Co je to?
Výraz, termín, definice slova PIN. Co znamená odborný pojem PIN z kategorie Zkratky?

Co je PIN?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu PIN?

PIN čili osobní identifikační číslo je zkratka z angličtiny – personal identification number. Pomocí tohoto osobního čísla lze potvrdit totožnost. PIN se využívá např. u platebních karet, telefonů, nejrůznějších typů kódů a podobně.
PIN bývá čtyřmístné číslo. To je nutné správně zadat, bez jeho znalosti nelze předmět použít. Většinou je omezen počet pokusů, po několika chybných zadáních se zablokuje.


Co je to PIN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PIN. Co znamená odborný pojem PIN z kategorie Zkratky?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici slova PIN můžete sdílet s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz PIN je v kategorii zkratky

Klíčová slova: zkratky, co je to PIN?, význam, slovník, definice, termín, informace, slovo, co znamená, význam pojmu, přesný význam, pojem, odborný výraz, wiki, terminologie, zkratky, význam slova, odborné názvosloví


Pojem PIN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PIN? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

PIN je akronym z anglického personal identification number, což znamená osobní identifikační číslo. Jedná se o identifikátor, pomocí kterého je možné se autorizovat např. u platební karty, mobilního telefonu, vstupních kódů apod.
Nejčastěji se jedná o čtyřmístné číslo, které se musí zadat při zapnutí (použití) předmětu a bez jeho znalosti není možné tento předmět použít. V rámci ochrany majitele je většinou systém vybaven limitovaným počtem možností zadání, než dojde k zablokování. V některých případech je ještě potom možné zadat delší číslo, tzv. PUK čili Personal Unlocking Key (osobní odblokovací kód).

Jiné zdroje informací o pojmu PIN

Zkusit najít PIN ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PIN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem PIN na Youtube

Vyhledat výraz PIN ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem PIN na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PIN ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo PIN například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka už zajisté víte co znamená slovo PIN? resp. co vlastně znamená slovo PIN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PIN, odpověď na dotaz co je to PIN?. Víte např. kdo to je Jan Koller? Znáte a víte kdo je Niccolo Machiavelli? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín PIN i v jiné kategorii než v zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, pIN, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?