Co je to?
Výraz, termín, definice slova Násobek. Co znamená odborný pojem Násobek z kategorie Matematika?

Co je to Násobek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Násobek?

Násobek je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o hodnotu čísla, která vznikne při násobení určitého základu přirozeným číslem. Jinak také je násobek čísla takové přirozené číslo, které lze vydělit daným číslem beze zbytku. Společný násobek je celé číslo, které je sdíleným násobkem každé sady čísel. Násobky, které jsou společné dvěma či více číslům, se nazývají společnými násobky těchto čísel. Dvě čísla mohou mít nejmenší společný násobek. Tím je nejmenší kladné celé číslo, které je násobkem dotčených dvou čísel.
Nejmenší společný násobek lze vypočítat i pro více čísel. V takovém případě je nejmenším společným násobkem nejmenší kladné celé číslo. To je násobkem všech čísel. Nejmenší společný násobek využíváme, když hledáme společného jmenovatele a také při řešení slovních úloh zaměřených mimo jiné na stavbu plošných a prostorových útvarů, jako je čtverec, obdélník, krychle nebo kvádr, či dalších matematických úloh.


Co je to Násobek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Násobek. Co znamená odborný pojem Násobek z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Násobek? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Násobek se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: význam slova, matematika, heslo, informace, co znamená, názvosloví, co je to Násobek?, odborné názvosloví, definice, wiki, odborný výraz, přesný výraz, slovník, význam pojmu, synonymum, termín, matematika, co to je


Pojem Násobek je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Násobek?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Násobek je v matematice hodnota čísla, kterou lze získat násobením příslušného základu přirozeným číslem.

Další zdroje informací

Hledat pojem Násobek ve Wikislovníku

Najít slovo Násobek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Násobek ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Násobek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Násobek ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Násobek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Násobek například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Násobek? resp. jaká je definice slova Násobek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Násobek, odpověď na dotaz co je to Násobek?. Víte např. kdo to je Liv Tyler? Znáte a víte kdo je Jogín? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Násobek hledat i v jiných kategoriích (než matematika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.