborný výraz, co je to PIN?, Zkratky, přesný význam, formulace


Pojem PIN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PIN? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PIN je akronym z anglického personal identification number, což znamená osobní identifikační číslo. Jedná se o identifikátor, pomocí kterého je možné se autorizovat např. u platební karty, mobilního telefonu, vstupních kódů apod.
Nejčastěji se jedná o čtyřmístné číslo, které se musí zadat při zapnutí (použití) předmětu a bez jeho znalosti není možné tento předmět použít. V rámci ochrany majitele je většinou systém vybaven limitovaným počtem možností zadání, než dojde k zablokování. V některých případech je ještě potom možné zadat delší číslo, tzv. PUK čili Personal Unlocking Key (osobní odblokovací kód).

Další možné informační zdroje

Hledat heslo PIN ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo PIN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo PIN ve Wikislovníku

Zkusit najít termín PIN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo PIN ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PIN ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo PIN například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to PIN? resp. co znamená výraz PIN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PIN, odpověď na dotaz co je to PIN?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Popelka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?