Co je to?
Výraz, termín, definice slova Násobek. Co znamená odborný pojem Násobek z kategorie Matematika?

Co je Násobek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Násobek

Násobek je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o hodnotu čísla, která vznikne při násobení určitého základu přirozeným číslem. Jinak také je násobek čísla takové přirozené číslo, které lze vydělit daným číslem beze zbytku. Společný násobek je celé číslo, které je sdíleným násobkem každé sady čísel. Násobky, které jsou společné dvěma či více číslům, se nazývají společnými násobky těchto čísel. Dvě čísla mohou mít nejmenší společný násobek. Tím je nejmenší kladné celé číslo, které je násobkem dotčených dvou čísel.
Nejmenší společný násobek lze vypočítat i pro více čísel. V takovém případě je nejmenším společným násobkem nejmenší kladné celé číslo. To je násobkem všech čísel. Nejmenší společný násobek využíváme, když hledáme společného jmenovatele a také při řešení slovních úloh zaměřených mimo jiné na stavbu plošných a prostorových útvarů, jako je čtverec, obdélník, krychle nebo kvádr, či dalších matematických úloh.


Co je to Násobek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Násobek. Co znamená odborný pojem Násobek z kategorie Matematika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Násobek? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Násobek je v kategorii matematika

Klíčová slova: synonymum, matematika, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, slovo, termín, Násobek, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, popis, pojem, definice, význam slova, terminologie


Pojem Násobek je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Násobek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Násobek je v matematice hodnota čísla, kterou lze získat násobením příslušného základu přirozeným číslem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Násobek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Násobek na Google.cz

Hledat slovo Násobek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Násobek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Násobek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Násobek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Násobek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Násobek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Násobek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Násobek, odpověď na dotaz co je to Násobek?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Jan Jakob? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.