Co je to?
Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Co je to PIN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PIN

PIN čili osobní identifikační číslo je zkratka z angličtiny – personal identification number. Pomocí tohoto osobního čísla lze potvrdit totožnost. PIN se využívá např. u platebních karet, telefonů, nejrůznějších typů kódů a podobně.
PIN bývá čtyřmístné číslo. To je nutné správně zadat, bez jeho znalosti nelze předmět použít. Většinou je omezen počet pokusů, po několika chybných zadáních se zablokuje.


Co je to PIN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova PIN. Co znamená pojem PIN z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PIN? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PIN je v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, lexikon, terminologie, termín, význam slova, PIN, význam, co znamená, pojem, přesný význam, slovník, definice, formulace, popis, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu


Pojem PIN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu PIN?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PIN je akronym z anglického personal identification number, což znamená osobní identifikační číslo. Jedná se o identifikátor, pomocí kterého je možné se autorizovat např. u platební karty, mobilního telefonu, vstupních kódů apod.
Nejčastěji se jedná o čtyřmístné číslo, které se musí zadat při zapnutí (použití) předmětu a bez jeho znalosti není možné tento předmět použít. V rámci ochrany majitele je většinou systém vybaven limitovaným počtem možností zadání, než dojde k zablokování. V některých případech je ještě potom možné zadat delší číslo, tzv. PUK čili Personal Unlocking Key (osobní odblokovací kód).

Pro více informací o heslu PIN zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín PIN ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem PIN na Google.cz

Najít pojem PIN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo PIN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz PIN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem PIN na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PIN například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je PIN? resp. co označuje slovo PIN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PIN, odpověď na dotaz co je to PIN?. Víte např. kdo to je Daniela Drtinová? Znáte a víte kdo je Chuligán? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?